Sokak Dövüşünde Kimler Avantajlı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Ahmets tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

sokak kavgalarında kimler avantajlı

1. boks

oy sayısı 104
    24,5%
  2. kickboks

oy sayısı 182
    42,8%
  3. karete

oy sayısı 13
    3,1%
  4. aikido

oy sayısı 18
    4,2%
  5. hapkido

oy sayısı 9
    2,1%
  6. tekwando

oy sayısı 12
    2,8%
  7. wing tsun

oy sayısı 51
    12,0%
  8. diğerleri

oy sayısı 36
    8,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 242 üye.
  1. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Aikidonun teknikleri çok güzel ve ben sabırla gidebilirim
    Bir insanı o şekilde fırlattıktan sonra zaten yumruk vurabilirsin rahat bi şekilde diye düşünüyorum.

HawK_İsT bunu beğendi.
  2. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Hiç bi şey yumrukla atağın yerini tutmaz sen sokakta adamı öle tutup yere vurmaya kalkarsan napıyo bu gibilerinden bakarlar bence ama çelme için diyecek bi şeyim yok bnde ii çelme atarım küçüklük alışkanlık.. :D

HawK_İsT bunu beğendi.
  3. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bir dönem ben de boks yaptım. Gerçekten tavsiye etmiyorum. Çünkü kafasına o kadar çok darbe alıyorsunuz ki, direkt dışarda dayak yeseniz belki o kadar sağlam darbe almazsınız. Bizim salondaki hocayla da alakalıydı biraz. Adam tüm hareketleri bizim üzerimizde gösterirdi. Biz de hep en arkaya kaçmaya çalışırdık, o da inadına en arkada ufak tefek beni seçerdi. Soğuttu beni bokstan. Belki de aradan 10 sene geçti ve 10 seendir düzenli boksla uğraşan biri olacaktım; ama maximum 3-4 ay dayanabildim. Netice de boks maçına çıkıyorsunuz sürekli ve herr maçta bir yığın darbe alıyorsunuz. Beyin hücreleriniz ölyür ve ölen beyin hücresi yenilenemiyor. Yani aizaimer, pankinson ileri ki yaşlarda kaçınılmaz olacak. Ve Müthiş hafıza kaybı oluyor. Ben ilköğretim 5. sınıf öğrencisiyken bisikletten düştüm ve bilincimi kaybettim. Tekrar eski halime döndüğümde zehir gibi olan hafızam beni hep şaşırtmaya başladı. Siz de böyle bir durum olmuyor mu?
    Tekrar boks yapmayı düşünürüm; ama boks maçı ya da antreman amaçlı maç yapmam. Sadece teknik, gölge boksu, lapaya vurma, torba dövme yapmak istiyorum. Bu da bokssun yapısına ters. Yaparak- yaşayarak öğrenmen gerekiyor. Hele bizim hoca gibi: "dayak yiye yiye atmayı da öğreneceksin" diyen bir hocaya denk gelirsen allah yarım etsin, özellikle benim gibilere..

HawK_İsT bunu beğendi.
  4. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Sen müsabık olmak için başlamışsın sanırım. Bu işi profesyonelce yapan bir yere gitmişsin. Spor salonlarında yapılan kickbox antremanları tam senin istediğin gibi. Kimse birbirine vurmuyor. Zaten bu yaştan sonra birde salonda hırpalanmamak lazım :)

HawK_İsT bunu beğendi.
  5. bOdYkiNg

bOdYkiNg Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Tecrübeye gerek yok sokak dövüşünde.

Hedef alınacak yerler:
    1) Bacak arası
    2) Kulak

bu 2 yere vurduğun anda adam yerden kalkamaz ki şahsen bu taktikleri uyguluyorum (genelde kulağa tek yumruk) iş bitiyor. Gerisi insaniyetine kalmış yerde öldürürmüsün bırakırmısın.

Not: Asla evinizin çevresinde kavga etmeyin. :D

Adamı döversin öbür gün 20 kişi kapına dayanırlar.

HawK_İsT bunu beğendi.
  6. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    karate ye oy veren yokmu yahu herkes karateyi gereksiz mi görüyor yoksa yanlış yazdım diyemi vermediniz anamadım gitti :)

HawK_İsT bunu beğendi.
  7. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya boksta kafaya darbe olunca kötü oluyo başın arıyo hafızan geriliyo sanki yumruk yediğin yan beynin hareketini hissediosun.. Yüzündeki morarıklarda cabası..

HawK_İsT bunu beğendi.
  8. BlackJack

BlackJack Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aikidonun pek sansı oldugunu zannetmıyorum aslında.. spor olarak ıyıdır tabı ama sokakta vurduguna hasar vermek daha gecerli:)

HawK_İsT bunu beğendi.
  9. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Gerçektende dövüşmeden (spanic) olmuyo bu işler. Hocan cok doğru demiş "dayak yiye yiye atmayı da öğreneceksin". Torbayı döversin gölge boks yaparsın ama dövüşünce anlarsın ki gardın düşük ayakların fazla açık karaciğerin zayıf yüzün cabuk dağılıyo.. Herşeyi dövüşe dövüşe öğreniyorsan hocalarda bu yollardan geçti herkes bu yollardan geçti ve onlar şu anda zirvedeler Allah banada nasip eder inş. milli boksör vb. Ülkemin adını yurtdışında herkesin duymasını sırtımda Türk Bayrağı yüreğimde Türk'lerin desteği ile ringlerde Tyson kadar ünlü olmayı cok isterim. Olucak inş. yakındır her şeyin başı sabır.

