Son zamanlarda artan sahte ürünlerle ilgili olarak...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 38 üye.
  1. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Ürünlerle ilgi olarak, "acaba ürün sahte mi" cümlesi iyice yaygınlaşmaya başladı. Özellikle ülkemizde, yasal satışı olmayan ürünlerde bu geçerli. Yıllar önce dedikki, ülkemizdeki ürünler yurtdışına oranla çok yüksek fiyatlarda satılırsa; kaçak ürün ve sahte ürün artacak dedik. Ben en son bir açık artırma sitesinden ürün aldım ve açıkçası kuşku içerisindeyim. Başka bir başlıkta bunu derinlemesine tartışalım mı? Mesela, ben ürünlerin ayrıntılı fotografını çekeceğim ve sitedeki ek besinler başlığına ekleyeceğim. Böylelikle elinde bu ürünlerden olanlarda karşılaştırma imkanı olacaktır. Sabit bir konu olursa da faydalı olur düşüncesindeyim, bu konuda görüşleriniz nedir?

Saygılar,sevgiler...

TeFo, 1reex1, victor1 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ben su an okadar büyük sorunlar oldugunu düsünmüyorum.
    Sahte ürün olayi bana kalirsa, sahte steroidlerden sicradi.

Yani aslinda sahte supplement cok az ama steroidlerde bir cok kez rastladigimiz bir kelime "Sahtemidir acaba" dir.
    Ilac ve sporcu besinlerini ayni sanan bir cok kisi var ve bu nedenle, bence süphelenen kisiler cok.
    Supplementlerin resimleri adli forum acabiliriz (sahte ve gercek icin) ama bunu yaparsak inanki, saticilar kafayi yer ve herkes bu sahte satiyor diyor laf atmaya baslar, bence bu hic kimse icin fayda saglamaz (malesef camur atma olayi cok var)

Bu nedenle bence bir baslik altinda, sahte ürün kuskusu olursa bir baslikta RESIMLERLE bunlari yayinlayip nereden alindigini yazalim.

İçeridoğrukaslı, ALPEREN ve zigbog bunu beğendi.
  3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    despo bizim salonun eski hocasi bos protein tozu kutularina kakoo basip satarmis,ben gormedim ama adam baska sahtekarliktan dolayi suan hapisteymis ayrica bana 100 dolara amino 3001 satmisti.

bela03, alifurkan1, ALPEREN ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Her zaman sahtekarlar olur ama demek istedigim sudur ki, sorun okadar büyük degil (Benim görebildigim kadariyla)
    Ucuk fiyatlara satanlar her zaman olur tabiki, bunu sadece supplement satanlar yapmaz.

Bilinenleri yayinlayalim ama olayi abartmadan, yoksa millet rahat rahat bu ürünleri alamayacak.
    Bizim elimizden gelen tek sey bilgilendirmek, bunlari yapariz, ama olayin "Nasil kilo veririm" basliklari kadar "Bu ürün acaba sahtemi" diye sorularla dolmasindan endise duyarim.
    Türkiyedeki steroidlerin belki 50% sahtedir.
    Supplementlerde bence bu durum 1% gecmez.

Bu konuda yaniliyorda olabilirim, eger birseyler bilen varsa lütfen paylassin, herkes icin faydali olacaktir.

Akay, ALPEREN, zigbog ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Despo haklısın,

Kuşku duyulan ürünü, bodyforumtr üyesi, "ek besinler" altına bir konu açıp yorum ve görüşlere açsın.

Örneğin son zamanlarda optimum ntr. whey pro. yeni ambalajlı ürünlerinde bu tip bir şikayet var. Ambalajların kötü olduğu ve soluk olduğu bildiriliyor. En son çıkan ambalajları görmedim, ancak eski ambalajları çok iyiydi ve zaten distiribütörden almıştım ve %100 orjinaldi.

Benim yaşadığım ise, bsn ile ilgili. Bsn'nin no-xplode, syntha-6, cellmass ürünlerini aldım. Bende bunların nasıl olsa sahtesi olmaz diye açık artırma sitesinden aldım ve kişiye yapılan yorumlarda sorunsuzdu. Ancak cellmass'tan ciddi anlamda şüpheleniyorum. Ürünün ambalajı diğer bsn'lere göre soluk gibi. Birçok karşılaştırma yaptım ama içime bir kuşku düştü.

Sahte ürünleri anlamadaki en basit yöntem şu: Bütün ürünlerin ambalajında aynı seri numarası yer almakta. Ambalaj üzerinde tüm yazı ve sadece o ürüne ait olan kimlik bilgileri diğer ürünlerlede aynı oluyor. Tabiki bunu değiştiren daha uzman sahtekarlarda var.

Eğer forum için bir sorun teşkil etmeyecekse, ek besinler başlığında bu ürünlerin fotoğraflarını ayrıntılı bir şekilde hazırlayıp koyayım, kullanan arkadaşlar kendi ürünleriyle kıyaslasınlar. Ancak şunuda belirtmek gerekirki ürünün orj. olup olmadığı sanırım en iyi tadıyla, kokusuyla; ve suya karışmasıyla ortaya çıkacaktır. Cellmasta bu çok ii yapılmış yani taklitten uzak gibi ancak dediğim gibi bende bir kuşku oluştu.

Eğer sahteyse bizde kamu görevimizi yerine getirmiş oluruz. Hem satan kişi hemde bu ürünleri denetimsiz satılmasını sağlayan açık artırma siteleri de kendine çeki düzen vermiş olur.

Son olarakta ingilizce bilen birisinden yardım alarak, ürünlerin fotoğraflarını ve üzerlerindeki seri noları bsn'ye yollamayı düşünüyorum.

İyi çalışmalar...

Son düzenleme: 6 Ekim 2007
    mjohn ve Despo bunu beğendi.
  6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar bende hydroxycut hardcore aldım, açıkcası şüphelendiğim bir konu var, barkod kısmında boyle bi yerinde yazıları yamur yumur, şüphelenmedim değil, resimlerini çekip buraya koysam sorun olur mu acaba ?

7. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    bi arkadaşım amaerikan pazarından nitrotech hardcoe(whey) almış..kutusuna falan baktım arka tarafında yazılarda çok hafif bi yamukluk vardı..tabii orjinal olmama durumu büyük bi ihtimal..ama esas ilginç olanı amerikan pazarında bunlardan nerdeyse her dükkanda var..
    merak ettiğim acaba nitrotechlerde kutunun arkasında yazılarda cidden hafif bi eğrilik oluyormu..belki orjinalini kullanlar bilir.

8. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Alperen bir baslik acabilirsin Supplementler forumunda.
    Oraya süphelendigin ürünlerin resimlerini eklersen diger üyelerde ekleyecektir. Acinca buraya linkini atarsan sevinirim.

Saygilar

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0

Despo,

Ürünün ayrıntılı fotoğraflarını hazırlıyorum, kendimce birde test yaptım. Onuda yazacağım. Yaptığım testle ürünün sahte olmadığı sanırım ortaya çıktı. Ancak genede elimdeki ürün yurt dışı ve talep edilen bir ürün olduğu için fotoğraflarını ayrıntılı bir şekilde "supplementler" başlığına koyacağım.

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim,

Sevgiler,saygılar...

10. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    mjohn, Despo ve saydam bunu beğendi.
  11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Acaba ben resimleri buraya eklesem olur mu? Benimde şüphe duyduğum hydroxycut'ım var, ALPEREN arkadaşımızın açtığı başlığın ismi BSN ürünleri ile ilgili de...

12. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Excursion,
    Alperen´in actigi baslik altina ekleyebilirsin.

13. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    arkadaşlar benim anlayamadığım ürünlerin sahte olup olmadığını zaten kullanımından anlayamıyormusunuz?madem kullanarak farkedemeyeceğiniz kadar az etki ediyor bu ürünler,o zaman niçin kullanıyorsunuz?
    protein tozlarını ayırıyorum 8 hafta falan kullanmadan ne mal olduğunu zor anlarsınız.
    ama mesela bir muscletech hyroxycut hardcore.1 saat içerisinde etkisini bariz hissedersiniz.hani sahte mi,değil mi,yok kutusu şöyleydi,yok cicisi,yok bicisi..atarsın,1 saat sonra kendisini hissettirir.zira termojenik yağ yakıcıların çoğu da öyledir.
    mesela bir creatine ürününü de 1-2 hafta kullanmadan zor kestirirsiniz.fakat biraz da profesyonelseniz 1 haftalık kullanımla sahte mi,değil mi farkedersiniz.zira testesteron boosterlar da 3-4 günde kendisini belli ederler.
    ama hiç tecrübesi olmayan bir insan bile 1 saatte bir muscletech hydroxycut hardcore un sahte olup olmadığını anlayabilir.

14. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    bende gittigidiyordan prolab cretain ve ıds pro tozu aldım.
    1-2 hafta kullandım cretain sonra çöpe attım.
    çünkü önceden 7-8 basarken cretainle bu rakam artacağı yerde düştü malesef..
    pro tozuda 40 gündrü fayda etmiyor..
    bende anlamadım ne iştir..şimdi başka siteden almayı düşünüyorum..

15. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu başlık yoktu uzun zamandır, silinmiş bazı mesajlar...

16. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Baslikta her hangi bir mesaj silinmedi, benim bildigim?

17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hıfzıssıhha mudurlugunun laboratuvarlari var sanirim halka acik istediginizi goturup test ettirebilirsiniz, ankara da var en azindan

18. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Aslında bu sahte ürünlerin çoğalmasında tek sebeb yurtdışından suplement getirten distribütörler.30 dolarlık ürün Tr. de 100 ytl ye satılıyor ortalama olarak.Bunu fırsat bilenlerde bu suplemeti sonuçta kutu olarak görüyorlar yani 1 kutudan 100 ytl kazanmış olacağını hesaplıyor dolaysıyla adam çokca miktarda üretim korkunç para kazanmanın hesabına giriyor.Devlet gümrükleri sıkmasın herkes 100 € ya kadar sıkıntısız ve sorunsuz getirtebilsin görelim bakalım distribütörler bu fiyatlara satabileceklermi kaldıki onların sanıyorum alış fiyatları da bizim netten alış fiyatlarından farklı olacaktır dolayısıyla onlarda hesaplı uygun fiyatlarda satmak zorunda olacaktır bu seferde kimse 10 ytl daha ucuza almak için emin olmadığı yerden dolayısıyla sahte suplement almayacağı kesin gibidir.Bu memlekette sigara ucuz ve bol,içki de kaza öyle nargilesi şusu busu bunlar sanki sağlığa çok yararlıymış gibi heryerde ucuza ve heryerde temin edilebiliyor ama suplementlere gelince 50 bin formalite isteniyor neymiş standartlara uygun olacakmış zart zurt.Despo suplementlerin %1 gibi sahte olabileceğini söylüyor ama benim duyduğum ve bildiğim kadarıyla özellikle Adanada konteynırlar dolusu sahte suplementler yakalanıyormuş.Durum böyle olunca hep vatandaşa yazık oluyor.

19. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    SEHZADE adanadaki ürünlerin sahte olduğuna emin misin?kaçakla sahte farklı şeyler.

kamyoncular incirlik üssünden ve ırak taki diğerdeki amerikan üslerinden aracılar vasıtasıyla kaçak getiriyorlar.

bence sahte ürünlerin rotası "adana-incirlik-ırak" değil "çin-istanbul" dur.şayet varlarsa.

20. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Adanadaki ürünler sahte deyince hepsi sahte gibi anlaşılır kesinlikle öyle bişey demiyorum.Bölgesel olarak ta bir etiket vurmak istemiyorum bu bölge veya şehir hep sahte satıyor diye ama Adanada üstüne basa basa söylüyorum süt tozlarıyla meyve aromalı veya benzeri şeylerle suplement diye ambalajlanıp yakalnan bir sürü sahte işi yapan kişiler yakalandı ve bu sahte ürünlerin adet olarak değil konteyner olarak yakalandığını hatta ve hatta adamlar konteyner ın içinde kendine imalathane yaptığını ve yakalandığını çok sağlam ağızlardan biliyorum.Ama bunu derken şunu da eklemek istiyorum zaman zaman Adanadan sipariş verip de aldığım kişilerde var hem ucuza hemde orjinal.

Sayfayı Paylaş