Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    buna katılmıyorum guardbody.bu ülkede 1 tane bile yasal satılan anabolik ürün yok. (çoğu ürün az ve ya çok anabolik etki gösterir orası ayrı)

gh booster olarak satılan tek ürün aol ve gh max.testosteron booster olarak da animal stak ve zma.

30 milyona 180 tablet nitrix alıyoruz,no-xplode alıyoruz.yerini tutabilecek universal nox3 var mesela 130 milyon.optimum un da bir ürünü var,ismini hatırlamıyorum vassive-no olabilir,o da 120 milyon.aol falan var ok.de..ne derece?1 kutu nox 3 alasıya içeriği çok daha geniş olan nitrix'ten 4 kutu alabiliyoruz.

benim kızdığım nokta ne biliyor musun?

farmatek,****** gibi firmalar universal,optimum vs. ürünlerini ithal ediyorlar.

bir ürünü eczaneye soruyorsun,sana diyor 170..gene aynı ürünü,aynı toptancıdan tedarik eden,yasal satış yapan bir internet sitesine bakıyorsun,120 ye satıyor.arada 50 milyon fark var..gene başka bir yere bakıyorsun,100'e satılıyor..arada 70 milyon fark var.fakat hepsi de ürünleri aynı toptancıdan tedarik ediyor..yani bu kadar esnek fiyatlar..arada uçurumlar oynuyor.fiyatlarda bir standart yok.herkes sömürebildiği kadar sömürüyor.

yurtdışında 15$'a satılan ürünü 100 küsür milyona satıyorlar.ne kadarı algı-vergi vs.ki?

dün birisi beni "bu adam satıcı" diye suçlamış.eğer gocunacak bir şeyim olsaydı,şimdi bu mesajı yazıyor olmazdım.öyle bir şey yok ki böylesine rahat konuşabiliyorum.

1 kişiye 1 tane ürün sattıysam adam değilim.hatta teklif ettiysem gene adam değilim.

isterim ki,bütün ürünleri yasal yollardan alayım,ülkeme vergi ödensin.ama mecbur bırakıyorlar.tamam 15$ lık ürünü 3 katına satsınlar.60 milyona alalım.ama 7-8 katına da satılmaz ki..

ugureker ve ozzers bunu beğendi.
  2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Evet çok pahalı satıyorlar.Almamak lazım ne olursa olsun fiyat politikaları böyle devam ederse almayıp satış yapamasınlar.Şİmdi birde yerli firma çıktı ******* PVC diye 750 gr lık protein tozu çıkardı 100 ytl para istiyorlar hemde 750 gr. mına.Demekki bu pazarı iyi karlı görüyorlarki yatırıma giriyorlar.Arkadaş aslında hiç almıycaksın kime satarlarsa satsınlar bakalım o zamanda bu fiyatta direteceklermi?

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben zaten illaki gidin ana bayiden veya bakanlık onaylı alın demiyorum ki.zaten öyle yapmaya kalksanız bile en fazla piyasadan 50ytl ucuza alabilirsiniz.imkanınız varsa yurtdışından alın,yoksa ülke içindede bazı kaynaklar onları bulup değerlendirin,çevrenizi kullanın ama hiçbir fatura veya belge barındırmayıp 30ytl nıtrıx satanada aldanmayın.50-60ytl'ye piyasada bakanlık onaylı proteın tozu dahi satan yerler var.ben bunları araştırıp bulun diyorum.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    birde bu ambalaj olayına fazla takanlar var.okadar şaşalı kutu yapılamaz,adamlar uğraşmaz deniliyor.satış rakamları ve rağbet ortada.adamlar neden uğraşmasınki.ister kristal ister pp hammaddeli ürünler olsun uygun pantone kodunu yaratmak birkaç saati alır.paranız varsa ben bile size bu kutulardan yaptırabileceğiniz fabrikaların adını adresini verebilirim.

5. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    benim onca sayfada okumama ragmen halen anlamadıgım - anlıyamadıgım yada anlamakt zorluk çektiğim konu şu?
    amerikan pazarında satılan ürünlerin %100 ü Sahte mi?
    değilse nereler? mademki diyoruz evet böyle yerler var... konuşulsun ve denilsinki sahte değildir. onca kişi mağdur oluyor. heleki bu spora yeni başlıyanlar. arkadaşlar adanadan askeri hava üssünden izmirden.. ankaradan.. vs
    butarz satış yapanlar var ve bu işten para kazanıyorlar.
    ister u.s.a askeri olsun ister yurdum vatandaşı olsun
    bukadar sayfa sonucunda bir dava açıldımı ? - HAYIR
    bu sahte ürünleri satanlar açıklandı mı?- HAYIR. madem ki konu başlığı '' Son Zamanlarda Artan Sahte Ürünler Hakkında..'' artık kesin bir sonuca varılması gerek bence.
    benim aldıgım paket soluk renkte, kapağı aılmış vs sorularla çok vakit kaybediyoruz diye düşünüyorum
    saygılar.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Felixmaurice;

Despo bunun sakıncasını önceki sayfalarda açıklamıştı..

7. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    ok teşekkür ederim diez çok güzel bir iş çıkarıyoruz . mademki bunlar da biliniyordu ve siteden atıldılar. en azından güvenilir kişilere yönlendirme olsa çok güzel olur
    diyeceksinizki pazarlamak ve tavsiye etmek site içerisinde yasak.
    peki neyapmalıyız? (zaten saatlerce netde arastırma yapıyoruz- veya yapıyorsak.?)

8. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    dün sinan aygün ana haber bülteninin birinde halkı pirinç boykotuna davet etmişti.sebebi ise pirincin kilosunun 5-6 milyona fırlamasıydı.demişti ki "1-2 ay pirinç almayın,göreceksiniz nasıl fiyatları kuzu kuzu 2-3 kat düşürecekler"
    tepem atarsa böyle bir kampanyayı da ben başlatırım valla...

9. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    başlatalımmı

yurt dısından alacaklarada yardımcı olalım yonlendırelım mii ??

10. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    klozet kapağı örtüsü ha :) bu kadar da olmaz..

SEHZADE zaten halk arasında supplement kullanmadan vücut geliştirme sporu yapılamazmış gibi yanlış bir kanı oluşmuş.

%35 beslenme,%35 dinlenme,%35 doğru çalışma ise %5 de supplementtir.o %5'i de iyi beslenerek kapatabilirsin zaten.

çalıştığım salonda 2 abi var,salonun en iyileri.yarışmalara falan katılıyorlar.devasa abiler.dün ilk defa muhabbet etme imkanı buldum.birisi hayatında hiç supplement kullanmamış,diğeriyse sadece protein tozu ve amino asit kullanıyormuş.ama o da hayatında ilk defa kullanıyormuş ve "bir daha kullanmayacağım" diyor.kullanmasının sebebi de sponsoru perfect nutrition'un bu ürünleri hediye etmesi."steroid kullanıyor musunuz" diye sordum,2 saat steroidin ne kadar kötü bir şey olduğundan bahsettiler.hiç kullanmamışlar.

şart değil arkadaşlar,kullanmasanız da olur.fakat böyle bir kampanyaya bodyforumtr öncü olmazsa 2-3 kişinin alışverişi kesmesiyle hiçbir şeyi değiştiremeyiz.adamların ruhu bile duymaz.en azından supplement firmalarına ve türkiye temsilcilerine mail atarak bundan böyle supplement almama sebebini belirtin.

saygılar.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bence engellenemez bir durum bu.forum genelinde bir üst satırdaki açıklamayı okumaktan kaçınıp ''abi amino asit ilacının yan etkisi fazlamıdır'' diye soran zihniyetler olduğu sürece satışlarda devam edecektir.Ürünlerin mucizevi etkileri olduğuna inanmak istiyor spor ömrü kısa olan arkadaşlarımız.bu yuzden devede kulak okadar sancı yapmaz.

ammun bunu beğendi.
  12. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi iyi beslenme dinlenme ve antreman bu üçü olmazsa değil suplement ne alırsan al bi işe yaramaz.Suplemente gelince %5 gibi bir avantaj sağlıyor olmasına rağmen diyer üç önemli unsuru yaptıktan sonra extra %5 gerçekten antremanı yaparken iyi motive ediyor ama illa motive olacam diye atıyorum geçen ay 60 a aldığımı bu ay 120 ye almama hiç gerek yok.Biz böyle suplement şartmış gibi suplement olmazsa kilo alamayız kaslamayız gibi benzer düşüncelere kapılırsak bu ürünü satan satıcılar da piyasada mal azalınca kozu kendilerinde görüp istediği fiyattan bu ürünleri satmaya kalkar.Hadi biz almayalım bi başkaları da almasın bakalım o zaman aynı düşünceyle hareket edip pahalıya satabilecekmi? Bu sporu 3-5 aylık düşünenler için bu dediklerimin bir önemi yok ama sürekli yapanler mecbur hesabını kitabını yapmak zorundadır.

