sol pazum şişti

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kaplan1222 tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 07,06,2008 tarihinde pazu için egzersiz yaptım ama egzrsiz sonrası kas şişmesi hiç gitmedi sağ kolumdaagitti ama sol pazu hep şiş durumda sizce bir sakatlanma varmı:(kafa_

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Teşhis
    Zedelenen alandaki rahatsızlık (hassasiyet kramplar ve şişme ) teşhis için önemlidir. Sorunun kemikte bir yaralanmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için radyografi gerekebilir.

Adale çekilmesi tedavi ve nekahat devresinde uygun bir bakımla hızla ve tamamen iyileşir.

Bununla birlikte ağrınız birkaç günden daha fazla sürmüşse ve kas yırtılması ya da bir kırıktan kuşkulanıyorsanız doktorunuza başvurun.

Tedavi
    Zedelenmeden sonraki ilk 24 saatte arızalı bölgeye buz veya soğuk kompres uygulayın. Ondan sonra termofor veya sıcak banyo kullanın. Bazen özellikle eğer şişme çok fazlaysa kas zedelenmesi düzelene kadar soğuk kompres kullanılabilir. Zedelenen kası yüksekte tutmak ve elastik bandaj kullanmak şişmeyi önlemeye veya azaltmaya yardımcı olabilir.

Fakat fazla sıkı bağlamamalısınız. zedelenen kası, ağrılı olduğu sürece kullanmamaya çalışın. Bu süre genellikle birkaç günden fazla değildir.

İlaç
    Küçük adale çekilmeleri için ağrıyı azaltmak amacıyla aspirin veya diğer ağrı kesici ilaçlar alınabilir. Orta veya ağır adale incinmeleri için ilaç almadan doktorunuza danışın çünkü kendisi size şişmeyi azaltmak için bir antienflamatuar ilaç bir kas gevşetici veya ağrı kesiciyi zedelenmenin durumuna bağlı olarak verecektir.

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    http://www.pilatesim.com/kas.htm bu linktende zedelenmeleri okuyabilirsin nedeni hakkında bilgi sahibi olabilirsin. lütfen ısınmadan spor hareketlerinden kaçınalım olurmu!

kaplan1222 bunu beğendi.
  4. kaplan1222

kaplan1222 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşım benim için zahmet etmiş yazmışsın ama ağrıdan 1-2 gün sonra kolum düşecek gibi çok ağrıyordu kasılıyordu çok zor açıyordum 4-5 gündeyim 1. gün aspirin almıştım ve 3-4 günler denize gitmiştik şimdi hiç ağrı kalmadı ama hafif şişlik var o da gider diye düşünüyorum önerilerin için teşekkürler ederim.:)thums:

5. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    yeni mi başladın?
    ilk ciddi olarak salona gittiğimde kolum şişmişti seninki gibi.aşırı zayıf olduğumda görenler ''ohaaa iğne vurdurmuş 1 günde böle olmaz'' diyordu.gerçi iğne ne onu bile bilmiyordum ben 1 ay öncesine kadar :)
    geçmiş zaten doğal birşey o.

6. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun şunu belirtmek istedim yaşın genç baya galiba ilerde pişman olcağın şeyler yapma ağır kaldırmak gibi bunlar sana yarar değil zarar sağlar iyi çalışmalar

7. Headhunter66

Headhunter66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    S.a. Bendede bu sorun oldu 14.10.08 salı çalışma yaptım ön pazu boş barla 20 tekrar yaptım yandı iyice daha sonra 3 set daha 10 15 kilo ile 12 tekrar yaptım.Sonra eve gittim sabaha bi kalkdım sol pazu şişik sag inmiş sol kolum gergin kasılıor agrılı bugun 2. gün ilk güne nazaran agrı az ve kasılma yine ilk güne nazaran azaldı.Yani ıyı ısındıgımı düşünüodum demek ki ısınmamışım:Dki bu sorun karşıma çıkdı.

8. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ıdmana baslamadan once en onemlısı ısınma ve gerdırme hareketlerıdır bunların ıhmal edılmesı cıddı sakatlıklara yol acabılır spor sonrasında ıse aynı spor oncesınde oldugu gıbı soguma ve yıne esnetme hareketlerı yapılmalıdır on kol ıcın sana onerebılecegım benım yaptıgım scott curl sephasına oturun ve kollarınızı one uzatın asagı bakacak sekılde bır arkadasınız kollarınızı bıleklerınızden afıfce bastırsın :)

Son düzenleme: 19 Ekim 2008
  9. Headhunter66

Headhunter66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Isındıgımı sanıyodum demek ısınmamışım vix sürdüm sardım bandajla kolumu 1 haftada anca geçti.:D Sağolasın önerini dikkate alıcam.

Sayfayı Paylaş