Sokak Dövüşünde Kimler Avantajlı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Ahmets tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

sokak kavgalarında kimler avantajlı

1. boks

oy sayısı 104
    24,5%
  2. kickboks

oy sayısı 182
    42,8%
  3. karete

oy sayısı 13
    3,1%
  4. aikido

oy sayısı 18
    4,2%
  5. hapkido

oy sayısı 9
    2,1%
  6. tekwando

oy sayısı 12
    2,8%
  7. wing tsun

oy sayısı 51
    12,0%
  8. diğerleri

oy sayısı 36
    8,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 242 üye.
  1. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ordulardaki Özel Kuvvetlere verilen dövüş eğitimi adamı çok iyi duruma getiriyor kendini koruma açısından :D ben zamanında komşumuz olan emekli bir SAT komandosundan 1,5 sene yakın dövüş eğitimi almıştım gerçekten çok sağlam tekniklerdi yani öyleki bundan 1 sene önce 3 kişiye tek çıkmıştım hatta 2 sinde sopa vardı o aldığım yakın dövüş eğitiminin faydasını görmüştüm .öğrenme fırsatınız varsa tavsiye ederim thums: habirde sokakta işinin ehli olan güreşçilerle kavga etmeyin derim sonucu kafa üstü yere çakılmak oluyor çok şahit oldum :D adamlar tuttuğu gibi patlatıyor yere :D

2. Di@blo

Di@blo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  3. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  4. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    gerçekten BJJ yapmış birisinin Ninjutsu'ya etkili demesi mümkün değildir.
    BJJi kimle çalıştınız?

Musclemad41 bunu beğendi.
  5. ayAr

ayAr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    eğer krav maga öğrenirsen ne yapmak gerektiği konusunda bilgi sahibi olursun

6. Rise

Rise Yeni Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dövüş Sporları Uzmanı/Eğitmen
    Yer:
    İstanbul
    Wing Tsun veya Krav Maga tavsiyemdir veya street jiujitsu

7. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Beyler sizce bir polis bu sporlardan hangisini iyi bilmeli? Yani genelde teke tek dovusmeyeceginden ve belinde silah bulundugu icin adami fazla yaklastirmamasi gerekmesi vs. bakimindan ? Ustalardan cevaplari bekliyorum.Teşekkürler.

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bence sokakta neci olursanız olun bir güreşçiden uzak durun adamlar tuttuğu gibi anında kendinizi yerde buluyorsunuz bizzat şahit oldum çok değişik stilleri var.ayrıca şunuda söyleyeyim sokakta biri bıçak çektimi isterseniz 20 senelik aikidocu olun bir işe yaramaz bundan emin olun gerçek bir bıçaklı saldırı filmlerdeki gibi veya kraw maga tekniği gösteren adamlardaki gibi olmaz onlar saldırının nereden geleceğini biliyorlar örnek vermek gerekirse gerçek bıçaklı saldırı şunun gibi birşey :) A real knife attack is likely to look like this - YouTube

9. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    soğuk kanlı olmadıktan sonra ne bilirsen bil işe yaramaz,

ek olarak özel bir dövüş tekniğine gerek yok, herhangi bir parmağınızla karşıdaki kişinin gözüne dokunduğunuzda işi biter.

10. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Sokakta en etkılı stil jeet kune do ve wıng chundur aksını soyleyen cıkmaz eminim.

11. aliburak43

aliburak43 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Adam burada cocuk gibi yumruk atıyor.

Bıçağa filan gerçekte öyle savunma yapamazsın zaten.

12. KMGtürkiye

KMGtürkiye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    eğitmen
    Yer:
    istanbul
    • selam arkdaşlar kabaca yorumları okudum ancak anladığım kadarı ile atladığınız noktalar var. evet boks kıck boks bu '' sporlar '' gayet başarılırdır . hatta yeteri kadar özen gösterirseniz tüm savunma ''sporları'' basarılıdır. ancak saydıklarınız arasında JKD yu cıkartırsanız dipğerleri salon sporudur ! salon sporları kadına kadın erkeğe erkek ve esıt kılo bazen boyda olan spor cular arasında belli kurallar cercevesınde yapılan sporlardır. ancak sokakta kı durum bır spor degıldır ! adalet ve esıtlık yoktur ! ve yumruklarınıza yada tekmelerınızın sertlıgıne ıstedıgınız kadar guvenın silah sopa veya bıcak karşısında şansınız bu ''sporlar'' ile yok denecek kadar azdır ! sokakta kimse size kurallı saldırmaz ! bir boksor sadece belden yukarıyı hedefler ! yada bır kıckboks cuyu belınden yakalayıp yere ındırdıgınızde yerde uygulayabılcegı bır metod u yoktur . sokakta ve eral hayatta gercek kavga ve olaylarda kullanabılecegınız dısıplınler den bıri JKD dur ancak onuda sokakta uygulayabılmenız ıcın 10 yıl egıtım almıs olmanız lazım kı emın olun ondan sonra cok hızlı olursunuz . ancak hangınız bunu yapcak zaman sahıp yada 10 yıl kavga yapmamayı basarıyorsanız derdınız ne ? :) şuan turkıyede olan bunun dısında tek dısıplın ((bakın spor demıyorum ! spor sportmence salonlarda yapılır kuralları vardır oldurmek amaclı yada olumden kurtulmak amaclı degıldır!)) KRAV MAGA dır . krav maga israil elit kuvvetleri için başta geliştirlmiş daha sonra askerlere ve polıslere egıtımı verılmeye baslanmıs suan sıvıllere yonelıkte verılen slahlı sılahsız sılaha bıcaga sopaya veya elle yapılcak '' gercek'' saldırılara karsı en etkı sıstemdır . bu kadar etkılı olmasındakı en temel nedenler acıması yoktur, pisliktir, kolay öğrenilir, gerçek deneyimlerin meyvesidir . krav maga size hayal satmaz ! 3 sanıye içinde karşıdakini etkisiz kılma ve ordan uzaklaşma mantığı ile çalışan bir mekanığı vardır . karşınızdakinin kütlesi veya gücü sizin için sorun teşkil etmez ! bu sebeplerden dolayı krav maga br spor degıldır ! müsabakası olmaz ölüm riski maximum seviyededir . krav maga gercek hayattır . bu yüzden lütfen başlık açarken sokak ve salon arasındakı farklılıkları gozeterek baslığı oluşturun .

13. captanoflu

captanoflu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tek kelimeyle boks sağlam bir vurus iş TMam o vurusu vurana kadar dayak yesen. bile sıkıntı değil cunku dayak yemeye alışkıs oluyorsun zaten 1 tane koydun mu adamın kalkması imkansız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. akinakinan

akinakinan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kardes belki sen buyudun milli boksör oldun yazsana gorduysen

Sayfayı Paylaş