Spor hocamin hazirladigi beslenme programim nasil

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Btrvysl tarafından 16 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Kahvalti
    10 zeytin domates dereotu tereyagi 3 yumurta peynir 2 dilim tam tahilli ekmek salatalik tarcin zencefil bal karisimi
    Ara ogun
    Yesil.elma yulaf ezmesi pirinc patlagi
    Oglen
    Et yogurt pirinc veya makarna
    Ara ogun
    Protein tozu
    Aksam
    Et balik tavuk karbonhidrat
    Evet hocamin programi bu sekilde sizce program iyi midir ne amacla hazirlanmistir birde dedigim gibi protein tozu kullanmadigim icin 2.ara ogunde bi daha et vs yemek istemiyorum.onun yerine ne yiyebilirim baska programa eklenecek onerileriniz varmi ne yapmaliyim yardim ederseniz cok sevinirim.

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yeterli proteini alıyorsan protein tozuna gerek yok. Gramlarını bilmeden ne için olduğunu kestirmek zor. Genel bir diyet gibi duruyor şuanda. Öğlen ve akşam yeterli et tüketirsin ve ara öğününe kuruyemiş vs. ekleyebilirsin.

3. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Evet gram olarak yazmadi hocam ne yazikki ama soyle bir durum var yeterli protein mevzusunda her aksam yemekte muhakkak et oluyor et dediysem hani disardaki sulu yemeklerde olan kus basi gibi degil kemikli buyuk etler oluyor yaklasik 100 gr kirmizi et oluyordur en az hergun ama.bana kalsa ben protein tozu alirim ancak ailem izin vermiyor alsam bile evde saklayacagim yer yok nedense surekli toza katki maddesi olarak bakiyorlar bi turlu o kaniyi degistiremedim kafalarindaki bu yuzden alamiyorum

4. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Toz alacağına git tavuk al 1 kilo 4-5 yeter sana sote şeklinde yap yanında bulgur pilavı mis gibi olur ara öğünde kuruyemiş tüketebilirsin

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Sagolun 4 5 dediginiz lira heralde cunku gun dersek 1 kilo 2 gune yeter oda 2 ogun yani bunun disinda verceeginiz oneri vs varsa hepsine acigim :D

6. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Aldırmamaları daha iyi. Doğal besinlerden ihtiyacını karşılıyorsan yada karşılayabilecek durumdaysan son derece gereksiz ürün. Yağsız vücut ağırlığının 1.5 gramı kadar protein al yeterli olacaktır. Bunun içinde kilo kilo etler yemene, bir sürü yumurta yemene gerek yok. Kendimden örnek verecek olursam günlük 100-110 gram protein alımım yeterli oluyor bunuda 300 gram tavuk eti, 3-4 yumurta, yoğurt, süt, peynir gibi hayvansal; sebzeler,baklagiller, tahıllar, yemişler gibi bitkisel proteinlerden rahatlıkla karşılayabiliyorum.

7. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Cok tesekkur ederim o zaman protein tozunu simdilik cikarayim kafamdan

8. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer yeterli protein alıyorsan hiç bir zaman gerek kalmaz. :)

9. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Gün diyecektim bi de şey mesela siz memursanız veya masabaşı iş yapıyorsanız sabah gidip akşam geliyorsanız o zaman toz alınabilir çünkü çoğu iş sahibi protein ihtiyacını karşılayamıyor

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Btrvysl

Btrvysl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Yok ben universite ogrencisiyim yemeklerde falan sorun olmaz yanima kap alir onda goturupte yerim yeterki duzene girsin beslenmem ancak 1 kilo tavugu bazen tek bazende iki ogunde bitiriyorum ben :DDD 4 5 gun olmasi zor.

11. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bu bir beslenme programı değil aslında. Hocan sadece sana yiyebileceğin temiz besinleri yazmış, güzel fakat besinlerin miktarları nedir ? Kalori açığı mı vermek istiyorsun fazlası mı ? İyi bir beslenme programı kalori hedefi makro değerler ve en son da mikrolar hesaplanarak ortaya çıkar. Hocandan bunu talep etmelisin.

Sayfayı Paylaş