Spor salonu magandaları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve oniks tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar :) Hepimiz bunlara rastlıyoruzdur eminim. Benim karşılaştığım 5 tip spor salonu magandası var:

1)Salona girerken ve çıkarken kimseye selam vermeyenler.
    2)Aletleri kapatıp saatlerce çalışanlar,diğerlerini bekletenler
    3)Vücudu gerçekten iyi olup,diğer gelişmekte olan sporcuları ezmek amacıyla ayna karşısına geçip çeşitli poz çalışmaları yapanlar.( antrenman sonrası pump etkisini görmek için bende yapıyorum ama bunların ki ayrı)
    4)Her şeyi en iyi ben bilirimcilik.başkalarının programına karışanlar,onlara program vermeye çalışanlar
    5)Ağırlıkları sağda solda bırakanlar,kendine müslüman olanlar,ağırlıkları yerlerine bırakmayanlar.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.sizler ne düşünüyorsunuz bu magandalar hakkında?:D

caga bunu beğendi.
  2. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    60 kilo 1.75 vücut ile 30 kg dumbell shoulders press yapıp domates gibi olan magandalar :D

3. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    1* salona girip çıkarken selam veriyorum ama bazen selam almıyorlar bu sinirimi bozuor var öyle kişiler

2* bende yok ben gerekirse set aralarında yer veririm bekleyen varsada gerekirse dinlenme süresini kısa tutarım

3* ü saymıyorum bile zaten bende yeni sayılırım 13. hf

4* salonda yeni gelenler fazla agır giriyor ve nizami yapmıyorsa ona karısırım ve daha hafif ve nizami yapmasını söylerim yada çok fazla hareket(6-7 hareket )veya set(5 set üstü)giriyorsa onada bunun yararı olmadıgını aksine zararı olacagını söylerim

5*ağırlığı bende yerine bırakmıyorum çünkü zaten gittiğim zaman hep agırlıklar yerlerde oluor yazlıkçılar saolsun + 1 dk dinleniyorum zaten ondada piramit sistem yapıorsam bi hareketi yaptıktan sonra kullandıgım dambılı yerine bırakıp yeni dambılı alıp çalısacagım yere geçmek 30 sn mi alır bu seferde vücutyeni sete hazır olmamış oluyor bunu hissediyorum

sizce ben magandamıyım :D

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    3. maddeyi bu sporda belirli bir seviyeye gelmiş herkes yapar. Bu sporun en büyük zevklerinden birisi antrenmanda davul gibi şişen vücutla poz vermek, aynaya bakmaktır başkalarını ezmek gibi bir amaç olmamasına rağmen bunu yaparken diğerleri eziliyor haliyle :D

4. maddeyi yapanlar da magandanın kralıdır -istisnalar hariç- en uyuz olduğum şey kaç yıl oldu 1 kişiye gidip sen ne yapıyorsun demedim bazılarına harbiden üzüldüm veya sinirlendim ama ellemedim gene. Barbell curl yaparken ters takla atan olsun ona bile karışmam ama millet çok meraklı karışmaya,eleştirmeye ve bu tarz magandalar yılların verdiği tecrübeyle altyapıyı da oluşturup söylediklerine güzelce kılıf buluyor, ben leg pressi pump amaçlı yarım yaparken yanıma 30 yaşlarında bir adam geldi böyle yapma "kan bacağın yarısında toplanır diğer yarısı kangren olur" diye latince kelimeler kullanarak 1 saat ders verdi :D

Son düzenleme: 9 Mart 2013
    khephnes bunu beğendi.
  5. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bu istisnalar hariç kısmında olmayı umuyorum :)

Rinkushichi bunu beğendi.
  6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    maganda demiyim ama geçen gün zayıf bir çocuk bara 80kg ağırlık takmış benchde benden yardım istedi. çocuğun o ağırlığı basamayacağına emindim ama yine de birşey demedim ayıp olmasın belki kaldırır iman gücü vs vardır diye. yardım etmeye başlayınca daha ilk tekrardan resmen kaldırması için yarı gücü ben verdim ki göğsünün yakınına bile indiremiyordu ağırlığı, o şekilde 6 tekrar çıkardık birlikte :) sonra neden böyle saçma birşey yaptığını sordum bana drop set olduğu için bu şekilde yapılır dedi :)

angilonit, caga, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    *1 için konuşmam gerekirse selam veririmde alırlar mı şeklinde endişe dolu bir 2,5-3 sn geçirmektense maganda olmayı yeğliyorum :D

Swager bunu beğendi.
  8. DeliMavi

DeliMavi Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    aynen bende verdiğim selamı almadıklarını görmektense selam vermeyip maganda oluruumm :D

9. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiye'de kanlı bıçaklı olduğun adama bile selam versen, geri çevirmez insanı.. Nedir bu selam almama anlamadım gerçekten ?

10. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    sen paralel evrendeki türkiyede falan mı yaşıyorsun?
    ben komşuma bile selam verince almıyor aşağılık insanlar ne kanlı bıçaklısı?lütfen hayal aleminde yaşamayın.

hsyndmn bunu beğendi.
  11. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    insan bu arkadaşlar herşey beklenir şaşmamak lazım

12. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ya bana bi abi hep kol çalış demişti !

13. gsdodogs47

gsdodogs47 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hahaha 3. yu ben yapıyorum ama ezmek anlamında degil :lol:

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben en çok terli elbiselerini aylarca giyip yıkamadangelen adamlara sinir oluyorum
    öyleki kapı açılınca suratına bakmadan kimin geldiği anlaşılıyor

15. ethem

ethem Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    aylarca yıkamadan gelen adammı var ya mağaradamı yaşıor o :D adam gelmeden kokusu 50 m den gelir :) ve burda biraz abartı seziyorum aylar konusunda 2 haftaya belki derim ama aylar abartı gibi sankithums:

16. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    4. madde için birkaç şey söyleyebilirim. Kendisinden daha deneyimli olduğu her halinden belli olan birisinin kendisine bir uyarıda ya da bilgi aktarımında bulunduğunda aşşağılık kompleksine kapılmadan denileni dikkate almak akıllıca bir seçim olur.

Karşımda neredeyse kendini sakatlayacağını bildiğim birine ya da para, emek, zaman verdiği halde bilgisizliği nedeniyle hepsini boşa harcadığını gördüğüm birine bilginin zekatını vermek adına yardımcı olurum. Bazen yaptığıma gıcık olduğunu hissediyorum. O kişiye daha yanaşmıyorum. Olayı anlayanlarsa bir dahakine ben gitmeden kendisi geliyor; 'bu nasıl yapılır' diye. Bilirkişilik yapmaya meraklı değilim ama bildiğimi 1-2 dk aktarırsam da bir şey kaybetmem.

17. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    4ü bazen 5i genelde yapıyorum ya çok utandım şimdi:)

ama 4. maddeyi şunu şöylede yapsan olur yada şunu böyle yap daha verim alırsın gibisinden

18. carmenta

carmenta Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Skien - Norvec
    BlackMamba24, stewartt ve Swager bunu beğendi.
  19. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
  20. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    2 yıldır yapıyorum bu sporu halıyle ne yanlıslar gordum hıc kımseyede karısmadım ama gecen ay salonda bı abı gordum 35 yaslarında fılan 165 boylarında max 50 kılodur kollar 26 cm fılan dıye dusunuyorum bench presse 2.5 kg takmıs calısıyor ama dar tutuyor barı . bende herhalde yanlıs yapıyo ona daha genıs tutmalısın barda ısaretler var oraya serce parmagın gelsın dedım adamda bana ben ıc gogus ıcın dar tutus yapıyorum dedı . Ulan dedım bırısıne yardım edecegım tuttu ondada basımıza ne geldı dedım ıcımden ve sporuma devam ettım:D

Rinkushichi ve Swager bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş