spor + beslenme = patlama

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tazmanya tarafından 4 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tazmanya

tazmanya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    foruma yeni katıldım. 5 ay düzenli spor yaptım. kaliteli bir salon herşeyin en başında geliyor. bunun yanında multipower mass gainer ve whey protein kullandım. boy 1.83 kilo 69 du şimdi ise 75. daha da düzenli olarak devam etmeyi düşünüyorum inşallah. hacim yapmak isteyen arkadaşlara önerim akşamları yatmadan 100 gr kuru üzüm, 50 gr badem ve 2 adet muz vücudu toparlamaya çok yardımcı oluyor.ama tabi ki düzenli uyku olmazsa olmazlardan. sıkı çalışmak gerekiyor. bütçenin el verdiği kadar tavuk, balık gibi besleyici gıdalar da gelişime gerçekten çok faydalı. saygılarımla

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Aha işime yarayacak bir bilgi dedim de yiyecekleri görünce korktum :D

tazmanya bunu beğendi.
  3. tazmanya

tazmanya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim günlük 1-2 lira. gerçekten faydasını görürsün ama :)

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yatmadan once 100 gr kuru üzüm, 50 gr badem ve 2 adet muz bu kadar zor hazmedilecek besin yemek yerine bunlari gun icine yayarak zaten kalori - besin ihtiyaci karsilanabilir. Muz ciddi anlamda sindirimi sikintili bir meyvedir.

5. yellow_captain

yellow_captain Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yatmadan önce alınacak en iyi besin türü lor,yoğurt ya da süt ürünleridir.Hem gece boyunca proteinsiz kalan vücuda yardım eder hem sindirimde zorlanmazsın , ayrıca rahat uyursun.Muz ve kuruyemişler gerçekten iyi besinler ama yatmadan önce alınırsa sindirim sorunu çıkartabilir.Ama bunları kullanmayı ihmal etme .Çünkü muz iyi bir potasyum kaynağı ve sindirim açısından kompleks karbonhidratlar gibidir,gece yatmadan değil antremandan 30 dakika sonra felan ya da antremandan önceki son yemekten sonra tüket çünkü uzun süre enerji veren bir besindir.Kaliteli yağ ihtiyacını da bu kuruyemişlerden sağlayabilirsin.

tazmanya bunu beğendi.
  6. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bu 5 ay boyunca uyguladığın beslenme programını paylaşabilir misin? bir de whey proteini ne zamandır kullanıyorsun?

tazmanya bunu beğendi.
  7. tazmanya

tazmanya Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam düzenli bir beslenmem yoktu öğrenci olduğum için bulduğun gün çat pat bulamadığın gün aç yat hesabı :) sadece dediğim gibi kuru üzüm muz ve badem yiyordum düznli olarak. dediğiniz gibi sindirimde sorun olabiliyor ama onu da spor da çok su içerek dengelemeye çalışıyordum. whey proteini spora gitmeden yarın saat önce ve spordan hemen sonra içiyordum.

Sayfayı Paylaş