Son 8 Kiloyu Neden Veremiyorum Lüften Yardım..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve celilcan tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,

Daha önce https://www.bodyforumtr.com/vbforum/110-kilodan-84-e-indim-t24093.html konusunu açmıştım.

Farklı bir soru sormam gerektiği için ayrı bir başlık açıyorum.

Benim beslenme düzenim ortalama şu şekilde

SABAH
    BİR DİLİM PEYNİR, BİR DİLİM KEPEK EKMEĞİ, YEŞİLLİK VE ÇÖKELEK AYRICA BİR DİLİM TAM BUĞDAY EKMEĞİ YADA BİR DİLİM KEPEK EKMEĞİ

ARA ÖĞÜN
    1 ADET MEYVA

ÖĞLEN
    TÜMÜ BİR PORSİYONDAN BİRAZ DAHA AZ OLMAK KAYDI İLE
    - BAZEN BALIK SALATA
    - BAZEN MAKARNA SALATA
    - BAZEN ÇORBA SALATA
    - BAZEN BROKOLİ YADA HERHANGİ BİR SEBZE YEMEĞİ İLE SALATA
    VS. GİBİ. VE YANINDA BİR DİLİM KEPEK YADA TAM BUĞDAY EKMEĞİ

ARA ÖĞÜN
    - 3 - 5 FINDIK YADA BADEM

AKŞAM
    YİNE BİRER PORSİYONDAN AZ OLMAK KAYDI İLE
    - ÇORBA SALATA
    - SEBZE YEMEĞİ SALATA
    - YOĞURTLU BİŞEY ÇORBA
    - HAŞLANMIŞ 150 GR TAVUK VE SALATA

AKŞAM EKMEK YEMİYORUM

YATMADAN ÖNCE :
    MEYVE YİYORUM ELMA, PORTAKAL, GREYFURT GİBİ İKİ ÜC TANE TOPLAMDA

Yeme düzenim aşağı yukarı bu şekilde. AYRICA SPORDAN ÖNCE VE SONRA ÜCER TANE OLMAK ÜZERE TOPLAM 6 TANE WHEIDER AMINO ASİT alıyorum.

SPOR DÜZENİMİDE DİĞER BAŞLIKTA YAZMIŞTIM BURAYADA TEKRAR ALINTILAYIM

SPORUM :
    Spor öncesi ve sonrası 3 er adet olmak üzere toplam 6 tane Weider Amino asit alıyorum

KARDİYO KISMINDA

30 Dakika koşu bandı
    10 dakika bisiklet
    5 dakika merdiven hareketi
    5 dakika twis
    4 çarpı 40 yarım mekik
    3 çarpı 25 yatarak mekik
    3 dakika sopa hareketi
    4 çarpı 12 şınav

BODY KISMINDA
    Süper set yapıyorum... ( İlk hafta yolumda yürüyememiştim bu arada :) )

Squaddan bench prese kadar on hareketten oluşan ikili gruplar halinde 10 çarpı 12 yaptığım hareketler .

Burayı tam anlatamadım sanırım mesela Bench Presi 12 tane yapıyorum Hemen arkasından adını bilmediğim diğer bir hareketi 12 tane yapıyorum böylece iki hareketi 10 çarpı 12 kez yapmış oluyorum ve bu hareketlerden toplamda 10 tane var.

Bu da her sette 10 çarpı 12 = 120 , 120 çarpı 5 = 600 tekrar yapıyor sanırım.

BU SPOR DÜZENİNİ HAFTADA BEŞ BAZEN ALTI GÜN YAPIYORUM

ŞU ANKİ DURUM

Beş buçuk ay önce 110 kilo idim şu anda 83-84 arasında değişiyor.
    Boyum 177
    Bel çevrem 99 cm. ( daha önce 117 idi. )
    Vücudumdaki yağlanma oldukça azaldı. Göbek bölümünde hala baya yağ var.
    Göğüslerim çok büyüktü şu anda normal oldular şükür sadece uç kısımda biraz yağ var.
    Kaslarımda belirgin bir şekilde artma yada belirlginleşme var.
    Yukardaki diyetimi yaklaşık 3 aydır yapıyorum önceki diyetim farklı idi.

SORUN NEDİR ?

-Bir buçuk aydır nerede ise hiç kilo veremiyourm bazen yarım kilo bir kilo fark oluyor o kadar

SORULARIM ?

1- Almam gerekenden daha az kalori aldığım halde neden zayıflayamıyourm. Bir arkadaşım en az 1900 Kalori alman lazım ki zayıflayasın dedi .

2- Sporla tahmini olarak 500 Kalori yakıyorumdur heralde, diyetimde sanırsam ki 1500 Kalori vardır gibi. Bu durumda arada oluşan büyük bir kalori açığı var buna rağmen neden kilo veremiyorum.

3- Beslenme düzenim ve spor düzenim son ( ısrarla gitmeyen son kilolar ) kilolar için uygun mu.

4- Bazı arkadaşlar sporu fazla yapıporsun o yüzden veremiyorsun diyorlar hocam ise aynı sistemde hatta artırarak devam etmemi söylüyor. Vücudun kilitlenme dönemini ancak bu şeklide aşabilirsin diyor. ( Tabi onun tüm söylediklerini buraya yazamadığım için aa eksik söylemiş gibi bi ibare düşünülmesin )

5- Aslında sonuç olarak soracaklarımın hepsi BEN BU SON KİLOLARDA NEDEN TAKILDIM BİR BUÇUK AYDIR. İNTERVAL DENİLEN KOŞU BANDINDA BEŞ DAKİKADA BİR 10 KM HIZA CIKIP BUNU İKİ DAKİKA BOYUNCA DEVAM ETTİRMEYİ DENEDİM HALA DENİYORUM, PAZAR GÜNLERİ NORMAL DİYETİMİN BİRAZ ÜZERİNE ÇIKIP ŞAŞIRTMA YÖNTEMİNİ DE DENEDİM. Bir hafta normal yeme sürecine girdim kurban bayramında, yine olmadı. AMINO ASIT İKİ KİLO ÖDEM YAPIYORMUŞ ONU BİLİYORUM ONU DÜŞSEM BİLE YİNEDE KİLO VEREMİYORUM... ZAYIFLAMA SABIR İŞİDİR BUNU BİLİYORUM SABIRLA SIKINTIM YOK

SADECE YANLIŞ YAPIYOR MUYUM ONU ÖĞRENMEK VE TECRÜBELERİNİZDEN HOCALARINDA BİLGİLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN BU KADAR UZUN ( AÇIKLAYICI OLSUN DİYE ) YAZDIM.

Cevaplarınızı heyecanla bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    beslenme düzenin berbat. antreman düzenin de öyle. bu programı neye göre yazdın?

programın düzeltilecek durumda değil çünkü programda hatalar yok, programın kendisi hata.

beslenme ve antreman bölümlerindeki sabit konuları en azından bir oku.

celilcan bunu beğendi.
  3. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bütün konluarı elimden geldiğince okudum ancak kafam daha cok karıştı. Bana gün gün program yazamazsınız tabiki ama genel olarak ne yapmam gerektiğnii söylerseniz cok sevinirim.

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    diyetisyenlerin yazdıkları diyetlere benziyor babam da böyle yanlış bir diyet ile sadece salata çorba ağırlıklı bir şekilde 12 kilo verdi ama bilmiyor ki diyet bitince 20 kilo geri alacak.
    sizin daha fazla protein karb almanız lazım proteinsiz bu spor olmaz forumu okuyun iyice.

celilcan bunu beğendi.
  5. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Balık ve yumurta ayrıca çökelik alıyorum her gün olmasa bile iki günde bir . Ben oraya gnel olarak beslenmemi yazdım. Bu varsa yanında bu şeklinde eksiklerim olduğu içinde değerli hocalarımdan fikri almak istedim, şu an altı aya yaklaştı spor ve diyette tabi son üç ayı sadece yukardaki yazdığım şekli ile ve ben şu anda motivasyon sıkıntısı yasıyorum vazgeçtim vazgeccek bi aşamadıym son bi kac kiloda, daha doğrusu dokuz kiloda. Bana yardımcı olursanız cok sevinirim. Emekleriniz icinde şimdiden teşekkür ederim.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    kısaca yapman gereken her öğüne minimum 100 gr kadar et (tavuk/balık/kırmızı et) eklemek. ara öğünleri de meyva ile değil yine proteinli bir gıda ile geçirip, gece son öğünde meyva dahil karbonhidrat alımını sıfırlayıp, proteinli hafif bir öğün almak. aldığın kalori kadar kalorinin nereden geldiği de önemli.

antremanlarda da düşük yoğunluklu kardiyo yerine HIIT çalışması yapıp, ağırlık çalışmalarında da daha yüksek bir yoğunluğa çıkman gerekiyor.

7. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam yemek olayını anladım sayılır. Acizena

Ancak spor olayını tam anlayamadım

HIIT başta anlamadım mesela high intensity interval training google dan araştırdım ama bu sizin yorumunuza ters bir durum olabilir o yüzden rica etsem Kardiyo ve Body kısmı ile ilgili

Kısaca
    30 DK koşu bandı 6 km hızında diye yazabilirmisiniz

Gerçekten çok özür diliyorum belki anlamadığım icin baya komik gözüküyor ama, sizin uzmanlık alanınızı sizden başka kim bilebilir ki.

Sizi yoruyorum çok teşekkür ederim

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
  9. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam teşekkürler daha soru sormaya yüzüm tutmuyo o yüzden sormaycam :) cok sağolun

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    çok detaya girmene gerek yok. zaten senin hataların işin temelinde. onları düzelttikten sonra sonuç almazsan daha detaylı olarak çözüm ararsın.

11. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Detaya girmeden kısa kısa yazayım hocam,

- Beslenme düzenime her öğünde ET, TAVUK GİBİ BESİNLER EKLEMEK

- Ara öğünlerde PROTEİN İÇEREN GIDALAR YİYCEM YİEN ( ANA ÖĞÜNLERDE ZATEN YEMİŞ OLUYORUM ARLARDA NE YİYEBİLİRİM BİLEMİYORUM )

- Yine akşam yemeğinde ( gece son yemekle kastınız bu sanırım ) Hafif bir protein alacam ( Bununda yine balık tavuk gibi bişey olması gerekiyor sanırım )

Yeme konusunda anladığım bu doğru anlamışımdır umarım

Spor konusunda ise

HIIT kardiyo yapacağım bunu aşaağı yukarı anladım
    Ancak ağırlık çalışmalarınadaha yükesk bir yoğunlukla çıkman gerekiyor demşisiniz Şu anda süper set yapıyorum en ağırı bu dedi hoca senin icin simdilik bu ağır yoğunlukla kastınızı tam anlayamadım

Yani sonuç olarak anlayamadıklarım

- Ara öğünde protein olarak ne almalıyım

- Akşam son yemekten sonra bir daha hiç bir şey ( meyve dahil ) yememeliyimiyim

- Akşam son yemeği hafif proteinle tamamla demişsiniz , Bu mesela ne olabilir

- Kardiyodan anladığım sanırım doğru HITT 'den

- Ağır yoğunlukta bir body çalışması icin ne yapmalıyım

Uzun yazmamın sebebi saedce sizi yormadan sadece evet hayır diyebileceğiniz hale getirmek. İlginiz için çok teşekkür ederim SCHWARZXXL HOCAM

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ara öğünde protein tozu olabilir. yine bir parça et de yiyebilirsin.

senin meyva yediğin son öğünde süt içebilirsin.

ağır yoğunluk için temel hareketlerde (bench press, squat, deadlift, barbell rowing vb.) ağır girerek, izolasyon hareketlerinde de superset çalışarak devam edebilirsin.

yani ana hareketlerde yüksek ağırlık, üstüne izolasyon hareketlerinde yüksek tekrar ve superset.

13. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzeltmeyi yapıyorum hocam

BESLENME DÜZENİME YAPILAN EKLENTİLER

ARA ÖĞÜNLERDE, ANA ÖĞÜNLERDE PROTEİN EKLENECEK

AKŞAM SON YEMEK TEN SONRA ÖRNEĞİN SÜT İÇİLECEK ( DAHADA BAŞKA BİŞEY YENMEYECEK DOĞRUDUR SANIRIM )

BU KADAR

SPOR DÜZENİMDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Standart kardiyo yerine KOŞU BANDINDA HITT YAPILACAK , Geri kalan bisiklet vs. aynı devam edilecek

- Evet aslında bunu yine anlamamışım yanı body kısmını .. Ben sadece süper set yapıyordum

Ve içinde squat falanda var. İsmini bilemediğim için yazmamıştım. 12 yapıyorum sonra diğer hareketi 12 yapıyorum. böylece 5 er defa yani toplam 10 * 12 defa iki hareketi yapmış oluyorum, bu şekilde toplam 10 hareketim var. Bench press, sonra kolları gerdiren diğer hareket, sonra kollar yana ve sırt çalıştıran bi alet , sonra bacak calıştıran bi alet ve diğeri şeklinde isimlerini tam öğrenip yazarım inşallah.

Yani bu body kısmına ne eklemem gerekiyor çok iyi anlayamadım aslında çok iyi anlatamadığımdan çok iyi anlayamıyorum. Hareketlerin adını bilmemem bile büyük eksiklik

14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    anlamıyorsun çünkü forumu okumuyorsun.

çalışmanı bölgelere bölersin, hergün belli sayıda bölgeyi çalıştırırsın, ana hareketler yani squat bench press gibi hareketleri antremanının başına koyarsın ve yüksek ağırlıkla çalışırsın, tekrarlar nispeten az olur. çalıştığın bölgenin izolasyon hareketlerini de ana hareketlerin üstüne çok tekrarla, superset yaparak çalışırsın.

yani senin yaptığın gibi yapmazsın. kendi yaptığın sistemi unut.

izolasyon hareketleri nedir? bileşik hareketler nedir? yüksek yoğunluk nedir? bölgeleri nasıl ayıracağım? diye de soracaksın ama bunların hepsi forumda yazıyor.

15. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    diğer konularda yazdığım doğru ve tek eksiğim zolasyon hareketleri nedir? bileşik hareketler nedir? yüksek yoğunluk nedir? bölgeleri nasıl ayıracağım? bunlarsa bunlarıda forumdan araştırıp okuyaağım hocam, inşallah doğru bir program yapabilirim kendim icin emeğiniz icin cok teşekkürler

16. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam hepiniz mükemmel biliyorsunuz bilgi paylaşım tarzınıza hayran kaldım

HİÇ BİR ŞEY YAPAMIYORSUN ... DERKEN TAMAM ONU ANLADIK .. UZMANLIĞINIZA SAYGIMDA SONSUZ

Ancak yardıma gelince ağız ucu ile ... MADEM GERÇEKTEN AMAÇ BİLGİ PAYLAŞIMI , ki ben bunu kendi mesleğimde aşırı derecede yapıyorum açtığım blog ve forumlarda Örn : www.celilcan.com/blog

Şöyle bir hocam çıkıp yazmadı

SABAH SUNLARI YE
    ÖĞLEN ŞUNLARI

SONRA AKŞAM ŞU SPORLARI ŞU ŞEKİLDE YAP....

O KADAR DETAYLI SORULARIMA RAGMEN, YA BU ADAM AĞIZ UCU İLE SORMUYOR ÇARŞAF GİBİ UZUN UZUN YAZMIŞ, DÜZGÜN BİR PROGRAM YAZAYIM DENİLMEDİ.

BEN BU HAKARET VARİ SÖZLERİ NORMAL HAYATIMDA DA DUYABİLİRDİM BURAYA ÜYE OLMAMA GEREK YOKTU.

Bana bu şekilde programın yanlış yazana kadar on cümle fazladan yazıp rahatlıkla yardımcı olabilirsiniz ... bu çok zor bir şey değil SORULARIMA BAKARSANIZ NE KADAR ANLAŞILIR VE AÇIK SORDUĞUMU ZATEN GÖRÜRSÜNÜZ...

ANLAMIYORSUN ..... YOK FORUMDA ARA... YOK ÇOCUK SÜNNET PROGRAMI GİBİ... NEDİR BU ANLAMADIM Kİ ..

BİLGİYE SAYGIM HER ZAMAN SÖLERİM SONSUZ... KENDİ İLGİ ALANIM BAŞKA, SİZİN UZMANLIĞINIZ BAŞKA, BEN ACİZANE ZAYIFLAMAK İÇİN BİR ŞEKİLDE BU YOLA GİRDİM... AFEDERSİNİZ AMA BEN SOKAKTAN GEÇEN BİRİNE SORSAM NASIL YAPIYORUM DİYE

YANLIŞ YAPIYORSUN , YADA DOĞRU YAPIYORSUNU O DA KAFASINA GÖRE SÖYLER

EĞER AMAÇ PAYLAŞIM YADA YARDIMCI OLMAKSA.

ARKADAŞIM ŞU YÖNLERİN YANLIŞ
    BUNU ŞÖYLE DÜZELTEBİLİRSİN

BAK SANA ÖRNEK BİR PROGRAM YAZAYIM

YEME STİLİNİ ŞU ŞEKLİDE DÜZENLE YAZMAK DAHA PAYLAŞIMCI BİR RUH DEĞİL Mİ

YADA SPORLARINIDA AŞAĞIDA AÇIKLAMALI YAZDIĞIM GİBİ

HERKESE EMEK VERİP ZAMAN AYIRDIĞI İÇİN AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM... HİÇ SORUN DEĞİL

Tamam hepiniz uzmansınız söyleyeceğim gerçekten hiç bir söz yok ... ancak YARDIMCI OLMA TARZINIZ sadece bilgi ispatlamak gibi... hiç sorun değil.. ben bir şeklide ZAYIFLARIM ALLAHIN İZNİYLE --- YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Sevgili adminlerden polemik oluşmaması açısından konuyu kilitlemelerini rica ediyorum. YARDIM FALAN İSTEMİYORUM. ALLAH RAZI OLSUN

Son düzenleme: 13 Ocak 2010
  17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sayın üyemiz lütfen büyük harf kullanmayalım ve aramanız gereken konular varsa lütfen forumda arayınız..

ayrıca başlıkta polemik devam etmesin bundan sonra..yanlış üslupta mesajlar sildim..lütfen saygı kuralları dışına çıkmayınız ,kırıcı olmayınız!

18. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Diez. Nezaketin için teşekkürler

19. acemi_42

acemi_42 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    arkadaşım yaşınızı boyunuzu kilonuzu yazarsanız sağlıklı bir yorum yapalım

20. celilcan

celilcan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın, Acemi 42
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Yaşım 29
    Boyum 177
    Kilom 83 ( zayıflamadan önce 108 kg civarı idim )
    Göbek çevrem 99 cm. ( zayıflamadan önce yani altı ay önce 115 cm idi. )

Sanırım diğer tüm sorunlarım önceki mesajilarımda var ama yinede açıklamam gereken birşey varsa açıklayayım Acemi 42 Hocam..

Sayfayı Paylaş