spor geleceğim

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ozan119 tarafından 14 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşımdayım omuzlar 114-15 arası kollar 37.5 göğüs bel vbacak fln ölçmedim ne yazıkki şimdi diyorumki 18 yaşına kadar 3 gün boks 2 gün body yapsam (body de bütün bölgeleri çalışarak) ölçülerim azalırmı azalmassa artarmı kadrarsız kaldım ama boks da yapmak istiyorum kalbimden geliyor yani öle diyim önerileriniz nelerdir body mi boks+body mi

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    boks+body güzeldir, şahsen ben bayağı bir süre yaptım, şimdi de boks+jiu jitsu+body yapıyorum+üniversite ve haftanın 2 günü de bir işte çalışıyorum çok şükür yürüyor şu ana kadar :D ama ciddi manada boks yapman pek olası olmayabilir. sonuçta enerjini böleceksin.

vg haftada 3 olursa daha iyi olur, boks aynı şekilde 3 olarak kalabilir
    mesela şu şekil bir idman olabilir
    1.gün boks
    2.gün vg
    3.gün dinlenme
    4.gün boks
    5.gün vg
    6.gün hafif tempo boks+çok ağır olmayan bir vg idmanı
    7.gün dinlenme

kendi izlediğim program biraz daha farklıydı ama senin yaşın da biraz genç ve ders çalışman da gerekecektir bu yüzden haftada 2 tam dinlenme günü de olsun derim.

ozan119 bunu beğendi.
  3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bende şöyle düşündüm şimdi ;
    pazartesi- boks
    salı-vg
    çarş-boks
    perş-vg
    cuma-boks
    cumartesi-vg sabahtan 7-9 arası günün kalanı dinlenme
    pazar- dinlenme

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yani saydığın programın niteliği de önemli olacaktır ama nihayetinde haftada 3 gün boks bayağı sıkı bir idman sayısı demektir, bunu çıkartabilir misin diye sormak istemem ama belki haftada 2 güne düşürmen daha faydalı olur, en azından 1-2 ay o ayarda seyir edersin, kesmezse bir gün daha gidersin ama haftada 2 gün boks gayet yeterli olacaktır gibi geliyor.

5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    çok agır gelmez mi o program ? bence çok zıt sporlar teki kas inşa digeri sıkılaştırma yıkma denilebilir amada genede 3 gün fazla

6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Temposundan dolayı en fazla efor sarfettiren dövüş sporu boks... Bir gün vücut geliştirme, bir gün kardiyo niyetine boks olmak üzere her birini üçer gün çalışıp bir gün ara vermek iyi olur gayet. Az yağlısından güzel kas kütlesi eklenilir, yalnız beslenmeye dikkat...

ozan119 bunu beğendi.
  7. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    bugün 2. antremana çıktım hoca iyice öğrendiğim zaman bırakıp bırakmıycağımı sordu .gösterdiği herşeyi kapıyorum şu ana kadar herşey iyi gidiyor

Sayfayı Paylaş