Spor geçmişim ve sorunlarım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve S.Çağrı tarafından 1 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dostlar biraz özet geçip içimi dökmek istiyorum,ben eski futbolcuydum ama klasik baba görüşüne göre okulu önem vermem gerektiğinden futbolu 13 yaşında bıraktım sınava hazırlık dönemi(Lise),yeni çıkan playstation derken bir baktım 18 yaşında tartıya çıktığım günü dün gibi hatırlıyorum 170 boy 87 kiloyu gördüm.Hemen bir şeyler yapmam gerekiyordu.İlk olarak spor salonu araştırmakla işe başladım.Sonra bir spor salonuna yazıldım.7 aylık bir dönemdi ilk spor salonu maceram.Tamamen yağsız ama bol proteinli güzel bir diyet uyguladım kollarım şekillenmeye göğüs şekillenmeye başlamıştı 73 kiloya indim.Üniversite sınavı vs derken sporu bıraktım ama yemek alışkanlığımı çok bozmadığımdan kilo almadım arada yaza doğru 3 aylık daha başka salonda bir spor geçmişim oldu ama diyet uygulamadığımdan veremedim.Öyle ya da böyle 1 yıllık sporsuz bir zaman geçti.Sonra şuanda 20 yaşındayım 6 ay önce kadar gene başladım(Baktım ki 74-75 oluyorum) ve 70 kiloya geldim.Ama hala vücudumun alt bölgesi oldukça yağlı,simit var,kollar yağlı,göğüs yağlı sanırım 65'e kadar hatta daha da düşmem gerekiyor ki yağlar komple gitsin.Ama sıkıldım artık kilo ver kilo ver.(Öyle bir anda 1 ayda 8 kilo flan da veremiyorum çok yiyorum ama tamamen az yağlı ve bol proteinli)Gene bu yaz bir gayret tekrardan başlayıp kilo vermeyi düşünüyorum ve yağı tamamen atmayı düşünüyorum devamında da bodye başlayıp kilo alıp vücudumu şişireceğim.Baklava vs her kişinin istediklerinden istiyorum.Ama moral motive şu aşamada oldukça düştü çünkü bildiğin hala yağlıyım ve içimde o hedeflediğim vücuda ulaşmak için yanan bir ateş var napmalıyım bilmiyorum.Sinirimi bozan alt karındaki simit 73-74 ten 70 e inince azaldı ve düzleşti biraz ama hala var.Derimin sıkı olmaması hala yumuşak olması da korkutuyor beni.Yani istediğim kadar zayıflasam sonra güzel idman yapsam da baklavalarım olmayacak gibi gelmeye başladı.Veya muazzam çok iyi çalışmam gerekiyor gibi geliyor.1-2 fotoğrafımı da koyayım çıplak değiller ama vücudum hakkında az çok fikir verir diye düşünüyorum.İlk 2 fotoğraf eski 73 kilodayım orada.Şuanda 70 kilodayım biraz daha iyi vücudum şuanda.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      108,7 KB
      Görüntüleme:
      372
    • 9.jpg
      9.jpg
      Dosya Boyutu:
      108,4 KB
      Görüntüleme:
      386
    Son düzenleme: 1 Haziran 2012
  2. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Belli ki konuma cevap yazılmayacak,yöneticilerden ricam resimlerim silinip konu çöpe taşınırsa sevinirim.

3. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Konuyu yeni açmışsın birileri illa ki cevap verir sana ilk cevap benden.Aynı şey benim de başıma geldi ama farklı olarak 85 kilolara çıkmıştım üniversite sınav döneminde alt midede çok yağ vardı senini dediğin gibi simit vardı.Her gün disiplinli ve ağır crunch egzersizleri yaptım yağı ideal orana indirdim şekeri minimum aldım yağ oranını %20 lerden %12 lere indirdim kilo olarak da 71 e indim kas kütlemde de belirli bir oranda artış oldu şimdi kaliteli beslenip düzgün karbonhidratlarla kas kütlemi arttırmaya odaklanıyorum.Senin kilo verirken en çok dikkat etmen gereken şey kastan değil de yağdan vermek bunun için kilon başına 2 gr protein almalısın.Yağ oranını istediğin düzeye çekip simitlerden kurtulduğunda da yine kilo almaya odaklanıp kas kütleni arttırabilirsin ama önce sabır.

S.Çağrı bunu beğendi.
  4. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aslında sorulardan biri de şu,benim vücut şekilli ama belli ki hala yağ mevcut.Ben şuanda o yağı yakmaya dayalı fitness idmanıma devam mı edeceğim,yoksa hacimlenmeye mi başlayacağım.Spor salonlarına sorduğumda daha da zayıflayıp yağ oranını çok azalttıktan sonra hacimlenmek amelelik olur,şimdi vücudun iyi yağlı ama hem hacimlenip hem kaslanabilirsin diyorlar.Yani şuanda body idmanına geri dönmek mi yoksa 6-7 kilo daha verip iyice inceldikten sonra kas inşa etmek mi?

5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Haftasonları forumda pek kişi olmaz dostum o yüzden dir bide herkezin bi işi var bende şimdi işe gidicem gelince illa okurum ve yorum yazarım

S.Çağrı bunu beğendi.
  6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    bostanlıya yakınsan metropol spor salonuna gel antrenman partneri lazımdı bana beraber çalışırız motivasyonunu arttırırım

7. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bostanlı da oturuyorum,orayı da düşünüyorum.Şöyle ki;Bu yaz tamamen vücudumdaki yağı atmayı hedefliyorum Eylül'e kadar flan.Bunun için ya şuanda üyeliğimin bittiği Synergy'ye gideceğim ya da Demirköprü'de bir salon var ona veya Metropole,veya Karşıyaka GYM ye.3 ayımı bunlardan birine giderek değerlendireceğim.Metropole gelirsem zayıflamak için Kick Boksu da tercih edebilirim kararsızım 15 gün içinde karar vereceğim.

8. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim o yanan ateşi hiç söndürme bak neler oluyor önce agır bir cardiyo programı yap kendine
    yani öncelikli amacın yag yakmak olsun tabi bu işin en önemlisi beslenme bak bi arkadaşın konusu var 2 ayda neler yapmış onu bulabilirsem buraya koyacagım örnek al bir dk

9. Muscleguy

Muscleguy Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Şuan öyle düşünüyorsun ama sonra pişman olabilirsin çok kilo verdim diye.Ben senin yerinde olsam hacimlenme yapardım kas kütlesini arttırdıkça doğal olarak yağ oranın azalcak ve belirli bir zamandan sonra yağ kütlen aynı kalsa da görünüş olarak yağlı durmazsın 70 kilonun altına inme

10. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu konuda kararsızım zaten yağlıyım ve 170 e 70 normal bir kilo değil benim 170 73 kaslı olmam gerekiyor bu yağları atıp,bu yaz definasyon yapmaya karar verdim devamı gelecek artık,yağlarım karında dururken motive olamam.

Sayfayı Paylaş