Sokakta Laf Atanlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Gkhan_D tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Yolda eşinize,nişanlınıza,sevgilinize vb. laf atsalar ne yapardınız ?

1. Şiddet

oy sayısı 81
    80,2%
  2. Polis

oy sayısı 3
    3,0%
  3. Aldırmayıp Giderdim

oy sayısı 15
    14,9%
  4. Diğer(İsteyen belirtebilir uygunsa tabi)

oy sayısı 2
    2,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. bugatti

bugatti Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    bence burda dayılık yapan arkadaşları 5 barzo tacizciyle aynı sokağa koysak korkudan üç buçuk atarlar :D lafla peynir gemisi yürümez geçin bu ayakları. kim olursa olsun o durumda kendini sakınır. insanız biz dövüş köpeği değiliz;)

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Şiddete bastım ama şimdi diğer kısmındanda sayılabilir.Bir taksi çağırır yanımdaki bayanı yollarım , ondan sonra biraz uzaklaşır beklerim.Telefon açar bir kaç arkadaşımı alırım yanıma , maksat sayımız eşit olsun elemanlara ayıp olmasın.Sonra önce elemanları benzetir sonrada delikanlılık dersi veririm.
    Bide galiba konuda konuşanlar yalan konuşuyor muhabbeti dönmüş.Ben cesaretli olanların az yaşadığına filanda inanmam.Zeki olan adam sorunu çözer sonra yoluna bakar.Ama arkandan laf atan birini orda öyle bırakmak ayıp olur.5 barzoyuda koyun benimle aynı mekana hexler yollarım evlerine , başıma buna benzer çok olay geldi , yanımda bayan olmasada hayatım boyunca sorun olduğundan belirteyim.Direk çözüm 5 barzo yaklaştığında yüz bölgelerine 2 fıs fıs bibergazı sıkıyorsun ondan sonra onlar nara atarken sokakta istediğin herşeyi yapabiliyorsun.2 Low kick zaten naraları artar :D

Dahası biber gazını kullandın mı derseniz başıma olay geldi yalanda söylemem öyle pek anlatabilirim olayı.5 değildiler 3 kişiydiler ama o yukarda biri 5 barzo yazmış ondan orayı barzolu kısım olarak yazdım.5 olsalarda farketmezlerdi.Darbe yediğinizde öyle panik yapan , korkan bir tip değilseniz problem yok..Soğukkanlı ve zeki olmanız yeterli..

Son düzenleme: 3 Eylül 2013
  3. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    yanımda bi kız arkadaşım varsa karşı taraf fiziksel şekilde laf atarak bizi taciz etmemişse aldırmam,

kız varken laf atmalarındaki amaç zaten karşılık alıp fiziksel mücadeleye zemin hazırlamaktır
    bunu göze almıştır, ki bu şekilde laf atanların yanlarında genelde delici/kesici alet olmaktadır.

yanınızdakinin zarar görmemesi için aldırmamak en iyisi,

diyelimki laf attılar seslenmedik aldırmadık ve geçtik gittik, bundan sonrasına gelirsek, eğer o kişiler daha sonrada karşılaşma olasılığım olan kişilerse yani denk geleceğim kişilerse kızı bıraktıktan sonra caydırıcı bir şekilde o gün veya beklemedikleri bir gün geri dönüp gereğini yapardım çamurun bidaha sıçramasını önlemek için, bu caydırıcılık kelimesinin içerisine akla gelebilecek her türlü kuvvet uygulanabilir.

ama daha sonra karşılaşma olasılığım yok ise, pek kafama takmam,

yani bu gibi durumlarda soğuk kanlılık esastır...
    gururdan önce can güvenliği gelir.

önce yaşa sonra savaş :)

Son düzenleme: 4 Eylül 2013
  4. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Bir kere insanın kırmızı çizgisi olması ama ödleklik derecesine kadar demiyorum.Geldiği yerde ayarı verilmeli.Yani önce başlayalım...

Sokakta laf atanlar kesinlikle yanlarına kesici alet gezdirirler.Bunların kullanan kısmını tipinden bile tanırsın.Böyle bir gruba karşı geceleri asla karşılık vermem.Gündüzleri ise birde mahallemde ise onu bir şekilde bulacağım kesin ve onu pişman edeceğimde kesin...

Öte yandan kamu binalarında okul gibi cart-ve-curt tipler gelirde laf atarsa ki bunun SONU DİSİPLİNE GİDEBİLİR..Disipline kesinlikle dikkat ederim.Daha poposunda dışkıyı tam silemeyen bebeleri asla kendi Seviyemde görmem.Laf atan lavukların STRATEJİK ÖNEME SAHİP OLANINI SEÇERİM.Onu hedef alarım.Gözüm ondan başkasını görmez.Eksiğini bir şekilde bilirim.Onun SADAFI olurum yanı.Gün gelince küçük bi ayarla bile bu tiplere AYARI VERİRİM.HER SENE OLDUĞU GİBİ.

Sokağa tekrar dönersek baktık iş ciddi aile ev baba faso-fiso kattılar.Uğraşmaya gerek yok DARP RAPORU ALIP BUNLARIN İŞİNİ BİTİRMESİDE KOLAY O YÜZDEN POLİS...

İŞ AİLE'YE DAYANIRSA POLİS.....ERGEN MUHABBETİYSE KESİNLİKLE ŞİDDET.

5. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Yıllardır çeşitli dövüş sporlarıyla uğraşan birisi olarak sizi temin ederim, elinde silah bıçak v.s. olan bir insanı kendiniz ya da yanınızdaki zarar görmeden, saf dışı etmek imkansıza yakın derecede zordur. Bu nedenle düşünmeniz gereken kendinizin ve yanınızdakinin can güvenliği olmalıdır. Kalabalığın içindeyseniz aldırış etmeden kalabalığa karışın. Cevap bile vermeyin. Yalnızsanız uzaklaşmaya, varsa bir dükkana v.s. girmeye çalışın. Kavga kaçınılmazsa yapacak bir şey yok. Bitirici hamleleri öğrenin ve en kısa sürede olayı çözmeye çalışın. (Silahlıysa sizin için üzgünüm) Ama sonuçta teksasta yaşamıyoruz. Silahlı olanı çok sık meydana gelmez. Aldırış etmemeyi tercih edin.

Kavga kaçınılmaz ise, tek darbede indirebileceğiniz hedefleri seçin. Sizden çok daha iri birine karşı, çok iyi bir dövüş sporu eğitiminiz yoksa, şansınız da yok denecek kadar azdır. Bir kişiyi ani indirebilirseniz şok etkisi yaratırsınız ve kavga büyük ihtimalle ayırmayla sonuçlanır.

Kendinize dikkat edin gençler :p

6. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Kendime güvenme sorunum var boks vb tarzı sanatları bılmıyorum.bunun gıbılere rastlıyorum ama tam dovuseceğim elim ayağım kesiliyor tereddüt ediyorum bu korkumu nasıl yenebilirim birisi beni aydınlatabilir mi?

7. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim, o korku seni beladan uzak tutar. Yenmemen en iyisi senin için. Ama illa bişey istiyorsan, kick box 'a haftada 1-2 gün gidip iyi bir antrenörle çalışırsan zaman içinde kendine güvenin gelişir. Ama dediğim gibi, fazla cesaret aptallıktır. Kendine güven patlaması yaşayıp, yanlış kişiye saldırma ihtimalin her zaman vardır. Kimin yanında ne taşıdığını bilemezsin.

8. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Exquake yardımın için sağol tabi saldırırken bu ihtimalleride dùşünmek gerek.salona yazılmadan evde bu korkumu nasıl yenebilirim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:50 ----------

Boy var pos var vücut var yürek eksik korkak olarak yaşamak istemiyorum

9. exquake

exquake Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    mcan kardeşim bak,

Yürek olsun tabi. İnsan kendini ve sevdiklerini yeri geldiğinde koruyabilmeli. Ben zaten sende öyle bir cesaret eksikliği olduğunu sanmıyorum. Ama her yan bakana her laf edene saldırabilecek cesarete sahip olursan başını belaya sokman çok uzun sürmez. Kafana takma. Önemli olan böyle şeyler konusunda sakinliğini koruyabilmek. Korkuyorsan bile korkunu karşı tarafa belli etme yeter. Karşısında dik durabilmen, bir çok tehdidi kolayca sindirecektir. Sakinliğini korumayı öğrenmelisin öncelikle. Bunun için de, birisi laf ettiğinde daha o anda etraftaki başka bir şeye odaklanmaya çalış. Yoldan geçen başka birileri var mı, aa bu sokak ne güzelmiş, offf ne güzel hatun ... hepsi olur :)
    Diğer bir yöntem, o lafı edenin aslında ne kadar aptal ve ezik olduğuna odaklanmak. Bunu düşün ve öyle biri için başını belaya sokmana gerek olmadığına kendini ikna et.

En önemlisi, ben korkağım ben korkuyorum diye birşeyi takıntı haline getirme. Ben eminim ki, sevdiklerine Allah korusun bir zarar gelmesi halinde korkundan eser kalmayacaktır. Sadece gereksiz hallerde gereksiz derecede cesaret gösterme boşver.

rockybalboa7 ve mcan09 bunu beğendi.
  10. sarsilmaz0721

sarsilmaz0721 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    direk dalarım hacı Dünyada Namus , ve Şerefin için yaşıyıcaksın.

11. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    namusunla şerefin 2-3 serserinin elinde mi?

sabırlı olmak istiyorum ama artık bi gün tepem atıcak 17-18 yaşlarında 190 civarı boyda bi çocuk geldi çarptı bana yürücenmi diyo alttan çenesine sağ aparkat çıkarasım geldide neyse dedim.

durduk yere gelip çarpıyo bide yürüsene demezmi. kavgaya karşıyım ama fiziksel müdahele gelirse karşılığını vermek gerekir.

12. komando1991

komando1991 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    sportif sıkı vücudunuzu görenler yanınızdakilere niye laf atmak istesin ki ?

13. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    bana sorarsan arkadasa verdigin tavsiye hicte iyi degil.. insan asla korkak olmamali ne olursa olsun.. korkak oldumu cekingenlige ve utangacliga kadar gider ilerde büyük sorunlara yol acabilir insanlarla iliski konusunda...

14. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sokakta gidiyodum ben 18 yaşındaydım 1 sene öncesi 25-30 yaşları arasında biri geldi omuz vurdu ben omuzumu kırdıgım halde geldi bilerek çarptı.tabi sabırlıyımdır biraz kavgayı ilk başlatan ben olmayı istemem sonra arkasına döndü laf atttı bende o lafın altında asla kalmam tabi caddedeyiz kızlar var esnaf var.sonra bu vurmaya çalıştı ama KAMİL bilmiyoki benim uzun zamandır dövüş sporuyla ugraştıgımı :D gardımı aldım buna sol kroşe bir vurdum sarsıldı zaten ardından lowkik oda üzerime gelmesindiye vurdum sonra adam pert oldu :D
    koluna girip götürdüler bende mekandan uzaklaştım boy göstermenin alemi yok serseri birine benziyodu ama iyi oldu böylelerine hakkını vericen yoksa herkese sataşmaya çalışırlar.
    ama kavga etmek iyi bişey degil tabiki o an bıçakla saldırsaydı belki yaralanabilirdim.
    bikerede sınıfta bi çocuk vardı pis bi insan hani bir telefonla kapıya 50 kişi rahat toplar bıçaklı bikaçkere laf attı duymamazlıktan geldim ondan korktugumdanmı hayır tabiki okulum benim için önemli ve spor yapıyorum onlar yüzünden bir bıçak darbesi alsam hayatımın sonrası zehir olurdu bazen insan kendisini tutması gerekiyor(ama bu çocugu dövmedigime okadar pişmanımki) yani dedigim gibi bu çocugu hertürlü döverdim fakat insan ilerisini düşünmesi lazım bi kavga sizin hayatınıza mal olabilir.

Sayfayı Paylaş