''Sokakta kendimi nasıl korurum?''

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve boks tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Parkur olayı pek şey değil yaygın değil ama Türkiye'de kendi başına yapar sporcular var.Googledan aratırsan yapanların videolarını izlersin antreman stilleri hakkında pek bilgim yok.
    30 kişi arasında kalsam valla biber gazını 10 una birden sıkar aradan açık alıp iki 3 tanesini indirip kaçarım..

2. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Gebze garip evet dilovasında değilim ama gebze'de yaşıyorum merkez taraflar gene hafif oraya göre de çarşıda bile oluyor bazen zaten dışarıda görsen 10-15li grup kavga timi oluyor daha çok :) eskiden sarkuysanın oralarda olurdu da buralar temizlendi biraz bence kendi gözlemimce.

3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    2003 yılında Osmangazi istasyonu yakınında bir firmada 1 hafta çalıştım(O kadar dayanabildim )

Afganistan ,Kuzey Irak oradan daha güvenlidir .
    Aynı üst geçitte tinerci balici şarapçı yankesici envayi çeşit ne ararsan var.O üst geçitten geçebilmek Survivor yada Fear Factor da 1. olmaktan zormuş.

Hayatında adrenalin arayan Diliskelesinde 1 hafta takılsın hayata bakış açısı değişir.

Lord of the rings filminde gördğünüz mağra trolleri orc lar ve goblinler gerçekmiş dersiniz.

Sokakta kendinizi nasıl korursunuz; Usain Bolt gibi büyük adımlarla ve Ben johnson gibi hızlı sprinte kalkarak kendinizi korumanız olasıdır :)

4. aliburak43

aliburak43 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Polis yok mu oralarda

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Soru sokakta kendimi naslı korurumsa?
    Benim cevabım
    Aklını kullanarak :)

6. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Koş kaç diyon yani karşına çıktı tinerci grubu :)

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öyle deme çok iyi koşucuysan kavgada avantajlısındır demektir düşünsene pro koşucular gibisin bir kaçmaya başladın mı yakalayana aşk olsun :D

8. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Dediğin mantıklı gelmeye başladı aslında öyle bi koşucu olsan vur kaç vur kaç adamları indirebilirsin :) bence bu kavga işleri fazla büyütmeye gerek yok 10-15 kişiyse zaten git üstesinden gelemem diye düşünüyorsan da git bence sonra Never Back Down izle MMA öğrenmeye geç :) söylediğim ciddiydi ama dalga değil MMA öğren en azından tedbir olarak yoksa ne işin var o tür mekanlarda geziyorsun çarşıda topluluk alanlarında pek olmaz bence o olaylar

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ağustos 2013
  9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Peki tek kisi cıktı karsına :) sen ne yaparsın sana birsy dedi yada sinrini bozdu kufur etti?

10. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Takmam ki kafaya kendimden geçer miyim bilmem tabi ama zannetmiyorum benim endişem karşıdaki kişi komaya girip ölürse ne olur hapiste mi yatcam ? Tinerci veya bahsettiğin kişi için değer mi ? Neyine güveniyor da laf atıyor diye düşünürüm genelde :) gerçi benim eskiden mezun olduğum liseden dolayı bu tür endişeler almış olabilirim annem de sokmuştu kafama zaten "oğlum okulda vurma birilerine komaya falan girerler hapse girersin biri vurmuş komaya girmiş".
    Dediğin olay bana 2 kere olmuştu zaten ilki çarşıdaykendi "karı gibi uzatmışın saçları" dedi biri takmadım gittim bile biride yoldan geçerken arabadan önüme tükürmüştü o gün sinirim bozuktu sanki sırf beni beklemiş gibi hissettim sonra döndüm baktım göz göze sonra önüme baktım oda arkadan lan lan falan diyor ben açıkçası içimden arabadan inse de nefsi müdafaa yapsam keşke diye geçirdim hep nefsi müdafaa yapsam sakat olmuş,ölmüş ben niye hapse giriyim sonra da karşıda arabayla geçerken küfretti bastı gitti o kadar.Ben gruru kibirliliğe bağlıyorum birazda ben güçlüyüm diye benden güçsüz birine saldıracak değilim.O bana saldırırsa çekinmem saldırmakta nefsi müdafaa sonuçta kanunlar nefsi müdafaa yapan kişiyi suçlu bulmuyor bildiğim kadarıyla.

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    ya o adamda senden gucsuz olanda bıcak silah varsa seni oldururse ne oldu kaslar? :)
    Aklımı kullanırım bundan demistim

12. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Yakın mesafedeyse dediğin gibi aklını kullanarak kurtulabilirsin bıçak zaten burda liseliler arasında çok oluyordu.Bu tür şeyler için dövüş sanatları mevcut zaten bizim eski spor salonundaki hoca bana teknik gösterip duruyordu yere yığdırıyordu da ben hiç alamadım adamdan teknik :) sen nasıl bir akıl kullanma yoluna girersin silah durumunda bilemem de bir kıza da silah çekmezler heralde :) ama doğrusu o konuda kendimi nasıl savunurum bir fikrim yok ama ortada kurşunu engelleyebilecek bir yer varsa ilk oraya saklanırdım baktım gelmiyor sıkıp duruyorsa orda dururdum kurşunu bitene kadar sonra dalar mıydım kaçar mıydım bilmem :) oralarda ne işim var benim ya çelik yelekle dolaşalım bari :) polis olsan var ya ne güzel olurmuş şu anlarda çek silahı yat lan yere falan.Bide silah mevzusunu açtın şimdi biri laf atsa içime dert olur artık :)

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Russian Fight diye birsey var rusyada. mesela bara gidersin biris sana satasır sende karsılık veririsen biranda o bir kisi 10 kisi olur aptal gibi dayak yersin. Cok gordum ben gozumle.
    O yuzden satasmamak lazım sana satasırsada bulasmamak lazım sokakta neyi bilirsen bil ne kadar guclu olursan ol bence tinercinin kaybedeceğim birsey yok. En iyi savunma akıllı birinsanın sokakta kendine satasan birine eyvallah diyip gecmesi ve aklını kullanması. En agır kufuru etse bile onun dediğim dogru :) neden sinirlenesin:) fikrim

14. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    o tek kişinin ara sokakta serseri arkadaşlarıda elinde sopalarla çıkarsa nolcak :D

15. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

kaç gitsin artık ne yapalım erkekliğine yedirtememek gibi bir durum saçmalık olur zaten şartlar eşit bile değil eşit olsa bile kavgadan uzak durmayı tercih ederim artık :) korkak diyen de desin canım ne yapalım gitsin dalsın çok istiyorsa madem :)

16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    önceki yorumların birinde şöyle bir yorum yazılmış tinercide ölmeyecek mi sonuçta diye neymiş insan şerefi için yaşar denmiş :D lütfen insanları kavgaya teşvik etmeyelim bu işler statham yada seagal filmlerinde görüldüğü gibi değil ayrıca şerefli yaşamak bambaşka bir şey sokaktaki tinerciyi dövmekle kahraman şerefli olunmaz ha adam takar bıçağı ölür gidersin mezarında ergenler daha kötüsü ergenlikten kurtulamamış insanlar bana vay ne kahramanmış diyecekler diye canımı riske atamam isteyen korkak desin tinercinin kaybedecek bir şeyi yok derken aslında şu deniyor tinercinin üniversite sağlam bir iş aile kurma vb hayali yoktur ama sizin vardır denilmek istenen budur son olarak eğer kavga anında bekarsanız ailenizi annenizi babanızı düşünün size bir şey olunca mezarın başında ailenizi ağlatmanıza hakkınız yoktur evliyseniz anne baba ve eşinizi çocuğunuzu düşünün siz öldüğünüzde eşinize küçücük çocuğunuza kim sahip çıkacak bunlar çok önemli şeyler

Ultimate34 ve (silinen üye bunu beğendi.
  17. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Yani benim dediğm cevapta birlestiniz. Aklımı kullanırım:) Forum adminleri bana ödül vermeli :) Birde size bir tavsiye ben sahsen sokakta onu bunu doven sevgili secmezdim kendime. Aklı basında cogu kız secmez diye dusnuyorum. Rocky Balboa dediği dogru sevdiğiniz birini dusunun o anda.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    siz diğer spor yapmayan kızlarla kendinizi bir tutmayın bence sonuçta spor geçmişin var sürekli masa başında oturan genetik olarak kötü şişman bir erkeği eşit şartlarda devirirsin gibime geliyor:)

19. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Sakin ol Rock :)
    hayatımda kavga etmedim etmem ben sporun spor için yapıldığına inanrım. Kavga serserilerin isi.
    Bu arada trainerim begeniyo yumruk atısımı:) ama kum torbasına:)

20. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Adamın biri gelecek durduk yere bana sataşacak ana avrat sövecek bende eyvallah dicem? Sonunda ölüm olsada karşılık veririm şahsen.

Sayfayı Paylaş