spor saatleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qCa tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. qCa

qCa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar oncelikle 27 yasindayim 115 kilodan 83 kiloya dustum diyet ve mekik sinav seklinde artik duzenli olarak calismak istiyorum evde dumbell vb aleter var isyeri saatleri belli olmadigi icin aksam veya gece olarak bana ne tur program uygun olur isim agir demir ve mermer surekli tasiyorum ama kaslarim gelismiyor vucut aliskin o yuzden mi acaba bilemiyorum son bir sorum arkadaslar dumbell ile calistigim zaman 15 20 tekrardan sonra yanma basliyor zararlimi neden yanma oluyor tesekkurler kolay gelsin.

2. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    20 tekrar yapabilecegin kilolarla calışırsan gelişemezsin . Gelişim için ağır kılolara girmen lazım yanlış hatırlamıyorsam 8 tekrar yapamadıgın agırlıga ve 12 tekrardan fazla tekrar yapacağı agırlıklarla çalışmaman lazım . Daha bilgili hocalar sana yardımcı olacaktır.

qCa ve mehmet2576 bunu beğendi.
  3. qCa

qCa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler Bekir bey ben 5 kilo ile çalşıyorum kollarım güçlüdür ama kas gelişmiyor yanlış birşeyler mi yapıyorum anlamadım ki :(

4. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    aslında en güzeli ayarlanabilir dambellar diyerleri benim gorusum kısa sure sonra işe yaramaz. 5 kılo kımıne göre çok kımıne göre az dur yaptıgınız tekrara göre az gibi 20 tekrar için. Size sunu belirteyim benim esaz meslegim inşaat bady ye başlamadan önce kollarım 28cm di fakat ben kendimi guclu hisetiyordum sonuçta inşaat agırbir iş bady e baslayalı 3 ay kadar oldu sürekli ağır kılolarla çalıştı dunku olcumumde kollar 37cm e çıkmış . Yanı kısaca calştıgımış işle gelişim olmuyor .

qCa bunu beğendi.
  5. qCa

qCa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet çok haklısınız iş yapmak hiç işe yaramıyor sadece güç çoğalıyor vucut şekli aynı kalıyor ayarlanabilir almayı düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2015 ---
    Arkadaşlar yok mu cevaplayacak kimse bugun itibari ile başlamak istiyorum :(

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
  6. valaroma

valaroma Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    3 ayda biceps 9 cm mi büyüdü?

7. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    hayır biceps değil kol yanı biceps ve triceps daha önce triceps diye bir kasım yoktu bicepste yok denilecek kadar küçük ha sıkmısım ha bosta farketmiyordu. :)

8. valaroma

valaroma Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Anladım. 3 ayda 9 cm mukemmel bir gelisim bence :)

bekir27 bunu beğendi.
  9. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    bende çok mutluyum gelişimimden evimde bir odayı spor odası yaptım kendime yetecek tüm makıneler var sabah kalkar kalkmaz bırde aysam yatmadan yapıyorum. Her 4 haftada program değiştiriyorum kaslar alışmasın diye. Bitde dedigim gibi 8 tekrar yapamadıgım ve 12 tekrardan fazla yaptıgım kılolarla çalışmıyorum. Ayrıca beslenmeme ve dinlenmeme çok dikat ediyorum her yesigimi not alıp günlük kalori yag proteyin ve karbonhitrat ı ayarlıyorum yaza kadar bi hedefim var işallah ulasacam hedefime.

buda benim spor salonum. fotonun cekim tarihine bakmayin makinada ayarlamamisim tarihi.

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
    valaroma bunu beğendi.
  10. valaroma

valaroma Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ne kadara mal oldu bu salon?

11. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    yuruyus bandı ve bisiklet önceden vardı . Diyer gorunen ve fotoda gorunmeyen 2 adet ayarlana bilir dambell z bar ve toplamda 110kg ağırlık (makınedekı ağırlık hariç) 250€ ya aldım burda ikinci el sitesinden ama hepsi yeni gibiydi yanı az kulanılmiş ve yıpratılmamış. Yanlız sizi yanıltmayayım ben fransada yasıyorum.

valaroma bunu beğendi.
  12. qCa

qCa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi neden kimse yardimci olmuyor :(

13. qCa

qCa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neden kimse cevap vermiyor aslında buraya tavsiyeler üzerine kayıt olmuştum ama hiç kimse umursamadı sanırım dünden beri çok teşekkürler sağlıcakla kalın.

14. bekir27

bekir27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşım yapman gereken su sınav dahi cekeceksen agırlıkla çekeceksin eğer gelişmek istiyorsan . Forumda vardı hangitarz sinav hangi kasları calıştırır diye. Agırlıkla nasıl sınav çekeceksin sırt cantasına ağırlık koyup çalış . Saat olarak aslında en ideal sabah veya saat 16:00 ile 19:00 arası . Bu saatlerde vücut yag yakma için en ideal satlerdir diye okumuştum.
    birde bu sordugun sorular ve çok daha fazlası formda defalarca anlatılmış ben okumayı ve araştırmayı çok severim sanada tavsiyem yeni başlayanlar bolumundeki konulara göz gecir çok faydası olacaktır.

Sayfayı Paylaş