Sol kol daha uzun, genetik başa bela bisey:D

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kumandan1 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim sol kolum daha uzun, bu yuzden bench press yaparken dengeyi koruyamıyorum ve dikkat ettim sol gogus daha cok gelismis. Bench press bırakmak gibi bi durumum yok ama aradaki denge bozuklugunu anca bireysel dumble press lerlemi duzeltebilirim sizce? ayrıca sol trapez sol omuzdada aynı gelisim sorunu olmaya basladı. Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

2. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell pres mantıklı ama nekadar uzun dengeni bozacak kadar olması için 4 5 cm gerek sanırım yani bilemedim şimdi tam olarak ama ciddi anlamda rahatsız ediyorsa
    dumbell temiz çözüm

3. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    eşitlemek için diğer kolunu uzatabilirsin antremanlarla.Beyzbol oyuncuların atış yaptıkları kolları diğerine göre 2-7 cm kadar daha uzundur.Sende çalışarak eşitleyebilirsin kanaatimce.

4. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslinda oyle cok buyuk bi fark yok ama barı iki taraftan simetrik bi sekilde tuttuğumda isin buyuk bi kısmının sol kola verildiğini hissediyorum kendimce duzeltmeye calistim sol taraftan biraz daha genis tuttum ama ne çare dedigin gibi dumble çalışması çözüm gibi... yas 26 olduğu için kol uzatması ne kadar çare olur bilmem ama denemeye değermi?

5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bir kolunuzun diğerinden kısa olduğuna emin misiniz ? Ölçtünüz mü ?

Bardaki dengesiz duruşun kollarınızın orantısızlığından değilde bir kolunuzun diğer kolunuzdan daha güçsüz olduğundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Hangi kolunuz bench presste aşağıda kalıyorsa o kolunuzu güçlendirin sorun kalmayacaktır tahminimce.
    Kolay gelsin.

6. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 cm gibi bi fark war ama dediğiniz gibi bi kolumun diğerine göre güçsüz olmasından kaynaklanması olası. Belkide omurga eğriliğidir, çünkü dikkat ettim hep sol taraflarda dengesizlik var, mesela sol trapez daha belirginken omuz başı daha az belirgin sağ tarafa göre:D

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Konu açacak kadar ciddi görünen bir durum varsa konunun uzmanı bir hekime görünmenizde öncelikle fayda var.

8. kumandan1

kumandan1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında normal hayatımda sorun teşkil eden bi durum değil bu, sadece bar kullandığım durumlarda denge sorun o yüzden dumble press ler yararli olur mu diye yorum istemistim genel anlamda tavsiyeler o yonde gibi:D

Sayfayı Paylaş