Spor Salonlarındaki Artist Tipler

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve KBV tarafından 20 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. KBV

KBV Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Sizin salonunuzda var mı böyle tipler arkadaşlar. Bence bu sporda mütevazi olmak önemlidir, en iyisi diye bir şey yok. Her zaman senden daha iyi bir kişi vardır.

Ama bazıları kendilerini çok iyi sanıyor ve havalı havalı etrafta dolaşıyorlar. 2 kiloluk proteini pat diye ortaya koyup görgüsüz gibi salonun ortasında dolduran mı dersin, ağırlıklarla uçtan uca gidip önüne çıkana omuz atan mı dersin. Çalısırken bagıran mı dersin. Her salonda en az 4-5 artist tip bulunur.

Sizin salonda da var mı ?a32

Gye Baek bunu beğendi.
  2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Ben bizim salonda pek öylelerine rastlamadım hele ki omuz atacak birini görsem bana atmasa bile bi bahane bulur karizmasını çizerim :)

3. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    ya artist tip falan bilmemde bizim salonda bi adam var 5-6 aylık bi spocu yani yeni sporcu aslında.. Adam sürekli çalışırken TISSSSSSSSSSSSSSSSSS diye ses çıkarıyo

örneğin dumbell fly yapıyor ya her kolunu kapatışında yüksek sesle tısssssssssss

ve ben artık sinir oluyorum buna bütün motivasyonum konsantrasyonum dağılıyor.. aynı saate denk gelmemek için biraz geç gidiyorum salona. Gİdip uyarıcam ya arkadaş tıslamasana diycem :D

aslangur, Massacro, Tevfik Erzon ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. Saskin

Saskin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Mersin
    Bizim salon da yok :)

5. Wearealldifferent

Wearealldifferent Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    istanbul
    bizim salon kro abi yazlıkçı denilen 2-3 tip gelip kahkalar mı dersın ne dersın var. Ben 5 6 aylık yapıyorum bu işi ama yaz için felan degil. 2 3 aya 130 kilo gelip 70 olup gidicem tipler var..

Sadece kalabalik o yüzden erken gidiyorum aksam 8 - 10 arası, sanki karıncalar vucut geliştirme yapıyormuş gibi kalabalik oluyor :(

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu biraz da spor salonu sahipleriyle alakalı bir şey. Siz ne kadar nezih bir ortam yaparsanız içeride ki insanlar da o ortama ayak uydurmak zorunda kalıyor. Yoksa barınamıyorlar zaten. Dönem dönem illa çıkıyor böyle tipler ama yok olup gidiyorlar. Tabi salondan salona fark ediyor.

7. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Hersey tamam bu tur tiplerden her salonda var..
    Ama Tisss,Uark,ihh diye bagirmak neden artistlik veya gariplik olsun onu anlamadim ?
    her calisan sessiz calisacak diye birsey yok,bu tur seyler gayet normal oldugunu dusunuyorum.

memmeat, Ocensers, leftyboarder ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  8. Psychosocial

Psychosocial Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Allaha şükür salonumuz nezih bizim de. Yıllardır spor yapanı da aynı davranıyor yeni başlayanı da. Yaşlısı da genci de.

Ses konusuna gelince. Zorlandığımda ben de değişik sesler çıkarıyorum yeri geldiğinde de bağırıyorum(Kimsenin dikkatini dağıtmayacak kadar). Bu bence çok doğal bir şey. Çok rahatsız oluyorsanız takın kulaklığınızı açın müziğinizi. :)

9. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Etrafta dolaşmaktan kasıt kasları gererek salonda tur atmaksa bunu bende yapıyorum set arasında vucudun kendini toplamasına yardımcı oluyor üstelik aletleride gereksiz yere işgal etmemiş oluyorum

10. BugraCavkaytar

BugraCavkaytar Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Hemde ne artistler var bizim salonda.Aynanın karşısına geçip 45 dakika kollarına bakmalar milletin dikkatini çekip göğüslerini oynatmalar ve en komiğime gideni de yüksek ağırlık alıp basmaya çalışıp basamamasına rağmen ''Benchte ... kg bastım'' diye kolpa atanlar :D

11. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    adam bağırmıyo veya o şekilde gaz falan almıyo yani normal şekilde zorlandığında veya ne bilim kendine gaz vermek için bazen ses çıkarabilirsin ama bu adam dişlerini birleştirip dışarı hava veriyo ve ciddi şekilde bir çok kişiyi de rahatsız ediyo

yüksek sesle TISSSSSSSSSSSSSS yapın bakim ve bunu her harekette yaptığınızı düşünün yahu benim konsantrasyonum bozuluyor..

BloodLy ve Ocensers bunu beğendi.
  12. KBV

KBV Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaslar Youtube'da bir video gordum bu konuyla ilgili aksam link atarim.

Yuzunu garip yapan tipler varmis agirlik kaldirirken, degisik surat sekilleri yapan.

Et kafalar var. Salonun ortasinda aminoasit icen, protein icen, carnitine icen, kulakta kulaklik, agirliklari calistiktan sonra ''wuhuu'' diyerek firlatan.

