soya fasulyesi!!!!!!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve virtual_insanity tarafından 30 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    arkadaşalr forumda açılan bir başlıktan aldığım besin değeri listesine gore içerisinde en fazla protein barındıran yiyecek soya fasulyesi.okadar fazla protein varki dana eti, kuzu eti, balık yanından bile geçemiyor buyukbaş etler 100gramı için %30 küçük başlar%25 balıklar ve deniz ürünleri %20lerde seyrederken soya fasulyesinin %80i bulması bana çok ilginç geldi!!!

aslında bu besin değeri listesiyle ilgili ayrıca başlık olmasına ragmen ben bu soya fasulyesi olayını ayrı bir baslıkta tartışmak istedim çünkü protein degeri neredeyse supplementler kadar yuksek.sizce bunda bir tuhaflık yok mu?degerlerinde yalnış olabileceğini sanmıyorum aslında sadece bu besine dikkat çekmek istedim
    :)
    bundan sonra soya fasulyesi hergün tüketmeyi düşünüyorum size de tavsiye ederim :) :)
    iyi çalışmalar

2. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Başlığın yanlış yerde sanırım.Bitkisel proteinler hayvansallar kadar vücuda yarayışlı değildir.Emilimi biraz daha düşük sanırım.Soyayı ekmek börek yapaak tüketiyor bodyciler ama supp larla aynı kefeye koyma.Tüketmektefayda var.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu konu zaten tartısıldı ve baslıgı var

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    iyi diyonda ben sana sunu sorıyım.içinde tam aminomu, eksik aminomu var..o önemlidir

ama eger tamsa sunu söyliyim tam yaglı soya fasülyesi 1 e 1 biridr yani ortalam 100 gr mında 34 gr protein ve 33 gr

karbonhidrat var.eh idare eder

ya daffy uyarmıssında cevap yazıp yazmama konusunda tereddütde kaldım.keske direk kitleseydin baslıgı :?

5. hardark

hardark Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    soya fasulyesi

bildiğim kadarıyla soya proteini bir tavuk göğsü kadar kaliteli değil bitkisel oldugu için ve vusudun soya proteininden yararlanamadıgını duymuştum

6. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bitkisel proteinler düşük kaliteli hayvansal proteinler yüksek kaliteli.yüksek kaliteli proteinlerde tüm amino asitler bulunurken düşük kaliteli proteinlerde zorunlu aminoasitlerin hepsi bulunmaz

7. serdar1980

serdar1980 Guest

evet arkadaş haklı. bitkisel proteinler hayvaansal olanlara göre çok zayıftır. soya fasülyesi sağlık için tüketilebilir ama yeterli protein almak için değil bence. En kalitelisi az pişmiş biftek ve göğüs...

Sayfayı Paylaş