Sorbitol = E420

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve korkutt tarafından 6 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. korkutt

korkutt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Marka vermek doğru olur mu bilmiyorum bu yüzden vermeyeceğim.
    Kullanmakta olduğum whey protein tozunda (30gr da 28gr protein ,2 gram vitamin)
    İçindekilerde tatlandırıcı ( Sorbitol ) bulunur yazıyor. Aspartam'ın gereksiz hatta zararlı olduğunu biliyordum ama bu madde nedir ne değildir acaba konu hakkında bilgisi olan var mı ?
    Saygılar , hayırlı geceler.

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    E420 (ii) sorbitol şurubu
    Menşei:
    Doğal karbonhidrat alkol, birçok meyveler de bulunur. örneğin, elma, erik, kiraz ve üzüm mevcut. Bu ticari glikoz ,dekstrozdan üretilir.
    Fonksiyon ve Özellikleri:
    düşük kalorili tatlandırıcı
    Ürünler:
    Birçok fırın ve şekerleme ürünleri.
    Kabul edilebilir günlük alım miktarı:
    E420 alımı için sınır yoktur; şiddetli ishale neden olabilir.1 yaşından küçük bebeklere verilmemeli.
    Yan etkileri:
    Sorbitol kısmen emilir ve vücut tarafından fruktoz gibi metabolize edilir; kalan kısmı kalın bağırsakta fermente edilir. Fermantasyon sırasında, gazlar şişkinliğe neden olabilir.Bazı toleranslı kişilerin sorbitol 5 gr gibi düşük bir emme gaz oluşumu göstermektedir. Yan etkiler normalde çok normal bir gıdalarda kullanımı üzerinde bir tek doz, 25-30 gram alımından sonra meydana gelir.

3. korkutt

korkutt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Çok sağ ol da google'a yazıp ben de buldum bunları ;) Daha kapsamlı supplement bilgisi merak ediyordum hakkında.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Aradiginiz sey tam olarak nedir?

Sayfayı Paylaş