Spor ama hangi spor?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve gulenyus tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gulenyus

gulenyus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Spor yapmayı, yürüyüşleri, koşuyu, yüzmeyi, pilatesi çok seviyorum. (Çocukken hep spor yaptım, 15 yaşıma kadar düzenli olarak voleybol oynadım.) 26 yaşındayım, Yaş geçiyor, vücut değişiyor ve 2 yıl önce -uzun süreli bir programla- 10 kilo verdiğim halde gitmesini istediğim son 5 kiloyu veremiyorum.
    Sporu hayatıma daimi bir şekilde katmak istesem de açıkça bir istikrar sorunu yaşıyorum. Sadece sabah koşuları ve evde yaptığım egzersizlerle (ki pek çok hareketi doğru bir şekilde yapıyorum) tam olarak istediğim sonucu göremediğim için de planlı çalışmayı bir süre sonra kesiyorum. Çünkü hareketleri bilsem de muhtemelen düzenli bir sıralamayla yapamıyorum. Spor salonlarına gittiğimde yeterince ilgilenilmiyor ve (söylememe rağmen) 45 yaşında teyzelere verilen standart programları veriyorlar ve bu bana tekdüze geliyor. Bir de kötü bir salon deneyimim var. Hoca yapabildiğimi gördüğü için bütün 35 - 40 kilo ağırlıklarla çalıştırdı. Kollarım yağın üstüne kas yaptı, omuzlarım zaten vücut yapısı olarak geniş daha da genişledi. Şimdi kollarımın görüntüsü beni demoralize ediyor.
    Bense salona tıkılıp kalmak istemiyorum. Açık havada bol hareketli egzersizler yapmak istiyorum. Bana ne tür çalışmalar yapmam gerektiğini söyleyerek yol gösterebilecek birini bulursam çok ama çok sevineceğim.

2. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Evde p90x yap bitirince 2 sine sonra 3 une geçersin 1 yık götürür seni dayanabilirsen tabi şimdi klasik koşma vs vs demeye gerek yk bayan en fazla dışarıda yürür koşar belediye aletlerinde barfix çekecek halinde yok dediğim gibi youtubeden bK workout va evde yapılacak aletsiz çok şey var salonda uğraşma ilgilenmeyen yere para verme

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Senin beklentin bütün fitness programını birinin düzenlemesi ki bu bir süreç içinde devam etmeli. Üstüne beslenmen de takip edilmeli. Bunun iki yolu var. Ya bir Personal Trainer ile çalışacaksın, ya da uzun uzun forumu okuyup kendine bir sistem oluşturacaksın. Çünkü sorun çok genel.

Sayfayı Paylaş