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Farkında olmadan muhabbetin içine limon sıkmışım. Af buyurun. Aslında supplementi bu kadar etkin kılan sebep sağlıklı yeterli beslenme ortamımızın olmaması. Sürekli hayvansal ve bol proteinli beslenmek zorunda kalıyorsunuz. Bunlar da o kadar ucuz değil. !kg kırmızı etde 1gram creatin var ise creatinin tozunu kullanmak çok mantıklı. Proteini de tavuk gögsü ve yumurta akıyla giderebilirsin. Ama farkında olmadan vücuda giren yağlara engel olamıyorsun. Daha fazla hacim alayım derken göbek alıp başını gidiyor. Gögüslerinin ne kadar biçimlendiği kimse anlayamıyor; göbeğinizde ilgilenmekten zaman bulamıyorlar gögüslere dikkat etmeye. Aslında bu açıdan da bakarsak supplement daha da ucuza geliyor gibime geliyor. burada tavuk gögsünün kilosu 9ytl. Kırmızı eti söylemiyorum bile.

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Basligi baska yerlere saptirmaya calismayin lütfen.
    Yurtdisina yönlendirelim mi falan?
    Forumun en cok ilgi gören basligi hakkinda bilgin yok sanirim Ozzers. Herkes yeterince bilgilendiriliyor bu forumda.
    Baslikta yine forum kurallarina aykiri mesajlar atilmis, silindi.
    Konuya SADECE konuyla ilgili yorumlar atalim lütfen.

15. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    formun encok ılgı goren baslıgı hakkında bılgım var bazen bu baslıga ılgım var .....

yurt dısına yonlendılelımmı falan tabıkı bu ısler falan fılan olmus zaten
    bu konuları daha kolaylastıralım dostum burada kımse bır art nıyet aramasın bılmıyorum galıba yurt dısındasınız butun ımkanlar elınızın altında burada orada bırse burada ıkı degıl malesef dört farkı anla

emınınkı bunları bılıyorsunuz
    galıba bız bunları booyle tartısırız nasıl olur nasıl yapılır
    bu bu sekılde gıder ...

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu şekilde tek taşla iki kuş vurulmuş olur: 1) sahte ürünler piyasadan kaybolur. 2) supplement fiyatları ucuzlar. İnternet piyasasında fiyatların hemen hemen hepsi birbirinden farklı. Bazen sizi şaşırtacak ucuzlukta ürün buluyor ve binevi bu fırsatı kaçımak istemiyrsunuz. Ya orjinal çıkarsa düşüncesi bile denemeye değer görülüyor. Ürün orjinal değilse alan kişi aldığından çok pişman olup, bundan sonra mümkün lduğu kadar piyasa fiyatına yakın olanları almayı düşünüyor. Satıcı da sahte ürünün maliyeti çok az olduğu için ve rantını sağladığı için satış faaliyetleri arttırıyor.

17. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53

ama kımse saglıgını düşünmüyor...

18. haso777

haso777 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi herkes haklı kalkıp 30 dolarlık ürünleri bize 150-160 ytlye satarlarsa millet napcaz die düşünüyor bu arada internete açıkartirmada bazı ürünler gerçekten orjinal ama kesinlikle supplementten anlamayan kişiler almamali mesela ben gakic aldim aldim orjinaldii ama sahtede war bildiniz ürünleri alin .....ayrica türkiye bayileri markalarin gerçekten tawuk gibi yolmaya çalşiyor insanlarii o ürünler çok ucuza girio ama çok aşiri karla satiyorla mesela muscletech internette whey protein 175 ytl ben eczanaden orjinal tarim bakanliği onayli 160a aldim düşünün bayiler bile 15-20 ytl kazık atmaya kalkıyor maalasef herkes birbirini yolmaya çalşıyor...eznanede en az 10-15 ytl kar elde edioo ama maalasef çok ünlü spor ürünleri satan siteler üstüne bi 15 dha koyuor kısacasi adamlar ürünün amerika fiyati kadar kar koyuyor sonra tabiki de bütün sporcular artik düşünmeden açıkartirma yapan siteleden aliyor.........

19. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhabalar.Foruma uzunca bir süredir üyeyim,fakat arada bir girip bazııbölümlere gözatmaktan fazla birşey yapmıyorum,bu başlık ilgimi çekti,hemen hemen tüm mesajları okudum,sathe suplement olayıyla ilgili bilgi ve tecrubelerimi paylaşmak istedim.

öncelikle adanadaki incirlik hava üstünden alınıp amerikan pasajında satılan ürünlerle ilgili olarak bilgi vermek istiyorum.Adana amerikan pasajında satılan ürünlerin hikayesi şu şekilde oluyor,Abd kanunlarında ''çlö kanunu'' adı verilen bir kanun var,bu kanuna göre abd sınırları dışında askerlik ypan bir amerikan askeri almak istediği herşeyi 1/3 fiyatına alıyor,örnek olarak abd de 600 dolar olan bir ps3 ü,incirlik hava üstündeki büyük mağazadan 200 dolara alıyorlar,bu sigarada bile geçerli. Askerle iletişim kuran amerikan pasajındaki dükkanlar aldıkları ürünün üzerine en az 100 de 150 kar koyarlar,bu birebir tecrube ile sabittir, zira üste çalışanlardan biri alt komşumuzun damadı olan bir abd liydi,bana oradan bayağı bir ürün getiridi,benim incirlikten 7 dolara aldığım tribulusu,amerikan pasajında 25 dolara satıyorlardı,ayrıca belirtmem gereken bir başka husus daha var,adanada ikinci bir amerikan pasajı daha vardır,bu pasajda açılmamış ürünlerin yanında,abd li askerler tarafından kullnılmış,yarım kalmış yada içinde az birşey kalmış ürünler orjinal kutularıyla satılırlar,bu kullanılmış ürünlerin çoğu incirlik çöplüğünden toplanır,ben kendim kullandığım için biliyorum,şöyleki kutunun içinde 200 gr varsa bilin ki onun en az yarısı süt tozudur yada benzeri bir maddedir,yani açık alınan ürünlere kesinlikle birşeyler ekliyrlar,gramajı fazla olsun diye bunu yapabiliyorlar.Amerikan pazaerındaki ürünler orjinal midiye soracak olursanız,kesinlikle orjinaldirler diyemesemde,kendimin şimdiye kadar sahte bir ürünle karşılaşmadığımı söyleyebilirim,ayrıca şunuda belirteyim eğer sıkı pazarlık ederseniz ve fazla ürün alırsanız bence türkiyedeki en hesaplı yer amerikan pasajıdır,ve ve kesinlikle her yeri dolaşmadan girdiğiniz ilk mağazadanürünü almayın,hepsine fiyat sorun,orada ki mağaza sahiplerinden bir kaçı hariç diğerleri suplement konusunda bilgili değiller,söyleki yan mağazada 40 ytl ye satılan fat burnersı dier mağazadan 12 ytl ye aldığımıda biliyorum aynı şey zma ve twinlabın amino fueli içinde geçerli,6 kutu zma yı amerika fiyatına almıştım zamanında,demem o ki bütün mağazalara sorun ve sıkı pazarlık yapın,size uygun bir fiyat sunmazlarsa çıkın gidin,inanın bana mağazanın çıkış kapısına yaklaştığınız anda satıcı ''gel birader gel,öyle olsun''diye sizi tekrar çağıracaktır.çünkü adamlar her halükarda en az yüzde 50 kar ediyorlar zaten.
    Sahte ilaç olayına gelince,beyler piyasada sahte ilaç olduğunu düşünmüyorum,olsa olsa üzerinde belirtilen değerlerin biraz eksiği olabilir,yani bu konuda gönlünüzü rahat tutun,aynı şeyi steroidler için söyleyemem,su ile yağı karıştırıp deca diye satan antepliler yok değil,antep demişken belirteyim,antep bu sahte olaylarının ilk ortaya çıktığı yerdir,2001 yılında binlerce kutu değeri düşük amino yakalnamıştı,hemde tahmin edin hangi marka ismiyle?ben merakları gidereyim;UNIVERSAL.
    Bu arada şunu da belirtmeliyim,incirlik çöplüğünden çöp toplayan torbacı çocuklarla anlaşırsanız,inanın bana onların o çöplükten size bulamayacakları suplement yoktur,zira abd liler son kullanma tarihine 3 ay kalan ürünleri kutu daha yarısındayken atıyorlar,iş o kutular amerikan pazarındaki satıcıların eline geçmeden onları ele geçirebilmekte,inanın bana adanadaki çoğu bodyci çöpten çıkan suplementları kullanmıştır,uzun zamandır gitmediğimden dolayı şimdki durumu bilmiyorum,ama zamanında az çöp malı kullanmadım bende.

Despo, okankut ve kerwan bunu beğendi.
  20. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ''çiö kanunu'' çöl kanunu olacak.

Sayfayı Paylaş