Agir basamadigi halde basmaya calisan var. Adama fazla geliyor o kilo ama hareketi yanlis yapmak pahasina kaldirmaya calisiyor.

Ve benim en nefret ettigim tipler kendini koc sananlar. Adam celimsiz ama herkese hareketi yanlis yapiyorsun bak soyle yapacaksin vsvs diyor. Bu tipler de hic sevilmiyor salonda. Sonucta hoca var gider ona sorariz.

Bizi salondaki hoca da tısslıyor :). Dalga geciyoruz adamla.

Ve her salonda bagirmak serbest degil. Sirf daha rahat bagirabilmek icin bizim salonu birakan oldu. O biraz da mekana gore degisiyor.

13. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Boş yere olmamak kaydıyla ağırlık altındayken bağırmak normal bence.Son tekrar çıkar mı çıkmaz mı belli değilken biraz bağırmak motive ediyo tekrarı yapabiliyosun ha bazı tipler var gücüne bakmadan ağırlıkların altına giriyo saçma sapan sesler çıkarıyo sende ensesinden tutup salondan çıkaracaksın bende nefret ederim.

Bizim salondada bi tip var her yaptığı hareket sonrası t-shirtünü çıkartıp kendince artist bana göre son derece komik bi şekilde salonda oraya buraya yürüyo poz veriyo geliyo 1 set daha yapıyo giyiniyo bi set daha yapıyo tekrar çıkartıyo poz veriyo bi acayip ama harbiden kıl bi tip ciddi derecede sinirimi bozuyo salonda olmasın diye antrenman saatlerimi değiştirdiğim oluyo.Velhasıl bu tipler bitmiyo salonlarda biri gidiyo yenisi türüyo.

14. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Salonu inletiyorum özellikle 1-5 tekrarlı setlerde avazım çıktığı kadar bağırıyorum yoksa ağırlık kalkmıyor ve bu durumdan tüm salon şikayetçi duh

Bizi anlayabilmeleri için de maksimum 3-5 tekrar yapabilecekleri bir ağırlıkla 4-5 set çalışmalarını tavsiye ediyorum ağzınızdan istem dışı neler çıkacak görürsünüz o zaman herkesin baskıya tepkisi ve çıkaracağı ses de farklı olur mesela ben kükrercesine bağırıyorum bazısı cırlıyor bazısı orgazm oluyormuş gibi ses çıkarıyor bayanların olmadığı salonlarda bunlara laf söylenmemesi lazım 4-5 ay öncesine kadar şikayet oluyor diye kendimi dizginlerdim şimdi umrumda değil ağırlıkları sağa sola fırlatıyorum halteri yere vuruyorum tekrarları yaparken istemdışı çıkardığım sesleri engellemeye çalışmıyorum aşırı derecede rahatım, motivasyonum tavan yapıyor ve idmanlarım çok verimli geçiyor eskisine göre ayrıca ben salonda ağır çalışanları plakaları fırlatanları ve bağıranları yani artist olarak nitelendirilen insanları gördüğümde rahatsız olmayı bırak hoşuma gidiyor ve gaza geliyorum.

Son düzenleme: 24 Mart 2013
    DaMountain, M3CSL, Ocensers ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    her yerde her sporda tuhaf tipler olabilir. sporcunun tabiki ahlaklısı kendini kasmayanı burnu havada olmayanı makbul ama heryerde karşılaşabiliriz... bence zararı yok salona başkalarını izlemek için gitmiyoruz kendi işimize odaklanırsak pekte gözümüze batmaz. ama ağırlık altında yırtınanı yüksek sesle inleyene bagırana denk geldiginde de ya agırlıgı düşür yada biraz sesi kıs diyede uyarmalısın.

aynada adam kendine bakıyorsa baksın isterse 1 saat boyunca baksın ona odaklanırsan geçmiş olsun zaten:)

16. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    evet ya aynı kişiye uyuz olmuşuz.. ne o tıslama yahu..
    son bir iki haftada denk gelmedim ben gerçi..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:11 ----------

aman sakın bizim salona gelme

-RevoLt- ve Sercyy bunu beğendi.
  17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kendi ağırlığımın yarsısından fazla kilolarla barbel curl yaparken ister istemez bi yerlerden ses çıkıyor

18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sercyy, BrS, elezar ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  19. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    elbetteki odaklanma için biraz ses çıkar şu veya bu şekilde insan kendisini ses ile destekler lakin işi oldukça abartanlar var malesef, yanındakini çevrendekini rahatsız edecek boyuttaysa ki buna karşıyım.
    bu arada münzevi'nin paylaştığı video çok iyimiş tabiri caizse cuk oturmuş konuya :)

münzevi bunu beğendi.
  20. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Valla ben kulaklığımı takıyorum ve antrenman sonuna kadar sanki kimseyi görmüyorum, o havaya girdikten sonra etrafımdakilerin ne düşündüğü umurumda bile olmuyor. Elbette ortada artist artist dolaşmıyorum fakat aşırı motive olmam başkalarına havalıymışım gibi gelebilir :) Bence antrenmanda etrafla ilgilenmek yanlış full konsantre olmak gerekiyor :)

sewinch_87 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş