sol kolum uyuşuyor ve parmağım karıncalanıyor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Toklu_1994 tarafından 9 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar 2 gündür sol kolumda dirsekten parmak uçlarına kadar kolumda uyuşma ve karıncalanma meydana geliyor. Kolumdaki ağrıyla çok nadirde olsa kalpte ağrı yapıyor. Neden olduğunu anlamadım bodyde sakatlanmış olamam ne yapmam gerekiyor. Ne doktoruna gidiceğimi bilmiyorum. Çok ciddi bir sorunda olabilir. Çok basit bir sinir sıkışmasıda olabilir ama hala anlamadım ama çok korkuyorum lütfen yardımcı olun bana..:confused::confused:

2. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    boyun fıtığıda olabilir bence ilk ortopedi yada fizik tedaviye git gerekli yere yönlendirir ama ihmal etme bence.Kalple ilgili bi sorun olacağınıda sanmıyorum 1994 yazmıssın eğer 94 doğumlu isen.

3. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    median sinir zedelenmesi yada sıkışması olabilir bilek çalışıyor musun ?

4. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Sol kolda uyusma kalpde agri, kalp krizi.

Cok basit sinir sikismasi diye birsey yoktur, sinir sikismasi ciddi bir sorundur.

En kisa zamanda doktora gorunun ozellikle sol kolda uyusma parmaklarda karincalanma kalp rahatsizliklarini isaret ediyor.

5. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Doktora gittim kalpte herhangi sorun olmadığını söyledi..Karıncalanmalarda gitti ama sol kolum hala sıkılıyor. yani sol koldan kan geçmiyor sanki damarlar daha şiş duruyor sağ koluma göre. Doktor nörolojiye gitmemi önerdi. Bu arada bilek çalışıyorum evet. karıncalanma gitti ama sol kolum kasılıyor. Anlamadım doktor antideprasan verdi.

6. downhill

downhill Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum tipik boyun fıtığı,,hemen doktora git,,umarım ileri derece değildir ,,bendede aynı şikayet vardı,parmakucu karıncalanma hariç omuzumu sakatladım sanmıştım ,mr çektirdim ve boyun fıtığı....

7. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    en kesin sonuç mr evet ama mr da da çıkmayan şeyler oluyor..benimde dirseklerimde sorun vardı (ki halen az-çok var) bazı doktor diyor ödem var bazısı diyor tenisçi dirseği bazısı diyor taş gibisin en az 2 3 defa mr çekildi hiçbirindede bişey çıkmadı yani herkes olabilme olasığı olan rahatsızlıkları bana sölediler kesin bişey halen de yok..mr olmazsa ultrasonda güzel bir yöntem ama kola ultrason yapan yerler pek yok..

Sayfayı Paylaş