sorularımı cevaplarmısınız?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hcbitti tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hcbitti

hcbitti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    öncelikle selamlar

14 yaşındayım 180 boyunda ve 81 kiloyum.eve 6 kg lik bir çift dumbell aldım.FleXor hocamızın verdiği Evde yapılabilecek hareketlerle 5 haftadır aksatmadan düzenli çalışıyorum(dumbell almadan önce de 3 ay düzenli şınav çekiyodum)sitede bayağı araştırmma rağmen istediğim bilgilere ulaşamadım ve birkaç sorum olacak.
    1)evde düzenli çalışsam 3 aydan sonra salonda çalışanlar gibi gelişme gösterebilirmiyim?
    2)artık yavaş yavaş siteden aldığım bilgiler doğrultusunda beslenmeme de dikkat etmeye başladım ama sonuçta evde çalışıyorum o kadar da dikkat etmeme gerek var mı?
    3) aslında ben dumbell set almayı düşünüyodum fakat dayım(kendisi uzun süredir vg ile uğraşıyor)bana ağır geliceğini ve bilhassa halterle bench press girmemin zararı olucağnı söyledi sizce ne kadar doğru?
    4)kapsul şeklinde balık yağım var.sizce nasıl ve günde ne kadar kullansam en iyi şekilde yararı olur?
    5)hareketleri yaparken eskisi kadar zorlanmıyorum ve ağrılarım bayağı azaldı.bu neye işarettir?
    6)son 1 ayda 5 kg aldım ve sağlıklı kilo alamıyorum.hep yağ oluyor.acaba balık yağı yapabilirmi?

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    1) Aynı Gelişimi Göstermen Çok Zor Çünkü Salonda Dumbell Dışında Farklı Makinelerle Çalışıyorlar
    2) Evde Çalıştığın İçin Vücudun Yağ Tutmayacaksa Dikkat Etme :D
    3)Ağır Geleceği Konusunda Haklı Olabilir Halterle Bench Press Yapmanın Neresi Zarar Onu Anlamadım
    4)Sitede Balık Yağı Diye Araştırırsan Cevabını Bulursun;)
    5)Hamlıktan Çıktın
    6)Balık Yağına Suç Atma:) 2. Soruda Ne Yazdığına Bakarsan Cevabını Bulursun :)

hcbitti bunu beğendi.
  3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Dikkat edersen bazı soruların birbiri ile çelişki içinde.

Sayfayı Paylaş