Sosyallik (Okumadan Geçmeyin Sevgili Forum Kardeşlerim)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Dr.Science tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Sevigili Arkadaşlar,forum kardeşlerim,

Çok ağır bir spor yapıyoruz.Gerçek anlamda yaptığımız sporlar diğer sporlara benzemiyor.

Squat için bara plakaları dolduruyoruz.Kimimiz için onlarca kimimiz için yüzlerce kilo bir ağırlık oluyor.Yükleniyoruz ve omuzlarımıza alıyoruz.Çömeliyoruz ve hissettiğimiz o acı ama gelişeceğimizi bildiğimizden dolayı aldığımız o haz inanılmaz oluyor...

Bench Press e yatıyoruz.Dolduruyoruz ağırlıkları.. kıskançlıkla bakanlara inat yükleniyoruz indiriyoruz ve kaldırıyoruz.Canımız yanıyor ama biliyoruz ki doğru şeyi yapıyoruz.Bedenimizi,acıya katlanma üst sınırımızı yukarı çekiyoruz.

Birçoğumuz BCAA,Arginine,NO,ZMA,Balık yağı,Protein Tozu vb supplementlerin etki mekanizmalarını bile öğrenip en kalitelisi hangisi diye araştırıp kullanıp sonuçları birbirimizle paylaşıyoruz...

Salonda tanımadığımız arkadaşlarımıza destek oluyoruz.Bilgilerimizi mütevazi bir şekilde paylaşıyoruz.Yemeğimizi bilgilerimiz ihtiyaçlarımız doğrultusunda hazırlıyoruz.

Kısacası BODYBUILDING i salonda ve her yerde yaşıyoruz.Kendimizi muazzam geliştirmişiz bu konuda..

AMA...

Gerçek anlamda mutlu muyuz? Kaçımızın bodybuiliding dışında uğraşları var..

Kaçımız herhangi bir ya da iki yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor?

Kaçımız bir müzik aletini tabiri yerindeyse öttürebiliyor...

Kaçımız muhteşem fiziğine rağmen, kendini bazı siyasi konularda sosyal konularda çok iyi geliştirmiş insanlara, imrenerek bakmıyor ya da evet ben de böyle biriyim diyor...

Böyle arkadaşlarımız da aramızda var muhakkak.Onlara değil bu lafım.Üstlerine alınmasınlar lütfen a32

Arkadaşlar fiziki mükemmellik kesinlikle ve kesinlikle total mükemmelliğin bir parçası ve gerçekten elde edilmesi en zor olanı en fazla emek isteyeni...

Bizler bu spordan dolayı biraz daha ortamlarda popüler olan insanlarız.Bize duyulan saygı ilgi diğerlerinden daha fazla...Doğruya doğru...Ama biz fiziki olarak ortalamanın üstünde olduğumuz halde bir de bu kültür,sanat,siyasi olarak kendimizi geliştirdiğimizi bir düşünsenize...

Yerine göre bir savaş makinesi olduğunuzu,yerine göre bir siyaset uzmanı olduğunuzu,yerine göre muhteşem bir müzisyen olduğuzu,yerine göre çok iyi bir satranç oyuncusu olduğunuzu,yerine göre çok iyi bi hatip olduğunuzu...

Hadi kendimizi bazı konularımızda eksik hisseden arkadaşlar bir grup kuralım ve orda FİZİKİ gelişimimiz dışındaki SOSYAL açıdan gelişimimizi birbirimizle paylaşalım.

Ben ilk olayım ve başlıyım..

Orta seviye İngilizcem,Orta seviye Arapçam var.Gitar ve bağlamayı da biraz tıngırdatabilirim..Turnuvalara katılan bir satranç oyuncusuyum ama şampiyon olacak kadar yeterli değilim..

Hedefim..bu yaz tatilinde İngilizce ve Arapçamı olabildiğince geliştirmek (diziler,gramer dersleri,speaking listening videolarıyla)..Gitarı tıngırtdatmaktan öte kumsalda arkadaşlarla toplandığımız zaman çalabileceğim bir alet haline getirmek ve okulum gereği kendimi hastalıklar ve tedavileri konusunda ileri seviyeye çıkarmak...

Haydi arkadaşlar mikemmelleşelim ve bu tatilimizi iyi bir şekilde değerlendirip,birbirimizi kamçılayarak (yanlış anlamayın şaplaklayarak değil hyper_:lol:) kendimizi bir üst seviyeye çıkaralım ve vazgeçilmez olalım! Bunu hakkediyoruz! :)

2. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    İnsanın kendini geliştirmesi gayet normal her konuda. Şahsen ben bu sporu hobi olarak yapıyorum bağımlısı olduğu mu söyleyemem. Bildiğim diller; İngilizce,Fransızca,İspanyolca,Japonca.
    Gitar çalmayı bilmiyorum. (öğrenmek isterdim ancak öyle sahilde arkadaşlarımın yanında çalayım gibi bir huyum yoktur bildiğim kendime diyip biliyormusun diyen olursa biliyorum der 1-2 dk çalar bırakırdım)
    Kitap okurum.
    Satrancı abartı olmasada iyi bilirim tabi bu çok iyi bildiğim veya övündüğüm anlamına gelmez.
    Siyasete kafa yormam.
    Basketbol,futbol ve voleybol gibi hobilerimde vardır.

Not: Spor yapanın popülerliği bu tamamen kulaktan dolma bilgilerden ibarettir. Bizim sınıftada var 5 kişi gidiyor ancak kimse onları popüler görmüyor vücutları iyi ancak vücutlarına özenen bakan sık bakayım vb. diyende yok :)
    Popüler olmak istiyorsan; Yakışıklı olmalısın, Ağzın laf yapmalı,çevren olmalı
    Diğer türlü popüler olabilmeniz için
    Basketbol futbol gibi alanlarda iyi olmalısınız.
    Paranız olmalı.

Sonuç olarak bir kız önce vücuda bakmaz yakışıklı olup olmamasına bakar. Tamam iyi bir vücut yapmanın + sı olabilir ancak aynı kıza 2 erkek çıkma teklifi ederse kız tabi ki yakışıklı olanı tercih edecek. Karizma her zaman önceliklidir. Vücut filan bunlar daha sonradan gelen şeydir.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2013
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    güzel konu bende dahil olayım ben hep Arnold gibi çok yönlü bir insan olmaya çalıştım sadece body building ile kısıtlamadım kendimi resim konusunda iyiyimdir kursada yazılmıştım tiyatro eğitimide almıştım onun dışında İngilizcem çok iyidir fransızcada biliyorum ama inglizcem kadar iyi değil açıkçası ansiklopedi okurum daha çok kitapda okurum stephen king romanlarını takip ederim birde gitarda çok iyi değilim ama piyanoya yeteneğim var kısa bir dönem çalmıştım

4. rap

rap Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ingilizcem var, iyi rap yaparım beat yaparım, dans ederim, pcden programlamadan ve netten iyi anlarım vs. vs. ama sosyal değilim hiç kurslara gitmeden kendimi geliştirdim bugüne kadar.

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bir lise öğrencisine göre iyi sayılabilecek bir ingilizcem var.çoğu spor dalını bilirim gerek kuralları gerek 1-2 oyuncusu.siyasete kafa yormam çünkü daima zenginler zengin fakirler fakirdir.sanat anlamında hiçbirşeyden anlamam ancak film izleyebilirim.malesef kitapta okuyamıyorum.farklı yöreleri gezdiğim için genel kültürüm iyidir.hep keşke küçükken bir spora başlasaydım derim.

6. Dr.Science

Dr.Science Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci (Tıp Fakültesi)
    Yer:
    Hatay
    Özellikle ben bu konularda kendimi daha geliştirmeliyim..Gelecekteki hedefim şu...

Bu hedefim için bunu bunu bunu yapıyorum diyen arkadaşlarımız var mı :)

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bölümdeki en iyi ingilizce bende desem böbürlenmiş olmam. Bilgisayarım da mükemmeldir. Siyasi-dini-sosyolojik konularla çok ilgiliyimdir sosyal ortamlarda niyeyse hep konu benim üzerimden belirlenir, en çok ben konuşurum muhabbetim iyidir herkes çevremde toplanır vs vs cidden sevmem böyle yazmayı ama diyeceğim şey için altyapı oluşturmam lazım :D

Eskiden bunların çoğu tam zıttıydı. Bunların hepsi bu spor sayesinde oldu desem hadi len diyenleriniz olur büyük ihtimal. Fiziği düzgün olan adam, kendini beğenen adam, disiplinli şekilde bir konuda uğraşan adam, asla pes etmemeyi azimle çalışmayı öğrenen adam, zorlukları önemsemeyip tüneldeki ışığı görebilen adam hayatın her alanında kendisini geliştirebilir yeter ki istesin. Özgüvenin tavan yapması da ayrı bir mesele ve çoğu kişinin sorunu, birşey beceremiyor/öğrenemiyor oluşu, kendini gösteremiyor oluşu özgüvenden kaynaklanıyor.

Uzun süredir başıma birçok dert gelmesine rağmen asla mutsuz olmadım. Hem severim hem sevilirim ve hayattan çok zevk alıyorum.

Hepsi bu spor sayesinde. Spor hayatım düzgün gittiği sürece hayatımın da düzgün gideceğinden ve gün geçtikçe yeni alanlarda kendimi geliştireceğimden eminim. Bundan ötürü çevremdeki herkesi spora başlatmak için uğraşıyorum yeterki ciddi anlamda spora başlayın, gerisi her türlü gelir.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2013
  8. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanın kendini her yönden geliştirmesi tabi ki çok iyi bir şey. Ama özgüven dediğimiz o şey yüksek olduğu sürece hayatı istediğin gibi yaşıyayabiliyorsun , her türlü eğlenebiliyorsun. Bakın Zyzz'e prof. olarak gitar çalabiliyor mu? yada satrançta başarısı mı var? Hayır.

