Sosyal Hayatta Ve Gym'de kaç kalori yakıyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bulk için kalori hesabı yapıyorum 78 kg 180 boyunda ve 20 yaşımdayım.Bazal metabolizma hızımı test ettirdim hastanede sonuç 1900 kalori.

Haftada 1 kg alıcam bu da günlük 500cal fazla vermem demek.Buraya kadar sorun yok. 1900+500=2400 cal.Peki ben spor salonunda ve dısarıda nekadar kalori harcıyorum ? Onları da eklemem lazım hesaba. Okulda 3-4 saat geçiriyorum eve yürüyerek gelip gidiyorum.Birtek okula ve gyme gidiyorum.Gymde ise 2 bölge ve yaklasık 1 saat çalışıyorum.Her bölge içiin 3-4 hareket, 4x8 yapıyorum.

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
  3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İçki sigara yok.Siz bana toplam değilde sosyal hayat ve gymde yaktıgım kaloriyi soyleyin.Off günlerde gymdeki kaloriyi eksilterek yiyecem.

4. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Tam nekadar kalori harcadığını kimse söyleyemez tabiki ama yaklaşık oranlar var , bazı siteler veya programlar yaklaşık olarak günde kaç kalori harcadığını ve kaç kalori alman gerektiğini söyleyebilir . benim telefonumda kullandığım bi uygulama var ve gayet tatmin ediyor beni dene istersen "FatSecret" aynı zamanda hangi besinin kaç kalori içerdiğini falanda öğrenebiliyorsun

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    günde 500 kalori artirmaniz size haftada 1 kg degil 0.5 kg bir artis saglar.Her ne kadar siz yanlis yazmisda olsaniz 500 kalori artirarak haftada yarim kg artis saglamaniz sizin icin daha saglikli olucaktir.kalori ihtiyacinizi asagidaki adresden kabaca hesp edebilirsiniz,bu hesapla baslar gidisata göre kaloriyi artirip azaltirsiniz.
    http://******/hesapla.html
    tabiiki burdaki degerlerde her insan icin degisebilir fakat baslangic icin herkez baz alabilir.

6. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Karbonhidratı direkt olarak %55 almış ve proteini %15 almış.Bunu kendimiz secebilirmiyiz sitede ?

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Orda %55 almıştır sen onu %40 yapar eksiği proteine eklersin protein değerin %30 olur.

8. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşla ölçülerimiz aynı bende de sigara yok. hafta da 5 gün spora gidiyorum. 78 kiloyum 167 gram protein alıyorum yaklaşık olarak spor günleri 2500 kalori alıyorum. Cardio olarak ağır interval yaparken 3500 kalori yakmak ve yağ oranı düşürememek garip geldi. Bu oranları yaklaşık olarak sadece diyetisyenlerden mi öğrenebiliriz ?

Sayfayı Paylaş