Spor Salonu Antrenman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar spor salonuna başladım fakat hocanın verdiği antreman aklımı karıştırdı yani pzartesi çarşamba ve cuma günleri gidiyorum fakat 3günde aynı antremanları yapıyorum.. önce 5dk bisiklet sonra 4x15 mekik snra 4x15 tekrar mekik(değişik versiyonu adlarını bilmiyorum) ardından 3x10 bench press
    3x10 butterfly, 3x10 wide-griplat pulldown, 3x10 Seated (Cable) Row, 3x10 lateral raises, 3x10 yana açma...3x10 ön bacak ve arka bacak... işte böyle yani bu normalmi yoksa 3günde değişik kaslarımı çalıştırmak gerek... bu arada kilo almak için uğraşıyorum hardline progainer 4,5kg var yeni aldım bugün geldi..

boy 176 kilo 62

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    3x10 lateral raise, 3x10 yana açma demişsin. zaten lateral raise in türkçesi yana açma. kasları çalıştırma sırası şu şekilde olmalı: bacak,göğüs,sırt,omuz,kol,karın. yani antrenmanın bitiminde mekik yapmalısın. onun haricinde yeni başlayan birisi için normal bir program diye düşünüyorum.

RaPPeRuA bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Ben ilk başta mekiklerle başlayıp sonra bench press ve butterflyla devam ediyorum işte bacak en sonda yapıyorum diyebilirim =) tam tersi olmuş sanırım

4. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Bu program bana çok değişik geldi. Yazmayımı unuttun bilmiyorum ama tam olarak triceps çalıştırma hareketi yok. novizenj doğru demiş antremanın sonunda mekik çalışmalısın.

Göğüs, kanat, triceps, omuz, biceps, bacak, karın.. Benim çalışma sırası bu şekilde ve Piramid çalışma sistemini yapıyorum. Sanada böle bi program tavsiye ederim.

5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Zaten spor salonu sahibinin pek ilgilendiği söylenemez.. sanırım küçük şehir diye... Büyük yerlerde böyle olacağını sanmıyorum :S birde bisiklete binmek gerekirmi arkadaşlar ilk başta 5dk bisiklet var... ısınmak içinmi önerdi bilmiyorum ama ben gerekli görmedim nedense çünkü zayıflamak değil amacım kilo almak..

6. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Bunun zayıflamayla bi akalası yok. Çalışmana başlamadan önce sakatlanmalara karşı ısınman gerekir. 5 dk bisikletde ısınman normaldir. Örneğin ben başlamadan önce 20 dk koşu bandında çalışıyorum. Sadece ağırlık çalışmayalım birazda ciğerlerimiz açılsın :)

RaPPeRuA bunu beğendi.
  7. CONAN23

CONAN23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    elazığ
    programda baştan beri bir yanlışlık var ANTRENMAN BİLİMCİLERİ VE BU İŞİN DUAYENLERİ BİLİRİLER BUNLARIN BAŞINDA ARNOLD GELİR AYNI ANDA BÜYÜK KAS GRUBUNU ÇAILİŞTIRMAK YANLIŞ OLUR SENİN PROGRAMDa HEM GÖĞÜS HEMDE OMUZ VAR BU 1. YANLIŞ 2. YANLIŞ MEKİKLER ANTRENMANIN SONUNDA YAPILMASI ÇOK DAHA VERİMLİ OLUR VÜCUDU 3 BÖLÜME AYIRMAK GEREKİRSE ÜST EXTİREMİTE ORTA VE ALT EXTİRİMİTE DİYE ÇALIŞMAK GEREK DAİMA BİR BÜYÜK BİR KÜÇÜK KASLARI ÇALIŞTIRMAK ÇOK DAHA İDEAL HOCANIZIN NE İŞ YAPTIĞINI BİLİYORMSUN SPOR AKADEMİSİ MEZUNUMU ANTRENÖRLÜK DİPLOMASI VAR MI? BUNLAR DİKKAT ET GERÇİ BURASI TÜRKİYE MANAV BİLE BEN HOCAYIM DİYOR 1 SENE V.G YAPMIŞ BEN HOCAYIM DİYOR AKLINA SORU FALAN TAKILIRSAN NAÇİZANE BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞIRIZ İYİ ÇALIŞMALAR

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ağustos 2009
  8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    1. yanlış diye bahsettiğiniz orta ve ileri seviyedeki vücut geliştirenler için benim bildiğim kadarıyla. RaPPeRuA bu spora daha yeni başlamış anladığım kadarıyla. Bu yüzden temel bölgeleri çalıştırması gayet doğal kanımca. Daha ileri seviyeye geçtikçe programı bölmesi daha doğru olacaktır.

Sayfayı Paylaş