Split III A antremanı sizce uygun bir antreman mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve splendor tarafından 8 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. splendor

splendor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler ben bugün bodyde ilk haftamı bitirdim.Gittiğim spor salonu hocası programları zorluk seviyelerine göre Split I , Split II , Split III A ,Split III B , Split 3 C şeklinde hazırlamış.Benim spor salonu geçmişim yok ama evde 8 kg 2 dumbella sırt ve göğüs hareketleri ve bunlara ek şınav mekik ve kapalı barfiks çekiyordum düzenli olmasa da.(yani sporla yeni tanışmıyorum) Split III A dan başladım.Antremanların detayını ve kafama takılan soruları aşağıya yazacam.

Split III A:
    Pazartesi-Perşembe
    Bilek 8x15
    Göğüs:Bench press 4x12
    machine press 4x12
    Dumbell press 4x12
    Omuz: Ensede press 4x12
    Arnold press 4x12
    Arka omuz 4x12

Mekik 2x50 normal
    1x50 ağırlıklı
    3x50 makine

Bundan sonra 2. antreman bacak ve sırt antremanı orda takıldığım nokta olmadığı için yazmadım.Onuda salı-cuma yapıyorum.Çarşamba sadece karın yapacam. Sormak istediğim nokta omuz ve göğüs aynı gün yapılır mı çünkü ikiside üst vücudu ve kolları ilgilendirdiğinden omuz son setlerinde sıkıntı yaşyorum.Diğer sorum ise bu programı 1 ay kullanıp değiştirmeyi düşünüyorum.(yani kas şaşırması için alternatif hareketlerle) Bu rogram sizce iyi bir sonuç verir mi? Görüşlerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş