Sol Kol Kırığı Sonrası Kick Boks

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve OnuncuTorun tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. OnuncuTorun

OnuncuTorun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar,
    6. sınıfa giderken (bundan 4 sene önce) babamla geçirdiğimiz bir kaza sonucu sol kolumda çift yönlü kırık oldu. Ameliyat olmayı istemediğim için hastanede kırıkçı-çıkıkçı yöntemiyle tedavi edildi ve yaklaşık 2.5 - 3 ay alçıda kaldı. O günden beri o kolumu fazla kullanmadım, zaten zorladığım zaman öndeki kırık yer ağrıyordu. Arkada herhangi bir sorun olmamasına rağmen önde bulunan kırık ağrı yapıyordu. Ve bu durum hala böyle, normal yaşantıda herhangi bir sorunum yok fakat kick boksta sol kolumla yumruk atarken 1-2 yumruktan sonra bilek bölgem aşırı derecede ağrımaya başlıyor, yumruk atamayacak duruma geliyorum o derece.
    Sırf bu nedenle doktora gittim, kolumun tam kaynamadığına emindim çünkü ağrı yapıyordu. Röntgen çekildi ve sonuç aşırı derecede şaşırtıcıydı kemikler tamamen dümdüzdü daha önceden kırıldığı anlaşılmıyordu bile. Doktora ağrı yaptığını söyledim, bana kolunu uzun süre kullanmadığından güçsüz kalmış bu yüzden ağrıyor kolunu çalıştırmalısın dedi.
    Sizce bu durum normal midir? Başına gelen var mı? Başka doktora mı gitsem acaba?

2. OnuncuTorun

OnuncuTorun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yardım edebilecek biri yok mu?

3. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    bence başka doktorlara da danışmalısın şakası olacak iş değil

4. OnuncuTorun

OnuncuTorun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrar gideceğim ama, başına bu şekilde durum gelen var mı? Kırılmış kol ağrır mı zorlayınca?

5. BayFix

BayFix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Uzun Süre Çalışmadıktan Sonra Ağrı Yapar Diye Biliyorum Bende. Benimde Bacağım Ağrıyordu. Çok Hafif Yüklerle Başlayıp Eski Yüke Getirmiştim. 2 Yıl Oldu Ancak Hissediliyor Halâ

OnuncuTorun bunu beğendi.
  6. OnuncuTorun

OnuncuTorun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İşte aradığım cevap buydu teşekkürler. Benimde yumruk atınca acıyor, tekrar doktora gideceğim bakalım hayırlısı.

BayFix bunu beğendi.
  7. OnuncuTorun

OnuncuTorun Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ünlü bir spor hekimine gittim. MR çektiler ve kolumda ödem olduğunu söylediler. Şimdi her gün buzlu tedavi uyguluyorum, 15 gün sonra tekrar kontrole gideceğim. Merak ettiğim şey şu bir daha kick boks vb. kolumu zorlayacak hiç bir sporu yapamaz mıyım?

8. BayFix

BayFix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Hayır Hiç Bir Sorun Olmaz Ödem Dağılana Ve Kol Tamamen Kaynayana Kadar Bekleyeceksiniz. 6-12 Ay Arası Sürebilir Eski Sağlamlığına Ulaşması.

9. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    2012 Temmuzda sağ kolumu kırdım..
    3 ay spora ara verip tekrar başladım , forumda da başlığım var arama yap bulursun , tavsiyem var ise bir spor hekimine başvur.
    Merak etme dinlenme ve fizik tedavi güçlendirme hareketleri ile iyileşir eskisi gibi olursun.
    Bol bol paça çorbası içmeni tavsiye ederim bu süreçte..

10. BayFix

BayFix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Söylemeyi Unutmuşum Zamanla Kemikler Darbe Aldıkça Çok Küçük Hasarlar Oluşur Ve Kemik Sağlamlaşır Eğer Sizin Kolunuzdaki Kemik Tam Yerine Yerleştirilmediyse Hassas Bir Nokta Oluşabilir. Bu Nokta Ağrı Sebebi Galiba Sizde En Uygun Şekilde Size Spor Hekimi Açıklayabilir Durumu.

Sayfayı Paylaş