Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sp3ctral0 tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Ehh... Çoğu kişi gibi ben de spora başlayıp bırakan ve sonra tekrar başlayanlardanım ve çoğu gibi tam olarak başlamaya karar verdim. Kendi adıma söylersem amaçsız başlamıştım ve bi süre sonra sıkılmıştım. Ama artık amacım cidden büyük...

190 boyunda ve 107-110 kilo arasında değişiyorum sürekli. Yaşım 18. Özellikle göbek bölgesinde aşırı yağlanma var. Bacaklarda çok fazla birşey yok gibi. Sorularıma geçeyim. Umarım yardım edersiniz :)

Öncelikli olarak beslenme düzenimi kendim ayarlamaya çalışıyorum. Ama bi tarafa çok yöneliyorum. Ya da çok az besleniyorum. Zayıflama amaçlı bir beslenme programı için sizce bir diyetisyene gitmemde fayda olur mu? Yoksa internetten bulabileceğim alelade bir program işimi görür mü?

Bir de normalde spor salonuna gitme imkanım var. Ama bu kısımda bira muallaktayım. YGS-LYS dönemindeyim ve düzenli olarak gidemiyorum. Yaza kadar en azından zaman bolluğuna gelebileceğim bir zamana kadar - ki gene yaz oluyor herhalde - evde uygulayabileceğim dambıllarla olsun ya da başka şekilde bir program önerebilir misiniz? Amaç tabi ki kilo vermek ile ilgili. Zaten koşu bandı almayı planlıyorum.

Son sorum olarak net bir şeyler bulamadığım için soruyorum. Liseye geçiş döneminde birden uzayıp, kilo aldığım için vücudumda beni rahatsız eden çatlaklar var. Ve bunlar ciddi derecede rahatsız ediyor beni. Şuan birkaç kişinin önerisi ile salyangoz kremi uyguluyorum. İşe yarıyor gibi gelmedi ama sonuç almak içinde erken biraz. Sizce bu konuda ne yapabilirim? Biliyorum %100 tedavisi yok maalesef. Ama kızarık dönemlerindeyken bir tedavi uygulasam en azından iz kalmasını önleyebilir miyim? Şu içi beyazımsı gibi olmasını önleyebilir miyim?

Sayfayı Paylaş