[Soru] Her Gün Bir Bölgeyi Çalıştırmak Doğru mu?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Bahadir90 tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar,

Benim bir sorum olacak başlıkta da görüldüğü gibi bir program yapıp bu programda haftanın belirli günleri sadece o bölgeyi çalıştırmak vücut ve antrenman sağlığı açısından doğru mu?

Ben bu spora 2,5 yıl gibi bir süre önce başladım ama çok istikrarsız davrandım ara vermelerim oldu istediğim seviyede gelişme olmadı ama 2 aydır düzenli yapıyorum ağırlık miktarlarım da iyi sayılır yeni başlamış birisi gibi değilim. V.G ve beslenme hakkında birçok makale, yazı, konu okudum oldukça bilgili olduğumu düşünüyorum ve aynı günde aynı bölgenin çalıştırılması bana doğru gelmiyor ama V.G'de eski sayılabilecek bir arkadaşım bana bir program yaptı ve bu program 4 günlük. 1. Gün:Göğüs, 2. Gün: Kol, 3.Gün: Omuz ve 4.Gün: Sırt-Kanat ve her antrenmanın sonunda da karın hareketleri olacak şekilde. Arkadaşım bana her gün bu programa göre çalış dedi fakat ben 1-1,5 saat boyunca göğüs hareketleri yapıp vücudun diğer bölgelerini o gün hiç çalıştırmamayı sağlıksız buluyorum. Ayrıca ben barbell bench bress'ten kalkıp, dumbell flying'e, ordan kalkıp incline bench press'e ordan polaris machine'e ordan chest press machine vs. geçişler yaparsam enerjim biter adelelerim yorulur verimli ağırlıkla ve tepkiyle çalışamam, yani aynı bölgeyi 1,5 saat çalıştıramam gibime geliyor.

Arkadaşıma da bu durumu söyledim ama bana sen bu programı uygula dedi bir açıklama yapmadı. Bu programa başlamamı önerir misiniz yoksa benim de aklımdan geçtiği gibi her bir programdan birbiriyle uyumlu seçmeler alıp günlük yeni bir program çıkarıp bunlarla da toplam haftalık bir program çıkarmayı mı önerirsiniz?

Ayrıca şu anda kullandığım yazılı-çizili harfiyen uyguladığım bir program yok ama her antrenman günü çalıştırmak istediğim bölgeleri, zayıf yönlerimi daha da fazla çalışarak kısaca aslında bütün temel kasları çalıştırıyorum ön bacak ve arka bacaklar da dahil. Sizce bu şekilde programsız çalışmak ya da programsız demeyelim de kafamdaki bir programla çalışmak yanlış mı? Şu an devam ettiğim gibi devam etsem ne olur?

Ve so olarak forumda arama yaptım ama bu konuda bir konu başlığı bulamadım o yüzden konuyu açmak durumunda kaldım adminlerime saygılarla duyurulur :)

Bilgili üyelerden ve adminlerden yardım istiyorum. Teşekkürler.

Saygılar,

Bahadır

2. gtr500

gtr500 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geçen gün aynı konuyu salonda değinmiştik hoca tek bölgeye calısankar profesyonel olanlardır aygır gibi olanlardır demişti

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/archive/g-nl-k-sadece-bir-t21238.html
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

1 kişi bunu beğeniyor.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş