Spor Salonu Açabilmek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve extensor tarafından 5 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar bu sporda 1,5 seneyi doldurmak üzereyim ve yaptığım spordan zevk alıyorum bu işi devam ettirmek istiyorum burada ki hocalara başta flexor olmak üzere bir kaç sorum olacak bu iş ile ilgili
    Öncelikle ben bu sene eskişehire gidiyorum üniverste için 4 sene boyunca oradayım benim okul beslenme kira gibi masraflarımı babam karşılayacak ve bende 6-8 saat çalışabileceğim bir işe gireceğim artık oradanda kaç para kazanırsam 200-250 ytl mi olur bilmem olduğu gibi supplement ve stroid e yatırmak istiyorum bakıldığında 4 ayda 1000 ytl yapar kürlerimi ve supplementleri flexor eşliğinde yapacağım her sene bir kür girip 4 sene sonunda bırakmak istiyorum ve diğer arkadaşlarımında durumu iyi 2 si 500 ytl aylık ile bilgisayarcıda çalışıyor ve ailelerinin yanında yaşıyorlar onlarda aldıkları parayı bu işe yatıracaklar diğer arkadaşımda lise sonda okuyor seneye oda benim yanıma gelecek ve askerliktir odur budur bittiğinde 5-6 sene geçtiğinde belirli bir bilgi kapasitesine ulaştığımızda ve iyide bir vücut yaptığımızda tarlaları daireleri satıp bir salon satın alacağız uzun vadede düşündüğümüz birşey olduğu için anlattıklarım size hayal gibide gelebilir ancak unutmayalımki azimle s...n duvarı deler :D
    Ancak bir kaç sorum olacak bilgisi olanlara salon açmak ve öğrenci çalıştırmak için antrenörlük belgesine ihtiyaç varmı
    Varsa bunu ne şekilde teymin edeceğiz bir sınavamı tabi olunuyor yada başka yollardanmı alınıyor

Son olarak bu teorinin hesaba katmadığımız zorluklarıda var mı cevaplarınızı merakla bekleyeceğim herkese şimdiden teşekkür ediyorum

2. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada salonu lüleburgazda açmayı düşünmüyoruz flexor.Sanarakip olunurmu hiç ;)

Ama bak ben sana yardım ediyorum sende bana yardım edersin bu işin bütün inceliklerini öğrenmek istiyorum iyiki hocam sensin bu konuda çok şanslıyım ve diğer arkadaşlardanda bu konuda yardım istiyorum lütfen mesajlarını eksik etmesinler

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    salon açmak çok zahmetli ve masraflı bir iş...
    açık konuşmak gerekirse bodyde pek para yok...
    ama fitness-aerobic çok para ediyor...temiz mekan-işi iyi bilen bir aerobikci-güzel müzikler işi götürür....
    alet sayısı çoğaldımı masrafda çoğalıyor...

4. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    İkisi birlikte aynı salonda olsa daha iyi olmazmı?

5. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center

tabi, daha iyi olur, zaten de öyle olması gerekir, yoksa ekmek parası çıkmaz... ;)

yapabiliyorsan yap, hiç kaçırma... başarılar...

6. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    En az bir 6-7 sene sonra okuldur askerliktir bittikten sonra açmayı çok istiyoruz o zamana kadarda çok iyi vücut yapıp bilgi öğrenmemiz lazım en büyük avantajımız hepimiz flexorun öğrencisiyiz ve bütün paramızı bu işe yatırmaya da hazırız bakalım insan mutlu olabileceği işi yapmalı diye düşünüyorum ben spor yapmaktan zevk alıyorum kamu yönetimini bitiripte köylere yardım kurulu başkanı olmak istemiyorum ki arkadaş :lol:

7. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir vizyon..

Sadece body ve fitness gibi çalışmaları düşünme..imkan dahilinde değişik branşlarda ekle...

Bodyden gelen para kira ve diğer masraflarını çıkarırsa..diğer branşlardan gelen para kazancın olacaktır...

Madem eskişehirdesin yani eskişehirde okuyacaksın...bilgin olsun..eskişehir body salonu açmak isteyenlerin kabesidir..çünkü yaklaşık 4-5 body malzemesi imal eden fabrika var...

Esjim-jimsa-senkron-trio ve birkaç firma daha eskişehirde faaliyet gösteriyor...malzemeleri fabrikasından alarak yada fabrikalara iade edilen 2.el makinalardan bularak salon açmak için lazım olan parayı çok ama çok düşürebilirsin...

Zaten salon açmak için daireler tarlalar satmak gibi çoğul düşünmene gerek yok...cebinde 70-80 milyar olduğunda seni idare edecek güzel bir salon açabilirsin..zaman içerisinde bazı eksikliklerin olursa onlarıda hem salonu çalıştırır hemde telafi edersin..

Salon açabilmen için GSGM den ruhsat alman gerekiyor..GSGM de senden antrenör belgesi soruyor veyahutta antrenör belgesi olan birisi ile noterden senin salonunda ders vereceğine dair sözleşme yapmanızı istiyor...

Ancak 4 yıllık öğrenimin esansında antrenör kurslarına girebilirsin..Vücut geliştirme federasyonu cezalı olduğu için bu aralar bir kurs yok..ama sanırım seneye açacaklar...yapman gereken federasyonun telefonunu bulup onlarla irtibata geçmek böylece 12 günlük bir kurs sonrası 1.kademe antrenör(yardımcı) belgeni alabilirsin...spor yaptığını kanıtlayabilmen için Body lisansı çıkarmanı tavsiye ederim bunu il müdürlüklerinden yaparsın hocan sana yol gösterecektir.

zetzen bunu beğendi.
  8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    extensor tam benim kafadansın ya sanki o yazıyı ben yazmışım oraya..

9. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Karete çok teşekkür ederim çok yararlı bir yazı bu benim için çok sağol

10. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum arkadşım çoğu genç sporcu bunları düşünüyor ama düşünmemnin ötesine gitmek gerekli bunun içinde önce inanmak sonrada olanak yaratmak gerekli diye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş