Sol Kolum Kitleniyor Lütfen yardım edin

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve umutx tarafından 12 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. umutx

umutx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sağ kolumla biceps curl hareketini çok rahat yaparken sol kolumla hareketi hiç yapamıyorum.Fitnessa başlayalı 2 hafta oluyor.Sağ kol ile 10 kilo ile bile hareketi yapabiliyorum fakat sol kolum 2.5 kg ile yaparken bile kitleniyor dirseğimi kırıp kolumu yukarı kaldıramıyorum.Yukarı kaldırmak istediğimde kitleniyor ve kalkmıyor.Fakat acıma yok.Sizce bu durum neden oluyor olabilir.Bir sağlık sorunum mu var yoksa aşırı güçsüzlükten mi kaynaklanıyor.

Smartdisk bunu beğendi.
  2. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    Geçmiş olsun aynı sorun bendede var sağ kolumda bicepss yaparken zorlamaya gelmiyor tricepss yaparken sorun yok fakat gel gelelim bicepss de beni öldürüyor :( ama yapı olarak inatçı birisiyim aylardır acısada düşük kiloda bicepsle biraz güçlendirdim buz ve krem ile masajlar uygulayıp fazla zorlamadan geçiştirdim. Şimdi biraz basınca ağırlığa ağrı yapacak gibi oldumu bırakıyorum hafif ağırlık alıyorum. Doktora gidersen diceği şu tendon iltihabı. Sürekli rastlanan bir olay dicek krem kas gevşetici verip ara vermeni ve hafif ağırlıkla güçlendirmeni dicek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. umutx

umutx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim mesajınız için.Benim için ağrıması önemli değil ağrı olsun ama o hareketi yapıyım tek isteğim bu dayanmaya çalışırım acıya.Ama hareketi yaparken kolun kitlenmesi çok kötü bir durum ne kadar zorlasam da hareketi yapmayı başaramıyorum.Sizin tavsiyeniz hafif ağırlıklarla antreman yapmam mı ? başka yapmam gereken bir şey var mı ?

4. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm
    guzel kardesim sana tavsiyem bicepss yapma ben 2 ay yapmadim omuz gögus tricepss yaptim agritmadim agridan kactim ufak ve agri yapmayan kilolarla calistim elimdn geldikce ve krem surdum duzenli kullandim baktim koluma sana dicem zamana birak alissin kendini toplasin yenisin ve kendini sakatlarsan hic yapamazsin bazen az yapmak hic yapmamaktan iyidir az az ilerle kendin zaten guclendimi anlarsin kolunu

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Aslında kol ve arka kol yapmaya gerek yok, zaten omuz ve göğüs hareketlerinde yeterince kol ve arka kol çalışıyoruz. Çok bişey kaybetmezsin hani 3 ayda 2 cm artacağına 1,5 cm artar belki fark olmaz bile.

Smartdisk bunu beğendi.
  6. Smartdisk

Smartdisk Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniks Service
    Yer:
    Sweden/Stockholm

aynen katiliyorum yukarda belirttim zaten kendisine oralari calistirsin kol kendi gelisir zaten hazir oldugunda kolada gecis yapar

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Devon bunu beğendi.
  7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    muhtemelen ekleminizde problem var,olayın bu sporu yapmakla ya da biseps çalışabilmekle alakası olmaması gerek yani bakış açınız bu olmamalı.bir ortopediste görünmek gerek.

8. umutx

umutx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yardımınız için sağolun dikkate alıcam.

Smartdisk bunu beğendi.
  9. HasTürk***TC

HasTürk***TC Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    çok dengesiz doktora koş. Mantıklı olan o.

Sayfayı Paylaş