Ama gel gör ki adam öyle trollukler oyle şeyler yapıyor ki inanılmaz derecede sosyal ve eğlenceli bir hayat yaşıyor(du). Demem o ki illa sosyal olmak veya eğlenmek için 4/4lük biri olmaya gerek yok.

9. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Özellikle Hatay tarzı gelişmemiş şehirlerde yaşıyorsanız sosyal açıdan yapacak pek birşeyiniz olmuyor hayatımı body'e indeksledim.Çıkış yolum bu spor gitar, bateri , bağlama umrumda değil.

10. LordF4T1H

LordF4T1H Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Kusura bakmayın ama benimde ingilizcem ve diğer saydığım yabancı dillerim iyi ve bu saydığım dilleri bilen forumda illa vardır ben bu dilleri çok iyi bilmeme rağmen bölümde ki en iyi ingilizce veya diğer dil bende diye söylemiyorum. Belki yorum atmayan senden benden kat kat iyi bilen birileri vardır belli olmaz :)

11. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Bence bu spor herseyin temeli gibi spor yapıyorsak diğerleri zaten bizimle geliyor eğer istersek.
    Kickboks,Bodybuilding sporlarıyla uğrasıyorum. İngilizceyi sevmeme rağmen bu sene çok büyük değişimler yaşadım ve bu yazın ilk günlerinde bir kursa yazılarak daha akıcı konusmak için çabalıyorum.Küçüklükten gelen bir şiir yazma yeteneğim vardır. Ben yazdiklarımı beğenmem fakat okuyanlar beğeniyor. Hatta ilk okulda okul dergilerinde siirlerim olurdu.
    Siyaset konusuna gelince çok kafa yorduğum bir konu diyebilirim fakat gerçekten sıkıcı :)
    Kitap okumak yerine daha çok gezip görmeyi o şekilde bilgi toplamayı severim.
    Herhangi bir müzik aleti çalamıyorum hevesim yok.

12. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Avustralya doğumluyum :) 11 yaşına kadar Avustralya'da yaşadım yani anadilim ingilizce bencede yorum yapmadan önce düşünülmesi lazım :lol:

13. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bölümdeki diğer kişilerden iyi olduğundan bahsetmiş belli ki okulu veya başka bir yeri kastediyor forumdan değil.yine dikkat çekmek için hızlı davranmışsın fatih.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    gavur filmlerinde görürdüm alkol uyuşturucu bağımlıları toplanır seansmı ne yapardı. bence bull shittten başka bişey değil. zaten o seanslarıda kimse sevmez iş olsun torba dolsun :D . Niye mükemmelleşeyim ben kusurlarımı hatalarımı seviyorum başkasına yaranıcam diye niye olmak istemediğim şeylerle uğraşıyım. babamın bi sözü vardır her zaman en iyi yaptığın şey olmaya çalış derdi elli tane abidik gubidik şeyle uğraşıcağıma adam gibi bodyci olurum işte mükemmellikte budur.

15. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben de kendimi anlatayım biraz..:) öncelikle iyi vücudum yok zayıfım ve gelişmeye çalışıyorum..üniversitede iyi bir hzırlık eğitimi almıştım fena sayılmam bu konuda ancak pratik yapmam lazım..herhangi bir müzik aleti çalmıyorum hiç de hevesim olmamıştır zaten :) siyasetle ilgiliyimdir boşlamam yani olayları..futbol ve diğer sporlar zaten en büyük hobim..tabi diğer büyük hobim ise arabalar..modifiye tutkunuyumdur spor arabaları çok severim ve çoğu özelliklerini bilirm vs vs..:)

16. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Hepininiz kralsiniz:)

17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kimse uçuk bir şey yazmamış dalga geçermiş gibi bir yorum olmuş seninki İngilizce bilmek çok mu olanaksız bir şey yada dans etmek,gitar çalmak sanırsın uzay mekiği kullandığımızı yazdık[​IMG]

18. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sen de imparatorsun :)

DEXONİA bunu beğendi.
  19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada yazmayı unutmuşum siyasete ben kafa yormuyorum arkadaşında dediği gibi zengin yine zengin hatta dahada zengin oluyor fakir yine fakir sürünüyor zaten kimsede siyasi tartışmayı bilmiyor fanatiklikte var aman üstelik sıkıcı bir konu

20. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Sorun orda degil sorun biraz kendini fazla ovmekten kaynaklaniyor.yani ben soyleyim boyleyim yazmak bana cok itici ve komik geliyor.birakin baskalari sizi ovsun siz kendinizi degil.

Sayfayı Paylaş