Spor salonumun yaptığı normal mi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pisi pisi tarafından 18 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. pisi pisi

pisi pisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, spor salonuna kaydoldum ama ilgisizlikten gerçekten şikayetçiyim. Kaydolurken sağlık namına hiçbir belge istemediler. Ben beni tartarlar yağ oranıma bakarlar diye düşünürken tartının t sine çıkmadım. Program falan da yazmadılar. Bu alet nasıl kullanılır diye sorunca zoraki bi sekilde gösteriyor kiz ve sonra bilgisayarın başına geçiyor hemen. Ben bi çalışma programı istediğimi söylediğimde ise personel training istiyorsan fiyatlar biraz pahalı denilerek küçümsendim, program yazmak işin içine girmiyormuş. Açıkçası ben daha farklı bi beklentiler içerisindeydim. Personel training tutmayan arkadaşlarım ise kendi spor salonlarında her ay yağ oranına bakıldığını ve hocanın onlara program verdiğini söyledi. Ben spor salonumun ilgisiz olduğunu düşünüyorum, bi program verilmesi ve gelişimimin her ay ölçülmesi için illa personel training mi tutulması gerekiyor? Bana olan davranışları normal olan mı yoksa spor salonum gerçekten ilgisiz mi?

2. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonuna göre değişir. Ben hiç bir ek ücret ödemeden her 2 ayda bir kez yağ ve kas kütlesi ölçümü yaptırıyorum. Her 2 ayda birde programım değişiyor. Seni gittiğin yer ilgisiz sanırım ek ücrete tabii değildir yani programlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Spor salonlarının belki % 90 ı, müşteriyi kaydetmeden önce her şeyi vaat eder ama müşteri kaydolunca, artık operasyon tamam deyip ilgilenmezler. Salonların çok azı, kayıt öncesi ve sonrası aynı heyecandadır, çok az müşteri ile her şekilde ilgilenir.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    O spor salonuna gitmeye devam edin. Sporsuz kalmayin fakat alternatif yerlere bakin.

Cevrenizdekilerden veya o salona giden yabanci insanlardan tavsiye alin. Kayit olmadan once salon yetkilisi ile acik acik konusun.

Bahsettiginiz spor.salonunu birakin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Ücreti yıllık verdiysen ilgisizliğin sebebi odur büyük ihtimalle. Salonunuzu değiştirmenizi tavsiye ederim. Her müşteri ile ilgilenen salonlar çokça mevcut çünkü.

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Önceden bir konu açılmıştı keşke onu bulabilseydim de buraya da yazardım..
    Spor salonu antrenörü haklı, sen parayı verirsin, verdiğin para salondaki ekipmanları kullanman içindir, koşu bandını kullanırsın dambılları kullanırsın vs. yani sen salonun kendisine para verirsin ve salonu kullanırsın, antrenör buna dahil değil, program vermeli diyorsunda, sıradan tipik adaptasyon programı verilir ilk başta, buda veren salonu çok ilgili, vermeyeni ilgisiz yapmaz. Bu forumda var ilk 3 aylık adaptasyon programı, ararsan bulabilirsin. Benim görüşüm bu yönde, bilemem sizler ne düşünüyorsunuz, tartışabilir fikir alışverişi yapabiliriz. Antrenör seninle ilgilenmek zorunda değil, sana program yazmak, sana hareketleri öğretmek zorunda değil, ha antrenöre verirsin parayı sana istemediğin kadar bilgi anlatır :) Sen ona para verdiğin için seni kaybetmek istemez ve seninle ilgilenir, kısacası budur. Sen salonun ekipmanlarını kullanmak için para veriyorsun, antrenör sana neden hareketlerin yapılışını öğretsin,neden o kadar insanın içinde seninle bedava ilgilensin, sana neden antrenman ve beslenme programı yazsın? Usulü budur.

imagine40 bunu beğendi.
  7. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Katılıyorum SoldiersOfGod.

Ayrıca verilen antrenman / beslenme programına harfiyen uymadan kafası estiğinde bundan verim alamadım ( o disiplin bende yok demektir aslında bu) bana başka program hocam diyenler dolu.
    Herkese evet dense elden kalem kağıt düşmez. Her sektörün kendi içinde kuralı ve bir karşılığı var.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Katilmiyorum. Ortalama duzeyde gelen herkesle ilgilenilmeli.

Ilgiden kasit program yazmak. Hareketleri soruldugunda gostermek. Ve gelisimini takip etmektir. Nasil olcu alarak. Ona gore programi yeniler. Gerisini sen kendin calisirsin.

Kisisel antrenor adi ustunde. Seni calistirir. Sen onun dediklerini yaparsin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Sayfayı Paylaş