Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. selcuk158

selcuk158 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    dostum peki tat ve kıvam olarak aralarında fark varmıydı

2. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    bu adana ırak işi biraz karışık galiba ... memnunda var memnun olmıyanda ? % 100 garantisi hala yok sanırım

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar olaya çok enteresan bir boyut getirmek istiyorum.
    Geçen gün dolmuşta Serdar Aktolga ile karşılaştım, Serdar Abi'de eskiden Moda'da otururdu, sohbetimiz vardır.
    Kendisiyle kısaca konuştuk, hatta o kadar kısa zamanda Perfect Nutrition ile anlaşmasından bile bahsettik.
    Kendisi öncelikle Muscletech ile görüşmüş, çok güzel teklif almış, her şartına okey vermişler, yöneticileri de çok iyi insanlarmış.
    Ancak Perfect güzel şartların yanında, Serdar Abi'ye yatırım yapma, Avrupa'da Showlara katılması konusunda organizasyon desteği verince (mesela meşhur FİBO Show) tercihi Perfect olmuş.
    Bir ayağım artık İzmir'de diyordu, firma merkezi duyduğum kadarıyla Antalya'daydı, ama belki üretim Antalya'da, merkez izmir'dedir.
    Lafı nereye getireceğim, o arada konu protein tozlarına geldi.
    GG'de satılan ürünlere, çok ucuz fiyatlı amerikan mallarına geldi.
    Dedim abi sahte mi bunlar.
    Hayır Emrecim dedi, ancak onların kökünü kazıyacaklar, benim firma çok sağlam avukatlarla kaçak ürün satanların tepesine binecek, o işin önünü kesecekler dedi.
    Nereden biliyorsun orijinal olduklarını deyince, banada yolladılar, kullandım, kesinlikle orijinal dedi.
    Serdar Aktolga'dan onay aldı ürünler, enteresan bir durum, öyle değil mi?

B.B. King bunu beğendi.
  4. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    perfect nutiriton sağlam yatırım yapıyor anlaşılan fakat hardline dan öteye geçebileceklerini zannetmiyorum.zira hardline gibi perfect in de fiyatları universalden optimumdan muscletechten pek de geriye kalmıyor.madem yerli malısınız,üstelik de kaliteniz dünya standartlarından düşük,rekabet edebilmek için adam gibi fiyatlar koyacaksınız.ayrıca perfectin ambalaj tasarımlarıda çok başarısız.hiç albenisi yok.

bence %100 yerli üretim yapan bir marka çıkmadıkça bir türk markası başarılı olamaz.hardlinede perfectte dışarıdan hammadesini alıp türkiyede ambalajlıyorlar.bu yüzdende fiyatları pahalı.birazda kendileri yüksek tutyorlar bence.

mesela bir eczacıbaşının nutriton işine girdiğini düşünebiliyormusunuz,%100 yerli üretim,trilyonluk bir yatırım..dünya markalarından aşağıya kalmayan ürünlerin yarı fiyatına falan satıldığını..ne güzel olurdu ah..

5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    arkadas cuma gelıyorda o yuzden fazla zamanım kalmadı msjımı hatırlatayım dedım........

6. Saunzor

Saunzor Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    Ben bir kez aldım huylandım. Rahat edemiyorsunuz. Gıda bu arkadaşlar riske girmeyin!

7. ADALEADAM

ADALEADAM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    İSTANBUL
    duyduguma göre serdar aktolga eskiden hardline ın sponsorlugu altındaymış bazı forumlarda serdar hocamız herkese bu ürünleri kullanmalarını tavsiye ediyor sporcu arkadaşlarımız da doğal olarak kullanıyorlar ne de olsa dediğine göre serdar aktolga da bu ürünleri kullanıyor fakat bir sitede bu sporla uğraşan biri şunları yazmıştı ;
    benim vücudum kısa sürede herşeye hemen tepki veren bir vücut benim bi arkadaşım hardline da çalısıyor ve bana bedavadan bu ürünleri veriyor ama çok zamandır kullanmama rağmen hiçbir etkisini görmemekteyim zaten maltepe de biryerde üretiliyormuş isterseniz gidin labaratuvarda test ettirin içinde ne var ne yok baktırın ben inanmıyorum serdar aktolgaya çünkü ürün kötü de olsa sponsorunu kötüleyecek hali yok diyor

8. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşım foruma şimdi üye olmuşsun...1 mesaj atmışsın...ve hardline'ı çok büyük bir suçlamayla suçluyorsun,yenilir yutulur cinsten değil..şaibeli bir tipsin bence...

9. ADALEADAM

ADALEADAM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    İSTANBUL
    şimdi bunun 1 msj atmakla ve yeni üye olmakla ne alakası var orasını anlamış değilim hem ben bunları kafamdan uydurmuyorum al sana linki veriyorum oku ondan sonra git o adama şeklini yap kimseye yalan borcum yok SAYGILAR

Son düzenleme: 18 Mart 2008
  10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hardline bu türden riske girmez diye düşünüyorum.gerçekten içinde şüphesi olan test yaptırıp rahatlıkla dava açabilir.yanılmıyorsam ilkemizde şu anda hardline gibi üretim yapan 3 firma var.fakat hardline fiyat yonunden uçarı oldugundan şimdilik daha fazla dikkat çekiyor.ben şahsen bu fiyata hardline almam.

11. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    şidmi anlıyamıyorum....??
    deniliyorki gittigidiyor sitesinde satılan ürünler sahte -sahte olabilir sahte riski var, ucuz ama aynı zamanda alanda var...
    sahte deniliyor ok güzel ben görsrm aynı şekilde şüphelenirim doğal olarak ama şunun altını çizerek söylemek istiyorum OK SAHTE AMA SAHTE OLDUGUNA DAİR basılan -üretilen- doldurulan bir yer bulundu mu? hiç konusuldumu kardeşim nasıl bukadar ucuza getirebiliyorsunuz ve satabiliyorsunuz? ben bunu merak ediyorum ankarada dükkanlarda satıyolar peki nasıl oluyo? adam dükkanında nasıl sahte mal satabiliyor?

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    o bahsettiğin dükkanlar zaten kaçak ve sahte mal satışından dolayı baskın yeyip tüm ürünler toplatılmıştı.faturalı mal olarak bahsedilirse daha net bilgi akışı olur.ankaradaki pasaja hemen her sene uğrarım.güvercin ticaret sürekli alışveriş yaptığım yerlerden biridir.

13. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    aslında ben ankaradakı amerıkan pasajıyla ılgılı cıddı suphe ıcerısındeyım. bu pasaja gecen gıttım match3(traş bıcagı) almaya. baktım marketlerde 2 tanesı 18 ytl dedım pasaja bı bakayım. ve dedıgım gıbı cıktı 8 lını 20 lıraya aldım. bı sorunu var ıyı kesmıyor:) neyse hazır gıtmısken bı ıkıde suplement baktım fıyat sordum ornegın mucletech nıtro tech (900gr) 60 lıra dedıler, bsn noxplode 50. sımdı fıyatlar barız ucuz. dusunsenıze gg tarz sıtelerde adamlar en ucuz bende dıye yırtınıp 80 90 cıvarına sattıkları bu urunlerı adam dukkanında kaca satıyor. hee ıllakı pahalı olan orjınaldır ucuz olan sahtedır demıyorum ama amerıkan pasajındakı dukkan sahıplerınınde pıyasadan bıhaber olduklarını dusunmuyorum. ve aman sporcu genclere yardımcı olacak bı fıyattan satalım dedıklerınıde.
    hemen bı ornek vereyım: suplement satan o dukkanlardan bırınde benım tansaştan aldığım JİF adında fıstık ezmesı vardı. ben onu marketten 10 lıraya almıstım. adama fıyatını bılmıyormus gıbı yapıp fıstık ezmenın fıyatını sordum 15 lıra dedı. Sımdı dusunun suplementlerı pıyasanın bu kadar altına satan adam fıstık ezmesını hemde kolayca bı markette bulunabılecek bı yıyecegı pıyasa fıyatına %50 ekleyerek satıyor.
    *** he eger bu fıyattan orjınal satıyorlasa helal olsunda ben cıdden guvenıp alamıyorum....... karar sizin..........

14. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    amerikan pasajındakilerde diğerleri gibi artık piyasayı kavramış durumda sanırım.özellikle dikkat çeken zaten 2 marka var.bunun haricindekileri nedense düşük fiyata veremiyorlar.amerikan pasajında son gezdiğimde bsn ürünlerinden eser yoktu.

15. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    hem adana hem ankaradaki amerikan pasajlarını gezmiş biri olarak hemen hemen her dükkanda muscletech be bsn ürünleri var diyebilirim..gerçi bsn ler adanada daha çok..
    ama ilginç olan dükkan sahibi hardline de satıyor muscletech de..özellikle nitrotech leri tavsiye ediyorlar..abi bu diğerlerinden iyi falan diyorlar..ya bunları ellerinden çıkarmak istiyorlar ya da kar marjı yüksek.
    sonuç olarak ben de bu amerikan pazarlarına güvenemiyorum.

16. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    bsn de var muscletech te ama az ve sınırlı dukkanda. genelde ultımate satıyorlar, en fazla ondan var. nıtro-tech kısmı banada tuhaf geldı. dun iş çıkışı amerıkan pasajına ugradım bırısı dukkanda nitro-tech sordu kalmadı dedı, elemana dedımkı daha gecen hafta bı suru vardı abı 1 haftada 400 tane sattık dedı. kutusu 50 lıradan.......

17. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tam da bugün ankara amerikan pasajından whey almayı düşünüyordum. şimdi ne yapmalıyım yani hangi üründen uzak durmalıyım? ya da hangi dükkanı tercih etmeliyim? reklam olur diye düşünürseniz çekinmeyin özel mesaj atın çok önemli. saolun şimdiden

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    şüphesi olan sağlam markaya yönelsin arkadaşlar.hazır sahteside yokken bu aralar genrise alabilirsiniz.özelliklede ankarada oturanlar.fiyatlar çok uygun.

19. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    annemin okulundaki beden eğitimi öğretmeni amerikan pazarındaki bir yeri tavsiye etti. gittim universal ultra whey pro aldım 1 kilo. kapağı açtığımda kutunun üstündeki 'sealed for your protection' yazan kağıt da açıktı veya benim kapağı açmamla açıldı. emin olamıyorum bundan ama ben açtıysam yanlışlıkla, çok kolay açılıyor demek.. bu kadar kolay mı açılır normalde? kapağın üstündeki naylonda hasar yoktu aldığımda. onu çıkarmadan açtım kapağı, belki ona takıldı kağıt ve açıldı..off emin olamıyorum işte.. bu sabah bir bardak suya koydum ve karışmadı.. tadı ve kokusu vanilla aromalı whey e benziyor ama bi gariplik de var.. karışması da gerekiyodu. sizce sahte falan mıdır? guardbody yazdığın şey sansürlenmiş malesef.

20. ADALEADAM

ADALEADAM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    İSTANBUL
    bizim bi tanıdık satıyo iki kilo protein tozunu 70-80 ytl ye bi arkadaşım alıp deneyecek markasını da bilmiyoruz ben şahsen tedirgin oldum çünkü satan kişi evinden doldurup vereceğini söylemiş kendisi toptan alıyormuş galiba bu ürünlere 1500 dolar veriyormuş çok alıyorum demiş ama satacak adam da iyi bi arkadaş yanlış yapan tiplere benzemiyor pek
    acaba bukadar ucuza protein olur mu arkadaşlar
    engin bilgilerinize sıgınıyorum yardımcı olun

Sayfayı Paylaş