Sosyal Fobi'liler dertleşelim, nasıl yakalandınız nasıl kurtuldunuz?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve 2pacist tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Benimde yaş geldi 25'e ve geriye dönüp baktığımda belkide sadece bir kere yaşayabileceğim anlarda bile kendimi frenlediğimi hatırlıyorum. Yukarıda veg'in yazdıklarına katılıyorum; hiçbir olay hakkında derinlemesine düşünmeye değmez, yapmak istediğini o an yapmalısın. Daha sosyal bir birey olmak için daha çok insanla iletişim kurmalısın, herşey pratik yaptıkça daha da gelişir bu durumunda farkı yok, ne kadar çok insanla, ne kadar sık iletişim kurarsan o kadar iyi olursun.

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sonuçta bu nörolojik bir bozukluk, spor yapark ve değişik aktivitelerle bunu perdelemek mümkün. Hastalığın seviyesine göre ilaç tedavisi uygulanması şart. Ama bir kitapta okudum bu aşık olunca (Sevgili olarak) gerekli nörolojik hormonlar salgılanıyormuş, hastalıkta %70 yarar sağlıyormuş. İnternette okudum doğrumu araştırmak lazım.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Aşık olunca moralin vs. iyi oluyor bence onunla doğru orantıldıır. Mutlu adam etrafına da mutluluk saçar yani konuşur onunla alaalı olabilir belki. Ama ilaç falan ne yapar ki bunu anlamadım? Bence bu çocukluğa kadar inilmesi gereken bişey bi insanın karakteri zaten o zamanlardan şekilleniyor. Mesela bu seri katillerin falan çoğu çok sorunlu çocukluk geçirmiş insanlardır dikkatinizi çekmiştir. Bu asosyallikte geçmişle alakalı geliyor bana.

torifonta bunu beğendi.
  4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bebeğim bu asosyallik değil. Asosyalin kendi tercihidir. Sosyalfobide ise istemsizce gerçekleşir. Sosyal anksiyete bozukluğu her insanda bir miktar bulunur %5-10 gibi, ama %20-50 arası farkedilmeyen çekingenlik olarak geçer. %50 üstü hastalıktır. Düz bir grafiği yoktur, dönem dönem inip yükselir. Araştırdıkça yazacağım.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

torifonta bunu beğendi.
  5. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    73
    askerde gece nizamiye nöbetçisiydim akşam 7 sabah 7.. ve her gün ayrı bir komutanla nöbet vardı.. ister istemez anlat diyorlar, mecbur çenen açılıyor.. yine kapıdan geçen araçlar için soruşturma yapıyordum.. epey faydası olmuştu.. bunun yanında özellikle dışarıda yemek yeme konusunda kendimi zorlamıştım..

6. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Benimde sıkıntım şu,6 7 ay öncesine kadar gayet popüler, havalı, kızların peşinden koştuğu bir gençtim. Ama şimdi bunların hiçbiri yok. Tipim de aynı. Neden böyle oldı anlayamadım.

Popüler olduğum dönemlerde ego patlaması yaşıyodum, şimdi bu egodan eser kalmadı kendini güçsüz ezik biri gibi hissediyorum. Okul değiştirmem de etkili oldu bunda sanırım. Ama çok şikayetçiyim 6 ay öncesinde bana kız ayarla, beni ortama sok diyenlerin, şimdi arkamdan ezik demesinden

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Şunu anladım ki ego insanı çok değiştiriyor o yüzden ego iyidir :D tabi bu yerinde ve kişisine göre olmalı.

8. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Öyle insanları ezen yapıda bir egom yok, ama hani insanlara ben burdayım diyosun, yürüşün bile değişiyor kişisel egoyla. Kendine süper derecede güveniyorsun. Mesela örnek, çok güzel bir kız vardır, reddedilme korkusuyla kimse o kıza yanaşmaz. Ama kişisel egosu yüksek insan ona üstün varlıkmış gibi davranmaz, gayet cool ve sakin davranarak kızı elde eder. Ego bu yönden iyidir.

Ancakk, başkasını küçük gören, ezen, aşağılayan egoya karşıyım özellikle fiziksel şeyler doğrultusunda asla bi insan aşağılanmamalı, fizik kolay kolay değişmez bilmeden o insanın intiharına bile sebep olunabilir.

9. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Konu eski ama bende anlatıyım

Yaş 16 , Boy 1.70
    Okulda yanlızdım , Çok olaylar yaşadım ve çok sinirimi bozdu bende insan içine çıkmak istemez hale geldim böyle başladı hikayem

10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

Çok haklısın..

Sayfayı Paylaş