Sonunda Lifleri Yırttım :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SkinHead tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. SkinHead

SkinHead Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır antreman sonraları 1 gün sonraki sabah akşam vs omuzlarım ağırıyordu. Ben kas gelişimidir ufak ağrı diye pek umursamıyordum taaaaki 8 gün önceki omuz antremanına kadar. Çok zorladım antremanda ve kolum kitlendi birden açamadım kaskatı kaldım masaj yaptı salondaki arkadaşlar falan 1 saate kendien geldi kol sonrasında acayip bir ağrı yaptı hafif şişti doktora gittim film emar vsvs neyse çektiler doktor dediki sol omuz tepesinden triceps başlangıcına kadar olan kolumdaki lifler yırtılmış. iğne ağrı kesici krem ve sprey verdi koluma masaj yaparak sürüyorum. Ama 8 gün olmasına rağmen hala deli gibi ağrıyor :( saf gibi bastım ağır gireyim havalar soğudu alışsın vücut dedim olmadı.

Şimdi sizlerden içinizde bunu yaşayan varmı doktor bana 3 ay sporu yasakladı ben hayatta duramam çok sıkılıyorum evde şınav çekesim geliyo antreman yapamıyorum odun gibi hissediyorum kendimi. Bu kas & lif yırtılmasından sonra egzersizler varmış kolu daha iyi açıp kapatmak vs için bunları bilenler varmı googlede aradım ama bulamadım

en erken nasıl iyileştirebilirim bu kolu performans kaybetmeden.

Kilom 70 şuanda girdiğim omuz ağırlığı 75 kg'dı. 3 x 8 tekrar yaptım son sette olan oldu :(

2. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikler geçmiş olsun. Bu forumda çoğu yerde omuz hafif kilo ile çalıştırılır bilgisi mevcut. Keşke daha bilinçli olsaydın. Bence doktorun verdiği sürede iyice bir dinlen, iyileşmeye bak. Sonra yavaş yavaş kaldığın yerden devam edersin. Zorlayıp iyice sakatlama kendini. Tekrar geçmiş olsun.

SkinHead bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omuz için hangi hareketi yaparken yırttın?

4. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle geçmiş olsun.. benimde sol omuz umda yırtık oluşmuştu enseye press yaparken becerdim bende :) doktor da emar film derken senin gibi 2.5 - 3 ay spor u yasaklamıştı senin gibi bende duramam dedim.. kolumu öne ve arkaya atmaya 1 haftada alıştırdım ve 2 ay boyunca sprint attım sadece.. çık sprint at cünkü yapabileceğin başka hiç bir şey yok ben basketbol oyuncusuyoum şut bile atamıyodum tek el ile felan iğrenç bi durum umarım en kısa zamanda geçer kas gevşetici onarıcı ilaçlarını ihmal etme.. dediğim gibi öne arkaya atabiliyosan kolunu sprint at set set.. 30 mt 10 15 x gibi mekik vs.. kolay gelsin tekrardan g.olsun

SkinHead bunu beğendi.
  5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Yer: Antreman & Fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

SkinHead bunu beğendi.
  6. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    omuzlar herzaman hafif kilo çok tekrara cvp verir kilondan fazla agırlık girmek hangi akla hizmet ki üstelik 70kg biri için :)

7. SkinHead

SkinHead Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    oturarak ön omuz çalışırken oldu sonrasında 15kg lık barlar ile yana açış yaptım.

arkadaşım zaten hata olduğunu biliyorum akla hizmet falan demene gerek yok yani yazdığın mesajı boşuna laf olsun diye yazma...

8. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Helal olsun 70 kg biri için o kg'yi basmak cesaret ister. Gerçekten çok üzüldüm, ders çıkardım. Omuz'u bende böyle ağır gırıyorum olabıldığınce sonucu benım ıçınde böyle olabılır.. Umarım en kısa en tez şekılde ıyıleşırsın. Allah şifa versın

SkinHead bunu beğendi.
  9. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yapacağın hiçbirşey yok kas yırtığının tedavisi ancak dinlendirmek kası yormamaktır. O kendi kendini yeniler.Düzenli olarak antienflamatuar kullanmakta iltahat oluşma ihtimalini azaltır( MajezikSR gibi ). Ayrıca 15kiloyla nizami yana açış yapmak her babayiğidin harcı deildir. Hareketlerini gözden geçir bence.