HawK_İsT ve vandamme bunu beğendi.
  10. BlackJack

BlackJack Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bakarsan her sporun kendıne gore belli sakatlanma rısklerı var bu tarz dovus sporlarına baslarken bunu zaten kabul etmıs oluyosun benım hocamda dayak yıye yıye atmayı orenıceksın derdı kı dogrusuda o yoksa gardını eskıvlerini torbaya karsı ezbere calısmakla macta uygulamak arasında bılıyorsun buyuk bı fark vardır

HawK_İsT bunu beğendi.
  11. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bu vidyodaki vatandaş hangi sporu yapıyorsa o spor dalındakiler avantajlı :)

HawK_İsT bunu beğendi.
  12. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bu arkadaş boksör tabiki .. Ama adam haklı gidipte adamın manitasına vurursan orada seni yerin dibine soksa haklı adam.. :D

HawK_İsT bunu beğendi.
  13. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    genç arkadasların sokaklarda ve okulda sıklıkla bu tur ortamlara maruz kaldıklarını o yuzden bunun ıcın "teorıde" mukkemel bı cevap bekledıklerının farkındayım. oncelıkle hayatın ıcınde olan seylerın teorıde oldugundan cok daha farklı oldugunu bılmelısınız. o yuzden bunların cevabını sadece sen ve senın o ankı ruh halın ve kapasıten verecektır.
    gelelım sokaklara, sokaklarda sızı ılk koruyacak olan olay dış görüşünüzdür. heybetlı ve ırı bı goruntunuz varsa merak etmeyın 10 defa kavga cıkacaksa 1 defa cıkar. karısınızdakı cıddı bı psıkopat degılse kesınlıkle kavga etmek ıstemeyektır. ıstersenız cok urkek olun dıs gorunusunuz sızı 1-0 once baslatır. soyle bır cumle hatırlıyorum rakıbının nekadar guclu oldugunu dusunursen o kadar gucludur dıye. ıste bunu karsınızkının sıze bakısına uyarlayabılırsınız. sokakta ıkıncı ve en onemlı olan olay sogukkanlılıktır. bodoslama sallanan yumruk ve tekmeler zaten karsı tarafı cok etkılmez cunku bu bır musakaba degıldır. kuralları yoktur ve bır el yakaya yapısık dıger el surata sallanan yumruklarla o yumruk cokta etkılı olmaz. bırde adrenalın sevıyınızı eklersenız yumruk atmak ıcın atıldıgı asıkardır. bu durumda cok sogukkanlı ısenız karsınızdakı o panıkle sıze 50 yumruk sallasada cok etkılenmezken tek yumrukta yere yatırmanız kuvvetle muhtemel. cunku cıplak elle ceneye atılan bı yumrukta bırını devırmenız ıcın boksor olmanıza gerek yok. ama bu sogukkanlılıkta ole teorıde ogrenebılecek bısey degıldır. ya ınsanın yapısı oyle olur yada sokaklarda bu tecrubeyı yasaya yasaya ogrenır ınsan. ve son olarak bu tur seylere cokta kafaya takmayın genc arkadaslar 20 lı yasların ortalarına dogru butur seylerın basınıza gelme olasılıgı falzıyla duserken 30 lu yaslarınızda yerden yere vuracagınızı bıldıgınız bırının yaptıgı salaklıgı bıle olgunlukla karıslayabılıyorsunuz. cok cok abartı bı durum olmadıgı suerecede kavga sızın ıcın aksıyon fılmlerınde kalıyor....

saygılar...........

kratos1, dgnytm ve HawK_İsT bunu beğendi.
  14. _alper__

_alper__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aikido çok etkilidir.iyi bi aikido ustası bi boksoru yerde sürükler =)

HawK_İsT bunu beğendi.
  15. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    HawK_İsT bunu beğendi.
  16. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Aikido ustası diyosun boksör diyosun.. Kusura bakma ama usta bir boksör aikido ustasına daldığı zaman aikido ustasının kurtulabileceğini pek sanmıyorum boksör etkilenmez..

HawK_İsT bunu beğendi.
  17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Allah'ın sevdiği kuluysanız 1000 kişiyi bile dövebilirsiniz diye düşünüyorum...

HawK_İsT bunu beğendi.
  18. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kick Box cu olduğumdan Forever Kick Box : )

HawK_İsT ve josef_1531 bunu beğendi.
  19. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu video gerçekten biras saçma olmuş ama aikido bana kalırsa boş bir spor değildir

HawK_İsT bunu beğendi.
  20. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Ya Allah aşkına böyle dövüşmemi olur kadın kılını bile kıpırdatmıyo hakketende sokaktada keşke böyle üzerimize gelseler millet sokakta arkasına güveniyo teke tek cıkamıyo toplarlar arkadasları sopaları kelebekleri ancak artistik yaparlar tabi bugünün bide yarını var kavga ederken bunuda unutmayın..

HawK_İsT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş