Spartacus Çalışma Rutini

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve viperking tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar Spartacus Blood and Sand adlı diziyi izleyen var mı bilmiyorum. Dizi cidden süper izlemeyenlere tavsiye ederim.

İzleyenler ise dizideki oyuncuların oldukça fit olduğunu görmüşlerdir. Hatta dizinin yıldızı Andy Whitfield dizinin ilk bölümlerinde incecikken son bölümlere doğru yağsız bir şekilde kas kütlesini bariz artırmıştır.

Neyse gelelim bu oyuncuların fitness çalışma programına. Dövüş sanatları-jimnastik ve vücut geliştirme rutini günde 4 saat sürüyor ancak bizim için önemli nokta vücut geliştirme kısmı. Bu program daha çok definasyona yönelik ve yapılan hareketler tek bir bölgedense birçok bölgeyi çalıştıracak nitelikte.

Neyse gelelim programa:

Öncelikle bu bir istasyon çalışması. Çalışmada 10 hareket var
    Her hareket için 1dk ayırıyorsunuz ve bu süre zarfında yapabildiğiniz kadar tekrar yapıyorsunuz.
    Yaptığınız harekette kullandığınız ağırlıkları 15-10 tekrar yapacak şekilde seçiyoruz.
    Bir sonraki harekete geçmeden dinlenme süresi 15sn.
    Tüm hareketler (10 istasyon) bittiğinde 2dk dinlenip aynı çalışmayı 1 kez daha yapıp bitiriyoruz.
    Antreman doğru yapıldığında 40-45dk sürüyor.

Şimdi ise harketler
    1- Goblet Squat
    2- Mountain Climber
    3- Single Arm Dumbell Swing
    4- T-Push Up
    5- Split Jump
    6- Dumbell Row
    7- Dumbell side Lunge
    8-Push Up Position Row
    9- Dumbell Lunge with Rotation
    10-Dumbell Push Press

Hareketleri bilmeyenler için yukardaki sırada resimli olarak veriyorum

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

10-

Uploaded with ImageShack.us

caglar007, Ronakai, PointFlex ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  2. taylanguney

taylanguney Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bende az kalsın bu programı öğrenmek için dergi alıyordum ;)
    Teşekkürler emeğine sağlık

3. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Saolasın valla çok iyi.

4. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    gözden kaçırdığın bir nokta var. bu adamlar bahsettiğin forma sadece vucutgeliştirme ile gelmiyorlar. cevabını kendin vermişsin Dövüş sanatları-jimnastik ve vücut geliştirme rutini ile günde 4 saat sürüyor işte bu 4 saatlik antrenmanın sonucu. beyazve kırmızı kaslarıı bolca çalışıyor. her gün 1.5-2 saat tekme,yumruk atan kaslarınız geliştiğini, sıkılaştığını hissedersiniz dövüş sporları uğraşanlar buna en iyi örnektir..
    bu program dışında deatlifter,benc pres,barfiks gibi çeşittli egzersizlerde yapıyorlar.

videoda antrenmanlardan bir kesit https://www.youtube.com/watch?v=H1NClmbml6s

bat34 ve wolf13 bunu beğendi.
  5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Hareketleri görünce aklıma Badri Hari nin yaptığı antreman geldi. O da buna benzer hareketler yapıyordu..

Coyote bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Televizyonda gördüğünüz adamların beslenmesi, yatması uyuması kalkması, kullandığı besin takviyeleri belki bazıları steroid dahil alıyordurlar ayrıca televizyondaki adamlara yapılan makyaj. adamların ne yaptıkları belirsiz bir defa.
    Truva filminde brad pitt inanılmaz bir kas kütlesini çok kısa bir sürede yakalıyor christian bale 30 kilo veriyor ve 6-7 ayda tekrar 30-40 kilo alıyor. insan ister istemez şüpheye düşüyor. ne yapıyorlar nasıl yapıyorlar diye.

O yuzden bu idmanları yeni başlayanların yaparak zaman harcamaması lazım. Yeni başlayan adamların yapacağı idmanlar Birleşik hareketlerdir ve büyük kas gruplarına yönelik çalışmalardır. Bölgesel çalışmalar değil.

yani bu adamların spor geçmişi vardır mutlaka o yüzden yeni gelenlerde aldatıcı oluyor. X sinema sanatçısı böyle çok güzel vücut yapıyor bende aynısını yaparım yanlış mantık. Sen X sinema sanatçısı değilsinki :) yani hayat tarzınız bir defa apayrı.

Beslenmenden tut her şeyin birbirinden ayrılıcak doğal olarak.

Cross fit idmanları mesela çok hızlı kas almak ve define olmak için uygundur. Ancak her baba yiğidin girip yapabileceği idmanlar değil. Bir kere kalbiniz sağlam olucak kan sekeriniz hızlı hareketler de düşmeyecek. Sürekli Sprintler yapacaksınız bir bodyci işi değil bunlar. Fitness in en temel mantığı uzerine kurulu Dayanıklılık.

Tekrar High intensty training idmanlarıda aynı şekilde insanda sinir harabiyeti yapar kimi zaman overtraninge bile götürür.

bilmiyorum silikon teknolojisi sayesinde gozumuze inanılmaz gelebilir o vücutlar. Ama emin olun hayvansal kaynaklı bir beslenme + temel ve birleşik hareketleri ağir girerek yapamayacağınız vücut yok gerek dumbell gerek barbell gerek kendi vücut ağirliğimiz.

imkanlarımız çerçevesinde hareket etmemiz gerekiyor.

Son düzenleme: 16 Ekim 2010
    caglar007, PointFlex, meth ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  7. ender99108

ender99108 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hangi Programdan hangi diyetten bahsedıyorsunuz :)

arkadaslar adam steroid kullana kullana vücudundaki kanser hücrelerini canlandırdı. Spartacus dizisindeki oyuncular profesyonel body cilerin bile kullanmaya cesaret edemediği steroidleri kullanıyorlar. Growth hormonu kullanıyor adamlar kanser riski olduğu halde. Profesyonel body yapanlar bile bu vücutlara sahip olamıyor normal yöntemlerle. O yüzden onlara özenmeyi bırakın ama idealiniz olsunlar sadece.onlar gibi olmak istiyorsanız paranızdan ve sağlığınızdan olmanız gerek.

ozpirik ve wolf13 bunu beğendi.
  8. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Hem kas geliştiriyosun hemde kalbi çalıştırıyosun bence güzel bi program yağ yak kas yap ben hep bu tip antrenmanları seçiyorum çalışırken insanı çevik ve atletik bi yapıya kavuşturuyo aynı zamanda dayanıklılık kazandırıyo hem beyaz kas lifleri hemde kırmızı çizgili kaslar oluşuyo bence güzel

Son düzenleme: 6 Kasım 2010
  9. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    yukarıdaki görüşlere katılıyorum adamların ne yaptıkları ne kullandıkları belli değil ayrıca biz bu işi yaparken spor salonlarına çok para harcıyoruz ama adamlar bu işi yapıp para kazanıyorlar bunun dışında yediğimiz içtiğimiz yaşantımız her şeyimiz çok farklı o yüzden ender99108 'nin yukarıda belirttiği gibi "O yüzden onlara özenmeyi bırakın ama idealiniz olsunlar sadece"

saygılar...

10. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    yavaşşş
    adamların ilaç felan kullandıkları yok vücutları ortada zaten ayrıca spartacus,pro bir vücutçunun 10 da 1 i anca eder

11. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Gerçekten güzel çalişma programi. Paylaşim için teşekkürler ! Buna ek olarak düzenli bi diyet uygulamak lazım. Sadece çalışma ıle yapılacağını sanan arkadaşlar olabilir.

