Sol diz ön çapraz bağ rekonstrüksiyonu ve iç dış menisküs

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kocaday tarafından 3 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. kocaday

kocaday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Muhendisi
    Yer:
    istanbul-atakoy-zonguldak
    Sol diz ön çapraz bağ rekonstrüksiyonu(koptu-hamstring tarafından bağ alınıp oraya takıldı) ve iç dış menisküs tamiri geçirdim.Kilo problemimde var üstatlardan program bekliyorum.Herkese basketbol ve fitness dolu günler diliyorum.

2. kocaday

kocaday Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makina Muhendisi
    Yer:
    istanbul-atakoy-zonguldak
    Arkadaşlar bu mesajın ardından 2 sene geçti dizimi çok kuvvetlendirmeme rağmen dizden gelen takur tukur sesler gitmedi,doktora gidiyorum muayeneler temiz çıkıyor.MR'lar temiz çıkıyor.Ama yolda geceleri yalnız yürürken tak tuk sesler bana eşlik ediyor.Dizimin en kuvvetli olduğu dönemlerde dahi bu ses hiç eksilmedi.
    Ayrıca hamstring'lerden alınan bağ nedeniyle ne kadar zorlarsam zorlayayım belli bir ağırlıktan sonra hemen kramp giriyor.Benzer durumu yaşayan yada önerisi olan arkadaşların tavsiyelerine açığım.
    Ayrıca Glucasamine and chondritine'de kullanıyorum ancak etkisini hissetmeme rağmen öyle aman aman bir destek olmadığını düşünüyorum.

kerem191 bunu beğendi.
  3. tharko

tharko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.A arkadaşlar 1 hafta kadar önce spor salonunda leg curl aletinde çalışırken dizimde bir ağrı hissettim.çok fazla ağrı yok sadece sızlıyor ve merdiven inip çıkarken ağrı yapıor .1 ocakta doktora gittim bağlar zedelenmişitr dedi.kas gevşetici ve ağrı kesici verip 2 -3 gün kullanmamı istedi pazartesi tekrar gideceğim mr çekilecek.dizimi istediği kadar kırabiliorum herhangi şişlik kızarıklık olmadı .rahat basabiliyorum.ama dediğim gibi rahatsız edici bi his var zorlayıncada ağrı yapıyor.sizce bağlarım kopmuş mudur? cevap lütfen?

4. mrt083

mrt083 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı problem bendede 5 senedir var dizimi kırıp güç verice tam merkezden sancı giriyor.

5. casparov2

casparov2 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    hangi markanınkini aldın?
    solgar mu,?

6. cosarioglu

cosarioglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

merhaba, üstünden bayağı zaman geçmiş ama bilgilendirebilirseniz sevinirim. yaklaşık 2 ay önce dış menisküs dikişi ameliyatı oldum, üç dikiş atıldı egzersizlere bir aydır devam ediyorum ama dizimdeki kas erimesini hala geri getiremedim. bir de dikişin tutmamasından endişe duyuyorum. başınızdan geçmiştir, dikişin tutup tutmadığını nasıl farkına varıyoruz ya da zarar görüp görmediğini nasıl anlayabilirim ? egzersizleri de 15 erden 4 seti günde bunu 4 defa tekrarlıyorum. fazla egzersizin zararı olur mu acaba ? şimdiden teşekkürler.

7. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Eklemini zorlama olmaaz inşallah

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi