Soya Unu??

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve painersin tarafından 7 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. painersin

painersin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar, foruma bugün katıldım..

Yaklaşık bir aydan beri spor yapıyorum, 4-5 antrenman kuvvetlendirme çalışmas verdiler salonda yalnız ben bu sürenin ilk 1 ayı kapsamasını böylelikle iyi bi altyapı olacağını düşünerek bu bir ayı birazcık kilo artışıyla kuvvetlendirme antrenmanlerıyla tamamladım..

Asıl sorum şu beslenmeye destek olarak soya ürünleri aldım, bunlar soya kıyması, eti ve unu.. eti ile kıymasının tadı pek hoş diil.. ben ununu süt ile çırpıp içiyorum..

Soya ununun besin değerleri (100gr için);
    ---------------------------------
    Kalori: 329 Kcal - 1.372 Kj
    Protein: 50.0 g
    Yağ: 1.2 g
    Karbonhidrat: 38.4 g
    Lif: 4.3
    Kalsiyum: 241.0 mg
    Demir: 9.2 mg
    Çinko: 2.4 mg
    Tiyamin (B1): 7.0 mg
    Riboflavin: 25.0 mg
    Niyasin: 2.6 mg

burda görülen değerlere göre protein ve karbonhidrat açısından oldukça zengin ve sağlık açısından da soyanın söylenen bi çok faydası var.. Bu durumda piyasada satılan protein tozu vb. gibi kullanılabilirmi? Herhangi bir artısı veya eksisi olabilirmi merak ediyorum.. Öğrenci olduğum için protein tozları fln oldukça pahalı geliyor ama bu sekilde 1 kg ını 4 milyona fln alabiliyorum.. beni bu konuda bilgili arkadaşlar aydınlatırsanız sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

Not: Amacım aşırı kaslara sahip olmak diil.. şu anda kilom 68 boyum 1.76.. kilomu 75 civarına çıkarıp atletik bir vucuda sahip olmak istiyorum..

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş