Sopayla twist etki bölgesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mertkln tarafından 3 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bildiğimiz gibi twist heryerde bel inceltme hareketi olarak geçiyor. Harekete zararlı diyen var ben sürekli yapıyorum bir zararını görmedim diyen var her neyse ben bel kemiğimin etrafında ki yağlardan şikayetçiyim ve bu hareketi yapmayı düşünüyorum sorum ise fotoda ki vücudu baz alırsak ayakta sopayla twist hareketi şortun ip ile sıkılan bölümde ki yani bel kemiği etrafını inceltmeyimi sağlıyor yoksa göbek deliği etrafını inceltmeyi mi sağlıyor?

Ben bel kemiği etrafı diye biliyordum ama yaparken o bölgede hiç birşey hissedilmiyor ama karın kaslarımızın yanlarında gerilme oluyor.

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yaptıgın herhangi bir hareket yağ yakmaz.bölgesel bir yağ yakımı yoktur.diyet ve kardiyo ile yağ yakımı sağlarsın.mekik çektiğinde karın yağların erimez(örneğin).hareket bence gereksiz.daha iyi oblik hareketleri var.oblique olarak aratıp hareketlere bakabilirsin

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Bu hareketi bende çok merak ediyorum. Ünlü modelleri yaparken görmüştüm. Belki normalde az çalışan fibrillere etki ediyordur.

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sn. Muratcan bahsettikleriniz hakkında benimde yeterince bilgim var forumu 2011 den beri takip ediyorum okadar şey biliyorsan bu konuyu sorman saçma diceksiniz fakat sizde forumda bu hareketi biraz araştırırsanız enterasan bir biçimde bu hareketi yapan arkadaşlar bel bölgelerinde incelme olduğunu iddaa ediyorlar. Çoğu bu hareketi 6-7 hafta yaptıktan sonra pantolonların bol gelmeye başladığını felan iddaa ediyor.

Bu hareket antrenman esnasında set aralarında 40-50 sn yapılabilirmi? Hem kalt atış ritmini korumuş oluruz.

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hareketi yap onda sıkıntı yok da, protein içenlerde şiştiklerini bcaa içenlerde ağrılarının tamamen kesildiğini söylüyor.onlara da mı inanacağız? duyumlara,söylentilere göre hareket edemeyiz.söylediklerimi biliyorsan böyle bir soru sorman bana garip geldi.sen bence hareketi yap ve vücudunun nasıl tepki verdiğini izle.en iyi sonucu böyle alırsın

6. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Doğru diyorsunda oblikleri kısmını inceltiyorsa benim yapmamam lazım. Benim şikayetim bel çevresinden o yüzden tecrübelilerden yardım istiyorum.

Sayfayı Paylaş