Split System ya da Full Body ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve jojolatte tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Split sistem mi yoksa full body workout ?

1. Split system workout

100,0%
  2. Full body workout

oy sayısı 0
    0,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jojolatte

jojolatte Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Makina Muhendisi
    Yer:
    Sakarya
    Arkadaslar herkesin bildigi uzere bu konu uzerinde hala saibeler mevcuttur.

Kimilerine gore full body kimilerine gore ise split system daha iyidir.
    1-6 ay : beginner
    6-18 : intermediate
    18+ : advance

Genel olarak herkesin gorusu ilk 6 ay calismadan sonra split sisteme gecmek onerilirmektedir. Peki neden 6 ay sorusuna cevap ariyorum fakat bulamadim. Bence 6 ay cok uzun bir sure 6 ay boyunca full body calismak bence gelisim yerine tam tersine etki edecegi kanisindayim. sebebi ise ilk 1 ay full body calisan biri (4d/week) vucudu kendini tanir ve ona gore defense alir.

2. ay baslidiginda ise bu ay kas kutlesini arttirmaya baslar. Fakat 3. aya gecildigi zaman bence split sistem daha uygundur. sebebi ise vucut artik kendini tanimis toplamis ve kas kutlesi koymanin zamani gelmistir. 2 ay sure zarfi icerisinde ki bu 8 haftaya tekabul eder ayni kas hucrelerini 16 defa harekete zorladiniz. hakeretlerin yapilis sekillerini ogrendiniz ve artik bu konuda daha fazla tecrubeye sahipsiniz. Neden split sisteme gecilmesin ki ?

Diger yandan ise split ve full body kisiden kisiye degisiklik gosterecegi kanisindayim.

Sizce bu ne kadar dogru ? 3. ay split sisteme gecilemezmi? bu konudaki gorusmeleriniz ve yorumlarinizi bekliyorum.

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    sthammer bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş