Sorum var arkadaşlar [ P90X & T25 İÇERİR ]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yaso3597 tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Herkese merhaba ,

Okuldan öğlen eve gelince saat 2'de ev yemeği yiyorum hep değişiyor ne yediğim belli değil , P90X Yapıyorum P90x yapmadan 40 dakika önce
    Eti Müsli'yi sütle karıstırarak yiyorum ve 40 Dakika sonra P90X Yapıyorum P90X Bitince 10 dakika sonra Focus T25 Yapıyorum Ve iki antremanda bitince dusa giriyorum dıstan çıktaktan sonra yine müsli ve süt yiyorum şimdi size sorularım ;

- Kas Kaybı olurmu iki antremandan dolayı ?

- Protein için neler öneririrsiniz ? [ Müsli / Yulaf ezmesi hariç ]

- Yağ yakmak ve kilo vermek için L- Carnite kullanıyımmı Vücuduma bi zararı olurmu ve nerede satılır ne kadar fiyatı

- Her P90X ve Focus T25 Antremanında ortalama kaç kalori yakıyorum ?

Sorulara madde olarak cevap verirseniz çok sevinirim hepinize teşekkürler .

2. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web - Grafik Tasarım / Öğrenci
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Benim bildiğim kasların gelişmesi için dinlenmekte çok öenmli sadece p90x yapan biri bile 1 gün ara veriyor kaldıki sen 2 sini birden yapıyorsun çok fazla kasarsan dinlenemediğin için pek yararlı olacağını sanmıyorum açıkçası :)

3. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Perşembe günleri yoga var ve bu yogayı yapamıyorum o gün dinlenme günüm olucak haftada 2 gün dinlenme günüm olucak zaten birşey olucağını sanmıyorum zaten t25 focus 25 dakikalık antreman .

4. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Kasların ısınır... fitleşme olur... yağ yakımıda olur. ama hacim olarak çok büyük beklentiye girme...

çok çalışmak = çok gelişim değildir...

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1-P90xden sonra 25 dakikalık bir rutin yapıyorum demişsin büyük ihtimal kas kaybı olmaz.Ama o yaptığın antremanın ne olduğuda önemli T25 dediğin göğüsse antremanıysa mesela p90xin göğüsü üstüne onu girmen overtrainign olabilir.Ama büyük ihtimal dediğin t25 cardio tarzı birşey.
    2-Müsli ve yulaf ezmesi , karbonhidrat ve lifleri için alınır.Protein olan besinler : Tavuk , yumurta , lor peyniri , süt , kırmızı et , balık.Sebze ve bazı karbonhidratlı yiyeceklerdede bitkisel protein bir miktar vardır.İlk yazdıklarım hayvansal protein.
    3-Yağ yakımını hızlandırmak istiyorsan kullan eğer bu sporu daha uzun süre devam ettiriceksen kullanmadanda hedefine yavaş yavaş yaklaşabilirsin.Vücuduna bir zararı yoktur kullanma sıklığın önemli , alcağın üründe tabi.Supplement satış yerleri , internet , spor mağazalarının bazılarında satışı vardır.
    4-Kaç kalori yaktığını malesef tamin edemem.Ama olası ihtimal antremanın 1 saati geçiyorsa 300 kaloriden fazla yakıyorsun.

6. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler usta cevapların için son önemli bir sorum daha var ben başladığımda bu antremanlara 81 kg civarıydım bugün tartıldım 84 kilo oldum acaba bu Yulaf ezmesi ve Müsli yüzündenmi eğer öyleyse bırakıcam sadece lif ve protein için yiyordum galiba karbonhidrat direk kilo yaptı bende .

[​IMG] Müsli

[​IMG] Müsli

[​IMG] Yulaf Ezmesi

Bırakıyımmı Yulaf ezmesi ve müsliyi ?

7. yaso3597

yaso3597 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Güncel konu

8. sopcast91

sopcast91 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Tolga
    Yer:
    Ankara
    şimdi arkadaşa bu konuda katılıyorum am olayın bilmediğiniz bir boyutu var. Videodaki adamlar 20 kg dumbell ile çalışıyor kol gününde :) İkinci olarak barfiks çekerken eğer ağırlık alırsanız bellinize yada yağınıza sırt parçalanması ve gelişimi için çok ideal. Ben barfiks çekerken sırt çantama 2. tane 5 kilo dumbell ve 2 tane 4 kilo dumbell koyuyorum sırtıma takıyorum ve öyle çekiyorum gelişmemdeki en büyük etken benim budur galiba :)

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben müsli tüketmiyorum , yulaf ezmesine göre oranları biraz uygunsuz.Yulaf ezmesi tüketiyorum hemde gerçekten uzun süredir.Kahvaltıda ekmeği 2 senedir çıkartıp yulaf ezmesine geçiş yapışım oldu.Yani ve uzun süredir kilomu koruyorum.Ayrıca beslenmede bir besine kilo almayı yıkman ancak şöyle olur o besini birden fazla öğün alıyorsan.Tavsiyem yulaf ezmesini sadece kahvaltıda kullan kilo aldırmaz :) Kilo almanın başka sebebi olmalı onu araştır.Kilo almak günlük aldığın kalori miktarını yakmana bağlıdır.Düzenli cardio yap , antremanlarına dikkat et kilo verirsin.

Sayfayı Paylaş