Sonunda Cardio'ya Başlıyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve demircan256 tarafından 14 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    zaten muhattap olunacak bir insan değilsin sıkma canını sadece o gün o başlıkta efendi gibi sorunlarım var haklısını biraz agresifim yazıp burda bıdı bıdı edince dayanamadım
    başkalarıyla nasıl konuştugunda hiç önemli değil,adam olan her zaman adamdır ;)
    işine gelince lafla ezip kendini birşeymiş gibi satıp laga luga yapıp işine gelince canım cicimle adam olunmaz
    lise talebisi gibi direk yaş 30 ama filan yazmışsın ya zaten seviye ordan belli ediyor kendini.O yüzden yolun açık olsun

2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bu ant.sistemi bana da çok tuhaf geldi ilk başta , ben bu salona başlayalı tam bir ay oldu.
    İlk çalıştığım salonda programlar , senin dediğin gibi göğüs-biceps,omuz-triceps,bacak-sırt
    ti , bu program ile , hemen hemen 1 sene 3 ay kadar çalıştım ki , bu benim spordaki ilk yılımdı..
    Verim de alıyordum bu programdan..
    Sonra salon değiştirdim , demircan ın olduğu salona başladım , bu programı aldığımda ilk başta bende çok şaşırdım ...
    Aslında salonda yazılan programın hatası bence şu , sırt ve bacak vücuttaki en büyük kas gruplarına yeterince önem verilmiyor :(
    Ben bunu ilk programı aldığımda farkettim...
    Biz eski salonda göğüs-biceps,omuz-triceps,bacak-sırt çalışıyorduk dediğimde , onlar 1960-70 lerin programıydı cevabını aldım :D
    Sonra programı yapmaya başladım , verdikleri program süpersetlerden oluşuyor ve 10-12 tekrarın altında pek hareket yok .
    Yani biraz yaz programı gibi geldi bana tekrar fazlalığı sebebiyle..
    Şimdi malum ramazan , zaten asıl çalışma olmuyor istesek de , ramazandan sonra hocayla , konuşup bana bu sistem ile program yaz desem , kovarlar mı beni salondan :D
    Creatine ve glutamine için ben universal düşünüyordum aslında , ama MHP yi araştırıcağım söylediklerin ürünleri forumdan...
    Çıplak görme konusunda da , basında çıkan haberleri yalanlıyorum :D :D

demircan256 ve AngryHun bunu beğendi.
  3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    burada herkes herkesi biliyor.Allah'a emanet ol.

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    moothy ;

öncelikle ben bir başkaısnın konusuna gidip bir konu içinde konu açarken yada farklı birşey sorduğumda bile topik sahibinden özür diliyorum...ve şimdiye kadar hiçbir konu sahibi nedne böyle birşey yapıyorsun demedi..çünkü özrümü dilemişim..

Şimdi sen buraya gelmişsin...malum kişiyle munakaşa içindesin..sadec bu konda değil geçen farklı kii sned ebelirtmişsin bir konuda yine laflar havada uçuşmuş...

aynı yaştayız hemen hemen ama ben yaş muhabbetine girmicem biliyorumnki akıl yaşta değil baştadır...bana saygı duymayana ben saygı duymam bu BABAM bile olsa...

Keşke forumdaki herkes kii birçok kişi zaten yardımseverliği ile önplanda..ama bazı arkadaşlarda yok değil..yardım etme gibi bir sorunu olan yani bildiği halde konu hakkında cevap vermekten aciz..mesaj sayım fazla diye onunki az diye bak benim mesaj sayım senden az ama sen yinede bilkmiyorsun gibi saçma sapan şeyler yazan...saymakla bitmez...

neyseki ...Bu foruma ihtiyacım olmazsaa ,daha öğreneek çok şeyim olmazsa bana karşı nasıl tavır sergileniyor ise bende o şekilde veririm ama gerek duymuyorum...

içimi döktüm senin sayende vesile oldun saoalsın...

ama AngryHun 'a laf söylerken bence durup biraz daha düşün..tüm mesajlarına bakıp kimlere yardımcı olmuş kimlerle kapışmış diye baktıktan sonra böyle ithamlarda bulunsan daha sağlıklı olacaktır...

kimse kusura bakmasın AngrHun sende kusura bakma avukatlık gibi oldu biraz ama haklıya hakkınmı teslim etmek gerekir...