Son düzenleme: 6 Kasım 2010
  12. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Bu işin özel tekniği sırrı yok. Beslen çalış o kadar artı genetik. Ben amatörce çalıştım 5 ayda çok iyi bir kütlem oldu. 2 ay daha çalışıp yağ yakacağım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:06 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=k9LEjEV2n1Q&feature=related

videosu burada dediğim gibi özel bir şey göremedim

13. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Bence dizide steroid vb. kullanan hiç kimse yok ilaç falan hikaye o söylediğiniz ilaçları alsalar adamlar incredible hulk gibi olur böylemi kalır adamların vücudu gayet doğal ve fit .Bi sorum var viperking acaba bu programı haftada kaç gün uyguluyoruz ?

Son düzenleme: 7 Kasım 2010
  14. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    şu şınav pozisyonunda dumbell kaldırma hareketini bir türlü yapamadım :D dumbelli bi kaldırdım sonra az kalsın yüzümü çakıyordum yere dumbelli yere bi koydum gümm :D iyiki babam fln duymadı ortalığı ayağa kaldırırdı heralde bir şey mi oldu diye.. yukarıdaki hareketleri deneyen arkadaşlar var mı?

15. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Bu antrenmanı haftada kaç gün yapmalıyız

16. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    arkadaşlar 4-5 gün olmuştur sanırım bu antrenmanı hafaa kaç gün yapıyoruz diye sormuştum ama kimse cvp vermedi plaj vücudu antrenmanım 1 aya ulaşmak üzere buna geçcem haftada 4 gün yetermi acaba

17. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    arkadaşlar 4-5 gündür bekliyorum acaba spartacus programını nasıl yapmalıyız bir gün araylamı yoksa iki gün çalış bir gün dinlen iki gün çalış iki gün dinlen şeklinde mi yada nasıl bilen varsa lütfen paylaşsın teşekkür ederim

18. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu elemanların zaten belirli bir alt yapısı var. Diyetleri beslenmeleri ve hatta aldıkları supplementler bile denetim altında. Amaçları da en kısa sürede yağsız kas kazanmak. Zaten diziyi takip ettiyseniz Spartacus karakterinin ilk başlarda daha ince olduğunu farketmişsinizdir. Dolayısıyla streoid kullandıklarını sanmıyorum. ama ciddi anlamda dier supplementleri aldıklarını anreman videolarında gördüm.

Gelelim haftada kaç gün bu program yapılabilir. Öncelikle benim tavsiyem belirli bir BB altyapısı olmadan bu programın başlangıç seviyesindeki kişiler için ağır olduğu. Orta ve ileri seviye de bu antreman daha nizami yapılacaktır. Her antrmanda aynı hareketleri yapıp tüm kas grupları çalıştırıldığı düşünülürse haftada 3, en fazla 4 kez yapmak en ideali. Yoksa overtraining olmak işten bile değil

19. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Bir kaç ay önce bu programı uyguladım. Anam ağladı valla. :) Çok etkili bir program. Ağırlık çalışılmayan günlerde kardiyo olarak da yapılabileceği belirtilmiş ki katılıyorum. Kilom ve yağ oranım zıvanadan çıktığı için yakında tekrar başlayacağım bu programa.

20. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Sağol viperking bi kaç yıldır bb yapıyorum orta seviye sayılırım ve son dönemde yaki 1 aydır falan süperset ve dairesel antrenman yapıyorum bu programı da arıyordum ve sonunda buldum bi sorum daha var bu sporla birlikte hydroxycut arcorex etkili olurmu bi soru daha acaba protein tozunu spordan hemen sonramı yoksa başlarken ve bitirince mi almalı yani başlamadan 30-45 dk önce de almalımıyız yoksa cuttinge bir zararı olurmu sağolasn yardımların için ve bu konuyu açan arkadaşada teşekkürler

Sayfayı Paylaş