1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Son Fotoğraflar.Elveda Body.Saygılar Koromens42

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve koromens42 tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. koromens42

koromens42 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar çok güzel geçen 7 aylık body serüveninden sonra body'i bırakma kararını aldım.İnşallah hayırlısı olur.Body yapmadığım en 1-2 ay oluyor ramazan dolayısı ilede gitmiyordum salona zaten ramazandan sonra gidecektim.

Ama şunu farkettim ne kadar üstten pressli boy uzamasını engelleyen hareketler yapmasamda body boy uzamamı ciddi derecede azalttı.7 öncesinde 163 cm olan boyum şuan 165 cm.7 ayda sadece 2 cm alabildim.

Bu arada beslenmem vb herşeyim düzenliydi.Boy uzamasını engelleyen squat,neck press vb vb hiç bir hareket yapmıyordum.

işte vücudumun bi fotoğrafı

http://d1208.hizliresim.com/10/1/bc6m6.jpg

..

sporu çok seviyorum ve düzen sabır disiplinide aynı şekilde seviyorum.Şimdi kickboxa başlamayı düşünüyorum.Kickbox'u bi spor olarak yapacağım zaten.

Bu arada ilerde başlayacağım body'e .Belki 16 yaşında belki 18 belki 20 Allah nasip ederse gelişimimi tamamladığımda başlayacağım.İnşallah hayırlısı olur.

Herkesin BODY HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİM.. saygılarımla koromens42

2. seyfeddinali

seyfeddinali Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende bel ve sırt ağrısı yüzünden body bıraktım. bırakalı 2 ay oldu. fakat çalışınca az biraz ağrısada 4-5 günde bir evde şınav mekik barfiks çekiyorum.

3. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Keşke biraz daha geç başlasaydın. Böylece bırakmak zorunda kalmazdın veya Boy artışın durmazdı. Belkide 1.80 olacak boyun en çok 1.79 olcak. İnşallah isteklerin doğrultusunda olur herşey. Hayatta başarılar. Kickbox'da güzel bir spor.

koromens42 bunu beğendi.
  4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Neden boy uzamasını bodye bagladıgını anlayamadım? belkı spor yapmasan 2 cm bıle uzamayacaktı. bunu dırek bodye bağlamak yanlış olur

EMN, koromens42 ve FasT bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Cok dogru bir karar, yuzme vs de kombineleyebilirsiniz, forumdan kopmazsaniz kendinizi gelistirmeye devam eder, VG ye dondugunuzde yuksek donanimli olabilirsiniz.

6. bydinamix

bydinamix Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Futbol oyna, basketbol oyna, yüzmeye git, kickboxa git 17-18 yaşında başlarsın altyapın hazır olur.Ama spor yapmayı bırakma ve dinlenmene,beslenmene dikkat et... :)

koromens42 bunu beğendi.
  7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.148
    Ödül Puanları:
    103
    Ben bodye 18 yaşımda başladım, 13 yaşımdan 18 yaşıma kadarda 1 cm bile uzamadım yani bodyle alakası yok body boy uzamanı olumsuz etkilemez olumlu etkiler yapmayın etmeyin 30-50 kilo baskı yedi diye plak falan kapanmaz kemikler o kadar hassas değil o mantıkla düşünürsek bacaklarımızın asla uzamaması gerekir zaten gün boyu komple vücudu taşıyor baskı altında, keşke 14-15 de başlasaydım diyorum şimdi ama ne fayda umarım ilerde body boy kısaltır gibi hurafeler tarihe karışır da insanlar erken yaşta spora başlar yüzme basket futbol hiç birisi body kadar katkı sağlamaz vücuduna kaldıki body tüm sporların atasıdır neredeyse her spor branşında ağırlık antremanı vardır, vatandaşların %99 u bu konuda bilgi sahibi olmadığı için kulakdan dolma bilgiler nedeniyle bu sporu da hurafeler sarmış durumda maalesef...

Son düzenleme: 3 Ağustos 2012
    EMN, koromens42 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.309
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bu mesele halk arasında bi cehalet akımı olarak ilerliyor ilerliyor , olan böle genç arkadaslara oluyor.
    Güzel kardsım elının altında bir nimet var internet herşey mevcut araştır oku öğren
    Kıraathane muhabbetlerıne bırakmayın şu sporu ,

Squat , neck press vs.. zaten yapmadıgım hareketler dıyorsun , hanı yapsan bile bu ne kadar etkileyebılır senın boy gelsimini .
    Kac kilo girebileceksinde uzaman duracak.Kaldıki aksine düzenli yapacagın sırt kanat egzersizleri boy gelişimne katkısı olucak.

