Son kullanma tarihi geçmiş supplementler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve marthel tarafından 4 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Optimum whey protein'in 6 ay, bsn cellmass'ın 4 ay geçti son kullanma tarihlerinin üzerinden.Cellmass kaskatı olmuş.Kazıyıp kullanayım dedim kazımak bile mümkün değil.Bende çöpe attım.Ama proteinde bir değişiklik yok.Tadıda değişmemiş.Sormak istediğim bozulmamış olsa bile yapısı filan değişmiş midir?Değerlerinde azalma olmuş mudur?

2. Scorponok

Scorponok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu konuya ve soruya ek olark bende Multipower 2.200 Amino Whey var. Son kullanma tarihi 06.2012 ve en az 6 - 7 aydır ağzı kapalı bir şekilde duruyor. Bir problem olur mu?

3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Cuma gününden beri kullanıyorum şuan için sorun yok gibi.Umarım acısı sonradan çıkmaz.

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    ağzı kapalı olan ürünün ,direk güneş ışığına maruz kalmamışsa,bozulması çok zor diye biliyorum.

5. StarfreedoM

StarfreedoM Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Tarıhı 1.5-2 ay geçmiş Optimum Whey'im vardı, 3 haftadır kullanıyorum çok gaz yapması dışında bir zararını görmedim.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ***)eğer, iyi bir ortamda saklanmışsa "vitaminlerde fazla bi sorun olmaz" ...

1 yıl geçse de herhangi bir sorun olmaz...sadece, süreye bağlı olarak inaktivite olurlar...

***) proteinler için farklı bi durum söz konusudur..süt ürünü türlerinde oluşan bakteri,mikrop türlerinde (sirayet eden cinsine göre) ,eğer sirayet eden türler herhangi bir komplikasyon yaratmazsa ,yine herhangi bir sorun yoktur...

et özütü proteinler bu konuda daha dayanıklıdır...neticede ,kurutulan, ekstrakt edilen etten üretilirler...yani, dayanım süreleri daha uzundur...

ama, her zaman optimum saklama koşulları:

*buzdolabı
    *uv olmayacak
    *ağzı kapalı
    *içine sokulan kaşık vb kontaminasyona neden olmayacak...

7. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Protein bar sipariş ettim son kullanma tarihi Haziran 2011 yazıyor.Buzdolabında saklasam temmuz veya ağustos'a kadar dayanır mı?

Son düzenleme: 2 Mayıs 2011
  8. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sağlık yönünden pek bir şey olmaz da etkisi azalabilir.

9. spor

spor Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı sebeplerden dolayı kullandığım amino lara ara vermek zorundayım.5 çeşit amino asit var kapağı açılmış ve daha 2 hafta kullanılmış.Bunlara 4-5 ay gibi bir ara vermem gerekiyor.üzerinde bozulmasıyla ilgili bir yazı bulamadım.Normal kullanım tarihi uzun onu biliyorum ama kapağı açılmış bir amino asit ne kadar süre bozulmadan durabilir.
    Ayrıca bozulacağını varsayarsak bir sorum daha olacak.Amino asitlerde azda olsa doping içeren maddeler varmı onu merak ediyorum.Eğer yoksa azar azar kullanmayı düşünüyorum bitene kadar.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Okuma zahmetine katlandiniz mi? Ayrintili da yazilmis urunun sut ve et urunu olmasi seklinde.

11. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    doping felan çıkmaz.besinlerden aldığının sıkıştırılıp hap haline getirilmiş versiyonu aalar.

12. MedveD

MedveD Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    2 yıl geçecek neredeyse hayatta güvenme. Sana bişey olmaz diyenler sana sağlığının garantisini veremez, belki kötü bişey olmaz miden bozulur ishal vb bişey olur ama daha kötüsü olursa ne olacak. Ürün bozulmayacak olsa son kullanma tarihi koymazlar. O tarihe kadar tüketeceksin mecburen.

Sağlık bu şakaya gelmez 2 3 ay değil 2 seneden bahsediyorsun at çöpe gitsin.

13. uncensored

uncensored Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar benimde dün elime musclepharm re-con geçti son kullanma tarihi bu ay sonu gözüküyor kullansam bir sıkıntı olur mu?

14. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bu tip ürünleri kullanıp her gün kafama takacağıma
    bir sefer çöpe atarken kafama takarım sonra unuturum gider

gerçek bozulma olayı da biraz değişiyor
    gıda sektöründe çalışıyorum
    kimi ürün daha son kullanımına 1 sene varken bozulur
    kimi ürün üstündeki tarihten 10 yıl bile geçse bozulmaz (gerçek bal mesela buna örnektir)

özellikle süt ürünleri içeren ürünlerin son kullanmasını geçirmeyin derim

15. bayfitness

bayfitness Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, benimde son kullanma tarihi 30.10.2019 olan olimp pump express pre workout var. Kapağını ilk kez bugün açtım. O üzerinde ki parçacıklar aroma felan diye düşünüyorum daha önce kullanmadığım için bu ürünü kıyasta yapamıyorum bozulmuş mudur resim yüklüyorum . Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş