Spor Oncesı,Esnasında ve Sonrası ıcın mukemmel karısım

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Juramento tarafından 9 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    super bı karısım buldum..oncelıkle burada hıc rastlamadım harnup pekmezıne.sanırım fazla kullanılmıyor.fakat harnup pekmezı cabuk kana karıstıgı ıcın antreman sıralarında kullanılabılecek bı besın..antreman sonrası da bosalan karbo depolarını doldurmak ıcın kolay bı yontem..ama suyla karıstırın bıraz...tadı da cok guzel..benım karısımıma gelınce ;

1 adet muz ( ıstege gore az ,cok )
    2 tatlı kasıgı harnup pekmezı ( ıstege gore az ,cok )
    2 tatlı kasıgı bal ( ıstege gore az ,cok )
    we 1.5 bardak süt...

ıstege gore bu karısıma yulaf ezmesı blendırda toz halıne getırılım konulabılır...

afıyet olsun dumbelllls

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Spor esnasında karnı süt ve yulaf ezmesiyle şişirmek doğru değil.
    Aslında spor esnasında kan şekerin çok düşmezse hiçbir şey almaman en iyisi. Bahsettiğin karışımı süt ve yulaf ezmesini arttırarak bir antreman öncesi içeceğine dönüştürebilirsin. Bal ve harnup pekmezini arttırıp, süt yerine meyvasuyu ve whey koyarak da antreman sonrası içeceği yapabilirsin.

diez bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    spor ;hemen öncesi , esnasında ve hemen sonrasında katı gıdalarla mideyi meşgul etmek doğru değil..ama hemen sonrası için pekmez bal süt olabilir..tabi iştahınızı kapatmasından korkmuyorsanız antreman sonrası öğün için..

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Süt de yine hemen sonrası için uygun olmayacaktır. Hazmı zor bir gıda sonuçta. Elde varsa whey düşünülebilir. Tabi ki aç kalmaktansa süt tercih edeceğiz.

5. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    birde süt ve süt ürünlerinde bulunan laktoz, laktik maya denilen bakteriler tarafından laktik aside dönüştürülür.herkesin bildiği gibide laktik asit kaslarda yorgunluk hissine neden olur.
    antremandan 3 saat önce bile süt ve süt ürünü tükettiğim zamanlar performans düşüşünü belirgin bir biçimde hissediyorum.

6. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ben yanlıs yazmısım.gece uykulu halde yazdım kusura bakmayın.ben de antreman sırasında bu karısımı ıcmıorum..ıstege gore yulaf ezmesı dedım.ben yulaf ezmesı koyuyorum benı sısırmıyo.baskasını sısırebılır. o yuzden ıstege gore dedım.fakat dıerlerı antreman oncesı pek bısey yapmaz.antreman esnası ıcın HARNUP pekmezını onerdım..yanls soylemısım , yanlıs anlasılmısım =)

7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Kana çabuk karışan şekerler;kan şekerini aniden artıyor,ardından artan kan şekerini tamponlamak için insulin devreye giriyor ve kan şekerini düşürüyor diye hocalarımdan duymuştum.Bu durumu kendimde de gözlemledim.Çikolata-pekmez-bal gibi kana çabuk karışan şekerleri aldıktan 15-20 dk sonra tekrar açlık hissi duyuyorum.Bu insulinden olsa gerek...
    -Bu tip gıdaları idmandan önce değil de,idmandan sonra boşalan glikojen depolarını doldurmak için kullanmak daha yerinde olur diye düşünüyorum.İdmandan önce sindirilmesi daha uzun olan komplex karbonhidratlar;makarna,bulgur-pirinç pilavı gibi gıdalar alınmalı.

Son düzenleme: 11 Ekim 2007
  8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Wrestler burada bir noktaya parmak basmak gerek. Antremandan hemen önce alınan basit şekerin bu konuda farklı bir etkisi var. Basit şeker alıp hemen antremana girersek, antreman sonucu kandan çekilen şekerin etkisiyle, insülinin fırlamasına engel oluyoruz ve antremanın başında gireceğimiz ağır press hareketleri için avantajlı bir duruma geçiyoruz.
    Ama hemen önce almak koşuluyla, kan şekerini yükse tutabilmek içinse yine antremandan 1 saat önce glisemik indeksi düşük bir karb alımı yapmmalıyız.
    Bu yöntemi güç kazanmak için ve bulk dönemlerde uygulayabilirsiniz.

9. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Schwarzxxl;bu basit şekerleri idmandan ne kadar önce almalıyız?Girmeden önce hemen mi yoksa 15-20 dk kadar mı?

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Şeker ne kadar "basit"se o kadar geç almalısın.
    misal bal yersen bir 5-10 dk öncesi yeterli olacaktır. Unutma antremana erken başlaman çok büyük problem olmayacakken, geç başlaman güş kaybına sebep olabilir. Onun için yine de çok beklememeye bak.

Sayfayı Paylaş