sol bileğimin üzerine düştüm.!!!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve djburakgs tarafından 9 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlarımla futbol oynarken sol el bileğimn üzerine düştüm ve bileğim çıktı.doktora gittim bileğimi yerine taktı ama damar damar üzerine binmiş.en az 1 ay spor yapma dedi.kafayı yemek üzereym.elime ağrlığı aldıığmda çok ağrıyo.bn naapcam lütfen bana akıl verin..duh sadece sağ kolumu çalştrsam olurmu? yaklaşk 2 haftadr spor yapamıyorm.sadece mekik ve cardio çalışıyorm.ama kollarmda sanki bi küçülme var.yoksa bana mı öyle geliyor.psikolojik bir durummu?acil yardım lütfen..

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar başlığı saol bileğimin üzerine düştüm diye açmışım kusura bakmayın.o saol (sol ) olcak.

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bu bir ay da nispeten bacak, senin de dediğin gibi olabildiğince mide çalışabilirsin. Bunlar dışında bileklerini en ufak bir zorlamaya bile meydan verecek hareketler yapma. Egzersizi hem tam yapamazsın,bu moralini bozar,hem de bileğinin iyileşme sürecini uzatır,başına daha büyük işler açabilirsin.
    -Kollarındaki küçülmeye gelince;psikolojiktir. Şu an 15 gündür çalışmıyorum yazmışsın. 15 günde ölçü kaybedeceğini düşünmüyorum tabiiki yemene dikkat ettiysen.. Bence 1 ay sonrada küçülme olmayacaktır,olsa bile çalışmaya başladığında bu kaybettiğin ölçüye çabuk ulaşırsın. Ben de böyle oluyordu...
    -Geçmiş olsun,acil şifalar....

4. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    çok teşekkr ederm. çalışmamak gerçeken çok kötü bişey.Allaha şükür bileğim çıktı.ya kırılsaydı ne yapardım:S.
    peki sağ kolla çalşma yapmayayımmmı?

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    oncelikle gecmis olsun.

kirilsaydi ne mi yapardin, kotu haber verir gibi olmayayim ama basit kirigin iyilesmesi uzun vadede cogu zaman cikik ve catlaklardan daha saglikli oluyor, vucut oraya yogunlastirip eskisinden daha kalin yapiyor kemigi ama tabi bilek gibi kompleks bi eklemde isler degisebilir.

gucunu iyilesecegin zamana sakla ve motive ol. iyilestigim zaman acisini cikaracagim diye de gaza gelmeye devam et, bundan baska yapabilecek bir sey yok thums:

:arrow: cok onemli not: ne olursa olsun kesinlikle tamamen iyilesmeden el surme agirliklara

6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    saol kardeş bilgilern için.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bilek, omuz ve bel vücudun en hassas, en önemli 3 bölgesidir..
    bunlardan birinde yaşanacak en ufacık soruna bile çok dikkat edilmeli, sorun tamamen geçinceye kadar dumbell'a dokunulmamalıdır..

(sorunun tamamen geçtiğine kendiniz hükmetmeyin, mutlaka doktor kontrolünden geçin hatta gerekiyorsa tekrardan film çektirin.. çünkü ağrılar ve belirtiler çok çabuk kaybolabilir.. oysa iyileşme süreci çok daha uzun sürecektir.. nükseden bir sakatlığın tekrar iyileşme evresi ilkine nazaran çok daha uzun ve zahmetli olacaktır)

geçmiş olsun

8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    öncelikle teşekkür edrm.2 kere film çektrdm sonuç kesin.damar damar üstüne binmiş.1 ay dumbell elime almıorum:((.ama fitness hareketleri ve cardio yapmayı dşünüyorm.saygılar

9. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    arkadaşlar sakatlığım geçti ve çalışmaya başladım.3 hafta sonra yeniden başldım ama çalıştığım bölgede bir ağrı oluştu.bu normalmidr?

10. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bence daha sakatlık tam iyiyleşmemiş anlamını çağrıştırıyor birazdaha ara verbilirsin mesela ben olsam 1 hafta daha sabrederdim thums:hatta 2 hafta dahada olabilir öönemli olan tam iyileşmesi ağrı oluşuyorsa birşey vardemektir

11. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    termibody,
    bn anlatamadım ama bileğimin ağrıdığını sölemedm.dün göğüs ve biceps çalıştm.bu çalıştığım bölgeler ağrıyor.neden acaba die sordm.?normilmidR?

12. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlaşılma no problem:D:D:D:D

zaman geçmiş aradan tabikide ağrıması normal thums:zaman geçmesi ssuretiyle hep böle olur kaslarda
    bendede sakatlanma olmuştu ne kaldırdığım kiloları kaldırabilmiştim

nede güzel bir uyku uyuyabilmiştim özellikle omuz ağrısından:D

13. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    aynen ama bnde omuz diil. biceps ağrısı ve göğüs ağrısı var.inşallah bunlarda geçer.Allah kimseye sakatlık vermesin.

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    antreman bölümü ile alakalı olmadığından konu sağlık sakatlanma bölümüne taşındı

bu arada büyük geçmiş olsun ve doktorunuda dinle bir süre toparlanmasına izin ve yoksa yer yaparsa kronik hale döner o zaman daha kötü olur

15. ekduncan

ekduncan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    büyük geçmiş olsun;)
    bu 1 aylık sürede doktorun tavsiyelerine uymanı tavsiye ederim.eğer acısı geçti diyip zorlarsan daha kötü şeyler de olabilir.idman yapmadığın bu zmn içinde de beslenmene dikkat etmeni öneririm;)

Sayfayı Paylaş