1 2 kere daha dusun derim , suanki aklım olsa 15 yasnda baslardım :)

pastnova, R10, koromens42 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold 13 yaşında başladı boyu 1.88 cme yakın body buildingde ilerde yarışmalara katılmak için erken başlamak lazım squat bile yapmıyormuşsun ama boyun kısaldı ilginç yani karar sesin ama boy kısalması falan bunlar body building hakkında uydurulmuş şeylerden sadece biri

pastnova, Danny Boy ve koromens42 bunu beğendi.
  10. koromens42

koromens42 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar, abilerim hepinize ne kadar teşekkür etsem azdır.Saolun benle bu kadar ilgilendiğiniz için.Boyum uzadı uzamasına fakat 3 cm 4-5 ay için az geldi bana.Bide çevremdekilerden aşırı derecede uyarı alıyorum body hakkında.Bide antrenmanlarda squat vs yapmasamda örneğin bench'de 65 kg giriyordum.Yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkürler...saygılar.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    saygılar bizdende çevreye bakarsan iş yaş banada 5 yıl oldu başlayalı neler neler dediler hani çevreye desenki 5 tane bodyci ismi say sayamazlar ancak hepsi bu konuda uzmandır

koromens42 bunu beğendi.
  12. koromens42

koromens42 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38

kardeş benim boyum kısalmadı yani boyumun uzaması yavaşladı gibi geldi.

13. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    14 yaşımda başladım sanırım boyum 1.65 falandı.17 yaşıma kadar en fazla 40-45 günlük aralar vererek yaptım 17 yaşımda boyum 1.80 civarıydı şimdi ise 1.83-1.84.
    body nin boy uzamasına etkisi benim fikrime göre şehir efsanelerindeki gibi olmadığı yönünde.
    genetiğinde 1.95 olmak varken body yaptın diye 1.70 mi kalıyrosun yani?kaldı ki plakların kapanmasına neden olacak hareketleri de yapmıyorsun.
    bu spor hakkında aldığın eleştirileri eğer bu sporu yapmayan birinden alıyorsan boşver gitsin zaten protein tozuna kaptan amerikaya uygulanan süper teknolojik süper kimyasal insan fizyolojisini değiştirmeye eşdeğer gözle bakan zihniyetin eleştirileri onlar..
    bu konuda en sevmediğim şeyde bu spora karşı olan ve boy uzamasını neden olarak gösteren bu bilinçsiz çevrenin en bilindik olarak haltercileri gösterip bak kısa kalmışlar ağırlığın altına girip demesi :)
    halkımız genellikle de 50 kiloda yarışmaya giren halil mutluyu naim süleymanoğlunu örnek gösterir hep, yahu adamlar zaten 45-50 kilo sikletleri o genetik olarak ona yakınlar 1.90 mı olsunlar, bunun yanında sürekli ağırlık altındalar bunun yanında o kiloda o boyda müsabık olabilmeleri için hormonal takviye alıyorlar(aynısı jokeyler içinde yapılıyor).100+ kiloda yarışmaya giren sporcuların boyuna kimse bakmıyor tabiki..
    daha fazla uzatmiyim ama vg sandığın kadar etkili değildir benim görüşüme göre boy uzamasına, tabi ki kararına saygı duyuyorum ama çevrenin yanlış bilinçlendirmesi ve tepkisiyle bu spordan soğuyan senin gibi arkadaşlarıda görünce üzülüyorum.
    saygılar..

koromens42 bunu beğendi.
  14. koromens42

koromens42 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38

teşekkürler baya uzun yazmışsınız.Ama flexor hocamızın açtığı bi konuda body'in erken yaşta yapılması, kasların şişmesi sonucu kemik uclarına baskıdan kemiklerin sertleşip gelişimin engelleneceğinden bahsediyordu.

15. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    koromens42 ben bunun aksini iddia etmiyorum..
    sadece büyük derecelerde farklar yaratmıyacağını söylemek istiyorum, kaldı ki plakların kapanmasına neden olacak hareketleri biliyorsun bunlardan kaçınıyorsun..
    bu spora ilerisi için altyapı yapacak şekilde devam edebileceğini,direk kestirip atmana üzüldüğümü belirtmek istedim ben ..
    saygılar..

koromens42 bunu beğendi.
  16. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    banada saçma gelmiştir haftada 5dakikalık bir squat antremanı yaptığım için boyum uzamayacak mı?ama bir sürü spor dalı varken kick boksu seçmişsin demek ki sevebileceğin bir spor.kb da başarılar dilerim

koromens42 bunu beğendi.
  17. koromens42

koromens42 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38

yaşına bağlı mesela 16 - 17 yaşından sonra pek etki edeceğini sanmıyorum ben 14 yaşındayım.teşekkürler.

18. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    ben uzmanı değilim fikrimi yazıyorum düşük agırlıklarla hafif bir body sporuna devam edebilirsin bacak press gibi boya baskı yapan haraketler yapmassın basketbol yüzme gibi sporlarlada ilgilenirsin bence boyunun kısa kalmasına neden olmaz bizim salonda 15 yasında baslayan biri var şimdi çok iyi fizigi ve 17 yasında 184 boy var genetiginde uzun boy yoksa da boyunun kısa olmasına bodyi bahane etme.

Sayfayı Paylaş