sol omuz dış kol ve dirsek çevresinde ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve nothing tarafından 12 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nothing

nothing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam yaklaşık 3 aydır bu sporu yapıyorum son 2 haftadır sol kolumda garip ağrılar oluşmaya başladı forumu inceledim fakat tam benimkine eşdeğer bişey bulamadım olaylar şöyle gelişiyor
    1- inchline bench presste barı indirirken omzun altı yani dış kol biraz araştırdım biceps brachii kasının dış ve üst tarafı
    2- dumbbell side lateral hareketi esnasında yine aynı bölge ve daha yoğun bi ağrı
    3- dumbell shoulder press hareketinde omuzlarda sürekli kütürdeme
    4- arka kol çalışırken de dirsek çevresinde hafif sızlamalar var
    5- diğer hareketlerde sorun yok
    ve son olarak tam koltuk altındaki kolun arka başlangıç kısmındaki o kemikte bi ağrı olduğunu hissettim.
    ilk 1 hafta zorlamadan ötürü olduğunu düşündüm ve önemsemedim ama geçmedi 1 haftadır da antrenmanlara ara verdim dün doktora gittim işyerinde cama yakın oturduğumdan soğuktan kaynaklanıyor olabilir dedi + işim gereği sol elimde sürekli taşımam gereken şeyler oluyor kolumu saatlerce bükük tutmak zorunda kalıyorum bundan da kaynaklanıyor olabilir dedi kas gevşeltici falan verdi ama tatmin olmadım tabi.. muhtemelen çalıştığım ağırlıklardan kaynaklanan bi sorun var. tecrübeli arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursa çok sevinirim kapsamlı bi muayene en iyisi pek tabii ama bu tarz bişey yaşayan varsa neden kaynaklandığını ve ne yapmam gerektiği konusunda bilgi almak istiyorum :(

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    benim size onerım burda her kafadan farklı bılgıler gelıcektır bır ortepedıye gorunup rontgen , mr cektırmenızdır.Sol omuzda benım de sızınkıne yakın bır agrı var ve sıslık var kemık kasların arasında sıkısmıs kremler falan verıldı dınlenme soylendı fakat 1 ay dınlendım agrı bıraz azaldı ama spora baslayınca tekrar devam etmeye basladı ve sanırım omur boyu cekıcem :)
    bol bol vıtamın,kalsıyum,cınko magnezyum türü şeyler eczaneden alıp kullanın ve her ıdman sonunda kas gevşetici sürün . vücudunuzu ıyı ısıtmadan da agırlıklara gecmeyın.

3. nothing

nothing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için teşekkür ederim haklısın röntgen emar şart artık.. antrenmanı geçtim günlük hayatta bile canımı sıkmaya başladı bu ağrı. tahminim iyi ısınmadan yaptığım omuz çalışmalarından kaynaklandı.. kaş yaparken göz çıkarmak işte muayeneden sonra inş uzun süre uzak kalmam bu spordan çok seviyorum çünkü :/

Sayfayı Paylaş