SokakKavgası-Parmak kırma

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve CrımınalBiceps tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Sokak kavgasında parmak kırılması rakibin yakalaması ihtimalinde çok basit ve etkili bir harekettirki bu hareketi yaptıktan sonra zaten rakibin yalvarmaktan başka yapacak birşeyi kalmayabilir.
    burda zaman kazanmak altın değerindeki diğer elimizle adamı etkisiz hale getirelim yani ne kadar çok dayanırsak o kadar çok kurtulma şansımız var.
    bunun için etkili parmak egzersizleri soracaktım.benim bildiğim 5-6 tane lastiği(maydonozların saplarına geçirilenden)parmaklarınıza geçirip(direncinin yüksek olması 1daireyi 2daire haline ortadan bükerek getirebiliriz)5parmağımıza geçirip dışarı doğru ittirmeye çalışmakki parmak kırmada daha çok içeri doğru uygulamamız lazım bu hareketi
    etkili egzersizler varmı bildiğiniz?

2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    adamın parmağını kırayım derken adamın diğer eliyle atacağı yumruk yüzünden boynun kırılmasın....

Zerk, AnkTıp92, pastnova ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    10 kg 20 kg diye 100lere kadar çıkan, el sıkma aletleri var bilek güreşi kitabında gördüm..
    Diyor ki eğer 100kg üzeri sıkmaya başlarsanız arkadaşlarınızla tokalaşırken biraz dikkatli olun :)

Başka türlüsünü internette gördüm istersen tek tek parmakları istersen komple önkolunu çalıştırıyorsun 50-60 milyondu vazgeçtim.....kitapta gördüğüm daha basitti bulsam hemen alacağım acele etmeden 5 kgden başlayıp yükseltirim 1 yıla ne olur kimbilir.....sıkma kuvveti genel kuvvetin göztergelerinden biriymiş güreş judo bilek güreşi boks hepsinde önemli...

4. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    bende 5den 20ye çıkan var ve 20ye 60tekrar x 3 çekiyorum etkili ama daha çok önkol etkileniyor!

Savaşcı zaten parmağını kırmaya çalışmıyorum savunmaya çalışıyorum kendimi anlatabildimmi acaba parmağımı kırmasına ne kadar fazla dayanıp engel olabilirsem o kadar kar olarak düşünüyorum.konuyu okurken biraz dikkat lüften!!!.........

evet o tek tek parmağı çalıştıran aletleri biliyorum dirençleri çok kücük ve daha çok ftr tedavilerinde işe yarıyorlar yani nineler için filn :D ama oldukça pahalı ve değeceğini düşünmüyorum.

5. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Kuvvet bu işte(parmak kırma) pek gerekli değil.Önemli olan teknik.

Eskiden birçok dövüş sanatlarıyla ilgilenmiş bir yakınım bana bir kaç hareket göstermişti bu konuyla ilgili.Ondan daha kuvvetli olmama rağmen benim kuvvetimi tekrar bana yansıtıyordu işte o zaman anladım bu tür olaylarda teknik çok önemli diye.

Bir daha ki ilk görüşümde detaylı olarak anlatmasını isteyeceğim buraya yazarım :)

6. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Çok basit bir judo hareketi ile bunu yapabilirsin... Adam seni gögsünden ittiriyorsa yani kayva kaçınılmazsa adamın ellerini kendi gögüne bastır ve adamın üstüne düşer gibi tüm ağırlığını rakibin parmaklarına bindir bir yandada ayaklarınla geriye doğru git... Çatır Çutur seslerini duymaya başlıyacaksın :D Dikkat eğer adamın elinin tersini tutarak yani ellerinin içi admın ellerinin tersinin üstüne gelirse adamın bileğini kırarsın adamın parmaklarını tutmalısın hemde çok sıkı... keşke resimli olsa gösterirdim burada :D

Son düzenleme: 7 Mart 2010
  7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Buldum parmak üstü şınav çek çekemiyorsan dizlerin yerde o şekilde çek...
    Bu arada sana yukarıda söyledim sıkma aleti 150kglerin üzerine çıkıyor bilek güreşçileri güreşçiler çalışıyor sen ninem yapar demişsin bence ninende sende yapamazsın:)
    Ülkemizde bulamadım yurdışında var gelirse kesin alacağım..iyi çalışimalar..

8. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Bu arada sana yukarıda söyledim sıkma aleti 150kglerin üzerine çıkıyor bilek güreşçileri güreşçiler çalışıyor sen ninem yapar demişsin bence ninende sende yapamazsın:) :D :D :D :D güzel bir laf söyledinde farklı aletlerden bahsediyoruz parmak aletleri ftr için kullanılan piyano gibi egzersiz aleti onun 150ye çıkması imkansız dirençleri 2kg 3kg ama CAPTAİN OF CRUSHın El yaylarını kasdediyorsun 150kg diye COC 4-coc 3 filan diye geçiyorki bende çok büyük hayranlarındanım o el yaylarının birer güç gösterisi aleti:D

evet parmak üstü şınav parmak egzersizlerime eklicem o daha çok uzakdoğu dövüşlerinde parmak la yapılan vuruşlar için kullanılıyor ancak parmaklarımın direncinide artıracağına inanıyorum :)

Bu arada benim aklıma gelen fikirde el yayını tüm elle deil. 2 3 parmakla sıkmaya çalışmakki gerçekten iyi bir egzersiz !

okaaan kardeşim ben bu aleti kasteddiğini düşündüm ve ona göre ninemde yapar dedim saygılar:D http://armonigitar.com/gitar_gripmaster_1.htm

9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    ben orada senin kırmaya çalıştığını sanmıştım o yüzden oyle yazdım onun için pardon

bir şey soracam ben iki parmak üzerinde şınav çekiyorum ama çoğu kişinin elini sıkamıyorum(ama herhangi bir şekilde itişmeye başlarsak karşı koymıyorlar:) bu neden dir

10. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    teknikle alakalı birazda o karşıdakinin parmaklarının dairesel bir görüntü içine alıyordur sen sıkarken sen onu dümdüz tutmaya çalış ve işaret parmağının altındaki yumruk kemiğinin yanından tut sıkarken avuç kenarlarından değil parmak gücünden çok önkol gücüyle alakalı ve kavrama yani el yayı olabilir yada wrist curl

11. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    el yayı parmaklarının üzerinde şınav çek ve kapı gibi sağlam yerleri parmaklarınla kendini yukarıya kaldırırmış gibi assıl acayip faydası dokunuyor

12. KarameLek

KarameLek Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul

hehehe:D:D:D

13. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Az önce aşağıdaki yayı aldım. Kullanması inanılmaz rahat ve zevkli. Daha önce ara ara 3-4 tl'e satılanlardan kullanıyordum. Belli bir süre sonra parmaklarımı acıtıyordu. Bu yayın açısı sıkmaya çok uygunmuş gerçekten. Dokusu da yumuşak. 5-20kg arası kolayca ayarlanabiliyor. Ama bana 15kg altı hafif geldi. Yakında 20 de yetmeyecek sanırım. Keşke daha ağır olabilseydi..

-hitman- ve Savaşcı bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ozpırık nerden ve kaca temın ettın bu urunu?..

15. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    ozpirik aynı el yayını bende kullanıyorum.bahsettiğim el yayı oydu.bodybuilding malzemelerini toptan ve perakende satan yerler oluyor buralardan temin edebilirsin yada en rahatı internetten alırsın.

16. gamez34

gamez34 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kaç kuruş ? o yay ? acaba

17. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Aynen, ben internetten aldım. gg'den. 17 tl koymuşlar. Akşam film seyrederken elimden bırakamadım, parmaklar, bilek ve kol hala yorgun şu an :)

18. plevne_murat

plevne_murat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    internet
    evet haklısın bir karşılaşmada sen parmak hesabı düşünürken adam kol bacak hesabı güdüyor olabilir. parmak kırma dediğin olay imkansız değil ama çok çevik olmak gerekiyor.
    thums:

19. pc_qoloq

pc_qoloq Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Babamın marangozhanesinde çalıştığımdan elim balyoz gibi oldu.Birinin elini sıkarak istiklal Marşını tersten okutmaya bayılıyorumm

20. jac0B0

jac0B0 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bari dua falan okutta çocuk ta sevaba girsin sen de

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş