Sol Diz Yan Bağları Esnemesi Sorunu ! ! !

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve narcot-x tarafından 8 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. narcot-x

narcot-x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benim abimin sol diz yan bağlarında esneme oldu,yaklasık 3 ay oluyor ilaç ve agrı kesici hap tedavisi uyguluyor fakat egzersiz sonrası aynı agrıyı yine hissediyor,egzersiz sırasında sürekli olarak aklı dizinde oldugundan aktiviteye kendini konsantre edemiyo bu tip sakatlık yasamıs olan ya da yardımcı olabilecek bilgiler bilen abiler yardım edebilrse cok sevinirim ne gibi tedavi yolları vardır?

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    aynı sorunu hentbol oynadığım yıllarda yaşadım. sakatlığımla birlikte hentbol hayatımda bitti tabi... neyse... bende sadece iç tarafta değil, iç yan, dış yan ve ön çapraz bağlarda yırtılma ve esneme vardı. ameliyat denildi ama ameliyat olanların da tam düzelmediğini gördüm. bu sebeple ağırlık antremanlrına başladım. ilk yaptığım hareket ön bacaktı.(leg extensions) birde her antreman sonu ağrım olduğu için buz uyguluyordum. (haliyle sakatlık sonu bağlar güçsüz olduğundan çalıştırılan kaslarda ödem oluşur. bunun önüne geçmek için en iyi yöntem buz uygulamaktır.) ön bacak çalışmalarına bir süre devam ettikten sonra sevgili hocam FLEXOR açık squat hareketini vermişti. iç bağlarımın güçlenmesi için. 5 yıl oldu hala çalışıyorum ve sonuç çok çok iyi.

3. narcot-x

narcot-x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abim okudu ama morali biraz bozuldu çünkü profesyonel hakem ve bu sakatlık ilerlemesini engelliyo
    daha yası genc oldugundan süper lig falan oralarda görev almak istiyo ama sakatlık yuzunden klasman sınavlarında basarılı olamıycak galiba :(

4. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım abin güçlendirecek bacak kaslarını ilk izometrik çalışmalar sonra harekete dönüştürsün

5. narcot-x

narcot-x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne gibi calısmalar yapmalı sizce ?
    hangi tip hareketleri ?

6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    izometrik çalışma kasın kasılı bi şekilde kalması örneğin suquat pozisyonuna gelir sırtını duvara yaslar bekler sonra leg eextansion aletinde belli bir ağırlığı kardırır bekler sonra onu daha farklı açılarda bekler leg curl hareketinide aynı yapar sonra ayatta durup masayı arkasına alır sabir bişeyde olur onu itmeye çalışır sonra sandalyede oturuyo ya yine bacağını kasıp bekliye bilir farklı açılarda bu hareketler diğer yönteme göre daha hızlı kuvvetlendirir fizik tedavinin vaz geçilmezidir sonradan hareketli çalışmalara geçe bilir. 4 hafta yeterli ola bilir tabiki düzenli çalışacak 4 haftadan sonra hareketli yapa bilir rahatlama hisedecektir mutlaka ve hipertrofi bile olur kolay gelsin

7. narcot-x

narcot-x Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginiz için cok tesekkur ederim

Sayfayı Paylaş