Sol El Bileğide Ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sinan19081 tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sinan19081

sinan19081 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba yaşım 16 5 aydır body yapıyorum 2 ay önce bileğim sağa sola yukarı aşağı hareket ettirirken sanki birisi bıcak batırıyormus gibi oluyordu bilek hareket dercesi yarı yarıya düştü herhangi birşey calısırkende cok ağrıyor doktora gittim alcıya aldı 1 hafta sonra cıkardım bileğim dururken ağırmıyordu ama hareket ettirince ayı ağrı vardı doktorun bana dediği teksey body bırak moralımı bozdu elim tahminime göre cablobicepscul da oldu 3 aydır bu aağrıyı cekiyorum yardım edin

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    702
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    evet tahminin doğrudur. cablobicepscurl yaparken yumruk halindeki elini bileğine çok çekmişsin hatta ağırlıkta fazla ise daha kötü olmalı.
    bağ dokuyu ve tendonları zedelemiş olmalısın. elinin orta yüzeyine kuvvet bilmemesi gerekiyor yaşın genç olduğu için 1-2 ayda iyileşir sanıyorum. normal iyileşme süreci 3-4 ay sürer.

3. sinan19081

sinan19081 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    body devam ediyorum aynı hareketi yapıyorum ama hafif olarak yapıyorum bileğimdeki güc yarı yarıya azaldı günlük hayattada cok etkiliyor 2 aydır aynı düzelme yok bodye ara vermelimiyim sizce düzelene kadar

Son düzenleme: 29 Nisan 2013
  4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    702
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ara vermelisiniz anlattıklarınızdan söyleyeceğim budur daha doğrusu hafif egzersizler yararınıza olacaktır aksi takdirde iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    benim eskiden hep 1-2 aylık kısa body serüvenlerim olurdu. tek bir kez 6 ay aralıksız yaptım. o dönem ağırlıklar arttıkça anlattığın tarz sorunlar yaşamaya başladım.

misal bench yapıyorum, hafif bir ağrı var engel olmuyor ama hafif rahatsız ediyor. hareket bitiyor barı yerine koyup ellerimi açtığım anca sanki iki bileğime de bıçak saplanıyor gibi olurdu. ben inatla devam ettim düzelicek diye. o ara tecrübeli bi arkadaşım olm o geçmez öyle bilek çalış dedi.
    ben antremanlara dambılla bilek hareketleri de ekledim. 2 hafta sonra ağrılar hemen helem kesilmişti. bilek hareketi yapmayanlar ağırlık arttıkça bilekler zayıf halka olup sorun çıkarabilior. umarım seninki de böyle basit bişidir...

6. sinan19081

sinan19081 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilek hareketi yapamıyorum belli bir yere kadar oynatabiliyorum bileğimi

7. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    Bence body'e bir süre ara vermelisiniz devam etmeniz ciddi sorunlara sebep olabilir.

Sayfayı Paylaş