SkinHead bunu beğendi.
  10. Nightm4r3

Nightm4r3 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Geçmiş olsun , omuza çok dikkat etmek gerekiyor. Bende omzumda bir aydır süren ağrım yüzünden bugün doktara gittim. Kırılmış olduğunu söyledi. 3-4 ay ara vericem. Bana da mutlaka omuz egzersizlerini yap dedi. Bu sitedeki egzersizler işe yarar gibi geldi bana ;

Omuz Egzersizleri

SkinHead bunu beğendi.
  11. SkinHead

SkinHead Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşım ya salondakilerde şaşırıyor iyileşince bir video çekerim bu ağırlıkları kaldırdığıma inanmayan arkadaşlarım bile oluyordu. Küçüklükten inşaatlarda çalıştım ben oradan bir güç kaldı bende bench press 85kg 5 tekrar giriyorum yardımsız 8 yıl kadar kick box yaptım son 2 senedir ara verdim güç ağırlık sıkıntım yok diyordum ama demekki omuz ağır yüklenmemek gerekiyormuş şuanda su şişesini kaldırırken bile kasılıyor o derece ağrım var. Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.

valla hocam dinlendiriyorum ilaçları kullanıyorum zorlamayacam artık zaten normal ağırlık çalışacam 3 ayda yapacağımı 5 ayda yapacam sakatlanmamam lazım tam soğuklar başladı benim antreman yapmam lazım şu halime bak :) çok büyük ders oldu bana bu birdaha max 10kg ı geçmem yana açış için

teşekkür ederim arkadaşım. sende çok dikkat et egzersizler için teşekkürler inceleyecem şimdi.

12. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    ben aynı seyi bacakta yasadım.Squatta bar la beraber 180 kg giriyordum 4 tekrar.İsin kotusu sqautta olmadı ama oturup bacakları yukarı kaldırdıgın hareket ismini unuttum opnla yaparken dizimden cıt diye bir ses geldi dedim devam.Squat girdim dedim devam neyse antremanı tamamladım.Gittim metroya alısverise dizxim bir tuttu sonra 2 ay yattım.Sag bacagım resemn sol bacagımdan inceldi vede dizimin hemen ustunde sag dısındaki kas su anda yok.EVEt resmen bacgı kasınca solada cıkan kas sagda yok.Acil sifaler dilerim.Mutlkaka dinlen omuza ve kol gogus sırt egrzersiiz unut ama gırlıklarda tak cıkar yardım alırsan bacak girebilirsin.

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle çok geçmiş olsun.
    evet bende forumda sürekli omuz için hafif kilo cok tekrar yazılarını okuyorum ve açıklamaları mantığıda gayet makul bi sözüm yok
    ama pek katılamıyorum en azından uygulayamıyorum ağır antreman yapan birisi için hafif omuz çalışmak biraz sıkıcı gelir derim en azından kendi adıma böyle.
    sonuçta omuz bu en keyif aldığım kas grubunun basında geliyo.
    bide sağlam çalışan kişilerin omuz antremanlarınıda salonda ister istemez görüyorum kimse yokki 10-15 kiloyla omuz çalışsın hepside barım barım basıyo..

bence sakatlanma sebebin ağırlıklı olarak antreman öncesi yeterli ve düzgün ısınmamak olabilir. ki bu benimde yaptığım büyük bi hata.
    omzumda kronik çıkma durumu var. omuz başından eklem küt dye atıp duruyo kendisini omuz çıkıyo enseye press gibi hareketlerde kollar azıcık sırta doğru geriye gitmeye görsün sıfır kuvet ve bosalıyo direk omuzlar..ağrılarla yasamaya alıstım zaten artık
    pis bi bölge
    cok gecmis olsun .

Sayfayı Paylaş