sultanmehmed ve AngryHun bunu beğendi.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Uzun süredir forumda olan birisi olarak AngryHun ın kimseye ters cevap verdiğine ben rastlamadım..
    Unutmayalım ki ,bizi aynı çatı altında toplayan sadece spor ..
    Geri kalan özelliklerimizin hiç bir önemi yok , yaş vs...
    Başlığı daha fazla off topic yapmadan konumuza dönmek istiyorum ,

Bu program tarzı benim gerçekten kafamı karıştırdı şimdi , bizim alacağımız fayda bu programla aşağılara mı iniyor :( :cryyy

Son düzenleme: 15 Ağustos 2011
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öyle cevap veriyosunki dicek bişey kalmıyor :) o hocanın yaptığı sistemle hem çok yorulursunuz hemde daha yavaş gelişim gösterirsiniz.ben yıllardır bu sistem ile çalışmaktayım.gayette memnunum yani.pm den de konuşabiliriz program konusu ama bu program ile geçirmeyin kışı bence :) hoca sana böyle program yazsın olmadı weider programlarını uygularsın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:40 ----------

aşağı iniyor değilde benim söylediğim sisteme göre daha az verim alırsın diyelim.ufak bir örnek verirsem sırt ile bicepsi aynı gün çalıştığın zaman biceps inin recovery süresi uzuyor.sonuç,daha geç gelişim.

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bu programı zaten sorguluyordum ilk başladığımdan beri ,
    Üzerinden tartıştığımız isabet oldu ..
    Müsait bir zamanımda antreman bölümüne başlık açıp , programı detaylı olarak yazarak diğer arkadaşların da fikirlerini alıcam...
    Hoca ya diyebilirim aslında ben bu şekilde kendimden dha iyi verim alıyorum göğüs-biceps,omuz-triceps,bacak-sırt olarka yazarmısın diye , belki biraz uyuz olacaktır , ama yok diyeceğini sanmıyorum :D
    Pm e gerek kalacağını sanmıyorum , sanırım demircan buradan devam etmemize ses çıkarmayacaktır :)
    Wider programı nı ilk defa duydum açıkşası :( :roll

AngryHun ve demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Benim konuya vermiş odluğunuz açıklayıcı bilgiler ve mesajlar için teşekkür ediyorum..bende mutlu olurum burdan paylaşırsanız..Bende faydalanmış olurum belki...

saygılar...

AngryHun bunu beğendi.
  9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Demircan ,

Sen benden daha uzun süredir salondasın , ne kadar sürede program değiştiriliyor salonda ?
    Bir de bu sırt ve bacak kaslarına verilen önem dediğim gibi bana biraz az geldi :(
    Mesela benim programımdaki tekrar sayıları genelde 10-12 , kışın kaç oluyor bu tekrar sayıları ?
    Salon iyi güzel de , bir de şu program sistemlerinin değişikliği olmasa :(

10. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    Cardio konusunda sıkıntılı konulardan birisi kas kaybı evet önemli bi mevzu.

Ancak ağırlık günleri veya off günler farketmez cardio agırlık günlerinde dahi yapabilirsin ki mesela idmanlardan önce yapmanı tavsiye ederim sabah erken saatlerde daha sonra öğünlerini düzelterek günler içersine yayıp idmana hazır birşekilde çıkmanı öneririm sana anlatmak istediğim olay sabah cardiyonu yaparsın karb-protein agırlıklı besinleer alıp cardiyodan 5-6 saat sonra agırlık idmanına girersin kas kaybını önlemenin tek yolu beslenme beslenmen iyise kas kaybı yaşaman gibi bi durum söz konusu bile olmaz herşey beslenmene bağlı yani.

Günü 2 ye böl 2 çalışma sistemi uygula cardiyoyuda idman şeklinde gör cardiyodan sonra uyguladıgın beslenmenin bi benzerini idmandan sonrada uygula haftanın en az 5 günü 30-35 dk aralıgında cardiyo yapmalısın ciddi anlamda yağ yakmak istiyorsan.

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet katılıyorum düzenli beslenme olduğu sürece sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum...ancak benim kilo almamd agerekli istediğim vücuda sahip olabilmem için.bu nedenle cardio yapıcam ama öyl efazla değil..idman öncesi 10 dk lbisiklet vey akoşu ile başlicam artık...şimdilik bu şekilde yürütücem..

saygılar...

12. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kışında 12-10-8-6 gibi piramit setlerinden oluşuyor.hatta 10-8-6-4 yapıp maksimum zorlamalı setlerde çıkartabilirsiniz fakat her zaman ve sürekli olması biraz sıkıntı.en fazla 2 ayda bir program değişebilir.ben 6 haftada bir ufak oynamalar yapıyorum genelde.

sultanmehmed bunu beğendi.
  13. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    bana kalırsa da 2 ayda bir program değişmeli kesinlikle..
    salondaki işleyişi merak ettiğimden dolayı Demircan a tekrar yöneltiyim sorumu ?

Ne kadar sürede program değiştiriliyor salonda ?
    Mesela benim programımdaki tekrar sayıları genelde 10-12 , kışın kaç oluyor bu tekrar sayıları ?

AngryHun bunu beğendi.
  14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Valla Sultanmehmet...ilk başlayanlara verilen programlar 3 ayda 1-2 defa değiştirliyor..sonrasında ise ben gibi yenilik dönemini aşanlar gerek hoc aile çlışmaya gerekse program alıp kendileri çalışmaya başlayanların örnek olarak ben :

ortalama 9 aydır program değiştirmedim desem yalan olmaz...ancak şu var ; mesela göğüs gününe b hafta bench ile başlıyor isem veya bu hafta dambılla üst göğüs yapıyor isem sonraki hafta bench olmaz veya dambılla üst göğüs olmaz...yani hareketlerin yerleriyle oynuyor bildiğim kadarıyla hoca...her hafta aynı şeyleri yaptırıyor desem yalan olur...ama bu sadece bir kaç hareket için geçerli....

AngryHun ve sultanmehmed bunu beğendi.
  15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Anlatmak istediğini anladım , ama sadece bir kaç hareketin değişmesi yeterli değil bence ...
    Hele ki imkanları öyle fazla bir salonda..
    Vücut aynı harekete alıştığı için mutlaka , en geç iki ayda bir program değiştirmeliyiz...
    Hatta gün/bölge değişikliiği olmalı...
    Arada çok değişik set uygulaması yapılmalı , örneğin 10*10 gibi , ya da sadece temel hareketlerle ile uygulanan forumda yazılan bir çok program gibi...
    Bu program işine çare bulmak lazım ...

AngryHun bunu beğendi.
  16. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    @ moothy ve AngryHun, lütfen kişisel sorunlarımızı özelden tartışarak başlıkların konu dışına kaymasına sebep olmadan ve saldırı olmadan yapalım.

demir00 ve moothy bunu beğendi.
  17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sen seninki ile bende benimki ile konuşalım o aman..bakalkım ne dicekler..ama sana ne dicekelrişni söyliim..diyecekelrki ; bizim sabit bir programımız yokki hergün farklı hareketler yaptırıyoruz gibi şeyler diceklerine adım gibi eminim...
    ama yinede sormaktan bişey çıkmaz...bende artık vücudu şaşırtmak gerektiğini düşünüyorum baya oldu değişmesi lazım ama dediğim gibi aralara farklı hareketler ekleyince gerek duymuıyorlar demekkii...

18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ben bir ayı devirdim , sürekli aynı hareketleri yapıyorum ...
    Farklı hareket yaptırıyorlar ama bu sanırım genelde göğüs ant.ranı için geçerli...
    Örneğin , kol için bacak için sırt için değiştirmeli hareketler yaptırıyorlar mı ?
    Bizim programı "antremanlar" kısmına bir başlık açıp orada forum üyelerinin görüşlerine sunmak en mantıklısı diye düşünüyorum...

19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sultanmehmet ;

Örneğin , kol için bacak için sırt için değiştirmeli hareketler yaptırıyorlar mı ?

bu soruna bugün kol idmanında cevap buldum :) yani bugün salona(spora) başladığım günden beri ilk kez farklı 2-3 hareket yaptık ..demekki değişimler oluyormuş...ama baya kastı kollar patlıyordu neredeyse..ama güzel oldu..yani hareketler geçte olsa değişiklik yapılıyor düzende..

bilgin olsun...

sultanmehmed bunu beğendi.
  20. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Demircan ,
    Bir sene sonra değiştirilen hareket bana pek yeterli gelmez açıkça :(
    Açtığım ant.bölümündeki başlıktan devam edelim istersen ;)

Sayfayı Paylaş