Sosyal Fobi ve Body

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve heveslibodyci tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler. direk konuya girmek istiyorum izninizle. bende sosyal fobi var. insan içine çıkmak istemiyorum dışarı çıkmak istemiyorum günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum. insan içine çıkamama korkumun nedeni omzumun kambur gibi durması (gerçekte kambur değil kas zayıflığından sanırım) ve boynumun hafif eğri olması. özgüvenim sıfır.Yolda yürürken bile kendimi kasıyorum. bodynin çözüm olacağını düşünüyorum ve bir merkeze başvurmayı istiyorum. ama önce sizlerin fikrini almak istedim. sizce bodynin vücudumun görsel olarak şekle girmesine yararı olurmu? :( :(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:21 ----------

biri yardımcı olursa çok sevinirim herkes body özgüvenini tavan yapar diyor ve şuanda en çok ihtiyacım olan şey bu.

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kendi kendinizi hasta ediyorsunuz. iyi bi vücudun olunca bütün sorunlar bitecek müthiş özgüvenli sosyal bir insan mı olacaksın? sen spor yap spor her anlamda iyidir ama kafanızda çok saçma şeyler kurdugunuzunda farkında olun. elin ayagın yerinde istediklerini yapabilecek durumdayken kendine neden özgüvenin olmayacak.

3. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi vücudumdan dolayı özgüvenim sıfır. body ile vücudum görsel olarak şekle gireceğini düşündüğümden kendime biraz daha güvenim gelir. vücut geliştirmenin duruş bozukluklarına en yararlı sporlardan biri olduğunu duymuştum. biraz moral verin ya :(

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    herkes body yaparsan özgüvenin tavan yapar diyor yanlış diyorlar. içi boş bi özgüven olur. benim vucudum çok iyi ve kendime özgüvenim tavan yaptı sporu bırakınca yine özgüvenim dibe vuracak mıı?? özgüven anlamında kendini begenme iyi hissetme anlamında olumlu yönde katkısı olur ama bu akıllı bi bireyde hiçbirzaman özgüveni ne tavan ne de dibe vurduracak bi durum degildir...

5. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    vay be bütün hevesim gitti ;( özgüven zaten kendini beğenmek değilmidir omzum önde oluğu için kendimi görsel olarak beğenmiyorum ve herkes bana bakıyor gibi hissediyorum. body ile duruş bozukluğum düzelecek işte hedeefim bu

6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

spor yapmana engel bi durum mu var moralin bozuluyor? demek istedigim sadece vücudunu geliştirmek degil biraz düşünceleride değiştirmek için çaba sarfetmelisin. her vücut çalışan çok sosyaldir diye birşey yok. istedigin vücudu elde edersin belki ama bu kafada olursan bu sefer başka şeyleri takıntı haline getirebilirsin demek istedigim bu.

heveslibodyci bunu beğendi.
  7. heveslibodyci

heveslibodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    forma yeni üye oldum hiç fotoğraf yüklemeyi falan bilmiyorum :D ama o kadar umutsuz vaka değilim kamburluğum sadece kasların zayıflığından kemikle alakası yok zaten:D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:50 ----------

teşekkür ederim dediğini anlıyorum

j.claude.er bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş